Skocz do zawartości

kupno pierwszego motocyklu


bartosz1992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem poczatkujacy i zawsze jezdzilem na rowerze jednak nie dawno kolega zakupil motocykl i chcialbym rowniez kupic jakis motor. Mam dopiero 16 lat wiec chcialbym motocykl raczrej dla poczatkujacych i chyba najlepsza pojemnoscia bedzie do 125. Motorem bede jezdzil po asfalcie, polnych drogach, i czasami w troche trudniejszym terenie. Niestety mam ograniczenie finansowe do 3000 zl. Jaki motocykle proponujecie.Jestem zielony w temacie wiec prosze o wyrozumialosc :biggrin:

 

Pozdro

Edytowane przez bartosz1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem poczatkujacy i zawsze jezdzilem na rowerze jednak nie dawno kolega zakupil motocykl i chcialbym rowniez kupic jakis motor. Mam dopiero 16 lat wiec chcialbym motocykl raczrej dla poczatkujacych i chyba najlepsza pojemnoscia bedzie do 125. Motorem bede jezdzil po asfalcie, polnych drogach, i czasami w troche trudniejszym terenie. Niestety mam ograniczenie finansowe do 3000 zl. Jaki motocykle proponujecie.Jestem zielony w temacie wiec prosze o wyrozumialosc ;)

 

Pozdro

 

Eeeee chyba nie wiesz co piszesz, zastanow sie albo 1 albo drugie... ;)

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sendy nie kupuj nie warto (jakaś taka mała mocy jak simson z tego co słyszałem zawieszenie też nie super ) już nawet dt 50 lepsza...

 

simson.......nie potrafie wytłumaczyć dlaczego ale nie :icon_rolleyes: może dlatego że za 1500 (chyba w tych okolicach chodzą simsony) można kupić już mtx 80 czy dt 80 (z najstarszych roczników chłodzone powietrzem z bębnem z przodu... i tak są 1000x lepsze od simsona :cool: zarówno mocą, wyglądem, bezawaryjnościa...

 

jak nie masz A1 to 125 nie pojeździsz więc 50 lub *** lub ************** (wycenzurowano ze względu na regulamin forum)

 

w sektorze 50 nie ma nic sensownego moim zdaniem........... chyba ze mówimy o kwocie do 500 zł to ogary komary etc :crossy:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sendy nie kupuj nie warto (jakaś taka mała mocy jak simson z tego co słyszałem zawieszenie też nie super ) już nawet dt 50 lepsza...

 

simson.......nie potrafie wytłumaczyć dlaczego ale nie :banghead: może dlatego że za 1500 (chyba w tych okolicach chodzą simsony) można kupić już mtx 80 czy dt 80 (z najstarszych roczników chłodzone powietrzem z bębnem z przodu... i tak są 1000x lepsze od simsona :wink: zarówno mocą, wyglądem, bezawaryjnościa...

 

jak nie masz A1 to 125 nie pojeździsz więc 50 lub *** lub ************** (wycenzurowano ze względu na regulamin forum)

 

w sektorze 50 nie ma nic sensownego moim zdaniem........... chyba ze mówimy o kwocie do 500 zł to ogary komary etc :D

 

Bezawaryjność może być wadą jeśli przy okazji chciałby nauczyć się troche podstawowej mechaniki ;)

 

Ja też na początek polecam jakąś prostą starą konstrukcje za grosze tak żeby załapać podstawy i nie żałować jak się sypnie. Potem kupisz coś lepszego, jeszcze zdążysz się najeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezawaryjność może być wadą jeśli przy okazji chciałby nauczyć się troche podstawowej mechaniki wink.gif

 

szczerze ?? :bigrazz: nie życzę mu nigdy żeby np o 12 w nocy w środku lasu w burze wymieniał kondensator w zapłonie :crossy: bo ja musiałem :notworthy:

 

to jest kwestia troche dyskusyjna ale chyba ważniejszym celem jest dojechać gdzieś niż w środku drogi robić remont generalny silnika w polu przy użyciu śrubokręta

 

jako motor do jazdy polecam starą japonie jednak żeby spokojnie jeździć niż że jesteś z kumplem 30 km od domu i oby nie padło nic :notworthy: natomiast jak chce sie uczyć mechaniki niech sobie sprawi jakąs cz wsk mz jawa za 200-300 zł i niech w niej dłubie patrzy co sie stanie jak to czy tamto przekręci ...... ale żeby nie był zmuszony ją jeździć :notworthy: tylko zechce pojedzie nie to weźmie japonie ...

 

ja miałem 1000x razy takie sytuacje że jade do koleżanki na herbatke ubrałem sie schludnie wypachniłem a tu w połowie drogi siada jakaś pierdoła np pływak zatonąl...ok naprawa prosta szybka ale tracisz czas łapy potem śmierdzą benzyną smarem jak potem podasz cześć dziewczynie ?? :D i plecak 10 kg cięzszy od kompletu kluczy olei śmieci bo bez tego strach wyjechać .....

 

naprawde nie jest przyjemne uczyć sie mechaniki w takich sytuacjach kiedy ,,nauka'' psuje ci cały dzień bo stoisz gdzieś w polu i kminisz czemu nie odpala zamiast siedzieć z ziomami na grillu :D nie życze tego nikomu :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ?? :D nie życzę mu nigdy żeby np o 12 w nocy w środku lasu w burze wymieniał kondensator w zapłonie :D bo ja musiałem :D

 

to jest kwestia troche dyskusyjna ale chyba ważniejszym celem jest dojechać gdzieś niż w środku drogi robić remont generalny silnika w polu przy użyciu śrubokręta

 

jako motor do jazdy polecam starą japonie jednak żeby spokojnie jeździć niż że jesteś z kumplem 30 km od domu i oby nie padło nic :D natomiast jak chce sie uczyć mechaniki niech sobie sprawi jakąs cz wsk mz jawa za 200-300 zł i niech w niej dłubie patrzy co sie stanie jak to czy tamto przekręci ...... ale żeby nie był zmuszony ją jeździć :D tylko zechce pojedzie nie to weźmie japonie ...

 

ja miałem 1000x razy takie sytuacje że jade do koleżanki na herbatke ubrałem sie schludnie wypachniłem a tu w połowie drogi siada jakaś pierdoła np pływak zatonąl...ok naprawa prosta szybka ale tracisz czas łapy potem śmierdzą benzyną smarem jak potem podasz cześć dziewczynie ?? :D i plecak 10 kg cięzszy od kompletu kluczy olei śmieci bo bez tego strach wyjechać .....

 

naprawde nie jest przyjemne uczyć sie mechaniki w takich sytuacjach kiedy ,,nauka'' psuje ci cały dzień bo stoisz gdzieś w polu i kminisz czemu nie odpala zamiast siedzieć z ziomami na grillu :D nie życze tego nikomu :D

 

Stary chyba będę musiał jednak się z Tobą zgodzić... W mojej japoni po raz drugi urwała się śruba trzymająca śrube zmiany biegów, krew mnie zalała zwinołem narzędzie i przez chwile miałem ochote oddać komuś ten motocykl za free :icon_mrgreen: no ale dobra jutro runda trzecia, rozwierce to wierterką udarową bo nie mam nastroju żeby wyciągać wahacz.

 

P.S Jak co to Yamaha do sprzedania ale części zapasowe leżą 170km od warszawy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT albo TS ,zdaniem moim i innych kolegów ,,motórzystów" TS lepiej sie prowadzi,bardziej zwrotna ,no i lżejsza ,na polskie dziurawe drogi też lepsza bo ma miększe zawieszenie :wink:

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...