Skocz do zawartości

Kawasaki VN 800 - Vulcan 800 (temat zbiorczy)


Szafir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tyle bedzie ślicznie koleś ma w kawie amerykancu....... pozdrowionka bodzio61.

 

Całą giełdę przeszukałem i nie było nic na bazarze do kawy

A w serwisie zawołali 420 za poprzeczkę i po 270 za kierunki...

Na motobazjlu też nic tylko do yamahy

Szukam dalej

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów, a może i koleżanki...

 

od niecałego roku jeżdżę VN800A, jest to mój pierwszy motor i perwsze doświadczenia... niektóre bolesne ;)

Teraz doszło następne, zgubiłem nakładkę na tłumik osłaniającą nogę podczas postoju... ból niefizyczny ale zawsze boli, tym bardziej, że próbuję namierzyć taką osłonkę i nic mi z tego nie wychodzi...

W necie znalazłem wynalazek Louisa w kształcie płomieni mocowany na dwie opaski, raz... że te płomienie jakoś mi nie pasują, dwa... za dwie sztuki zapłacę tyle co za cały tłumik z którego przełożę sobię osłonkę.

Może wiecie gdzie nabyć ten detal, lub ktoś ma zbędny w swoich szpejach...

 

Jak się nie uda mam w planie awaryjnym dorobienie osłonek z płaskownika z nierdzewki, tylko będą musiały być płaskie, bo nikt nie chce się tu u mnie na prowincji podjąć ich wyprofilowania (za rosządne pieniądze)...

 

pzdr. Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

He, he początek sezonu to czas pytań, pod koniec będą pewnie odpowiedzi.

To ja z takim skierowanym do kolegów jeżdżących z szybkami.

Jak to jest przy "większej" prędkości? Do 90 jest ok, ale powyżej 100 zaczyna telepać głową (kask zamykany bez żadnych daszków 182cm). Wyżej podnieść nie mogę, bo mi szyba widnokrąg przesłoni. Kombinowałem z kątem i też na niewiele się zdało. Wygląda na to, że powinienem ją od góry przyciąć, bo jak się unoszę to co prawda dmucha po szyi, ale głowa jest w opływie laminarnym i tak nie telepie.

Jak to jest u Was???

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he początek sezonu to czas pytań, pod koniec będą pewnie odpowiedzi.

To ja z takim skierowanym do kolegów jeżdżących z szybkami.

Jak to jest przy "większej" prędkości? Do 90 jest ok, ale powyżej 100 zaczyna telepać głową (kask zamykany bez żadnych daszków 182cm). Wyżej podnieść nie mogę, bo mi szyba widnokrąg przesłoni. Kombinowałem z kątem i też na niewiele się zdało. Wygląda na to, że powinienem ją od góry przyciąć, bo jak się unoszę to co prawda dmucha po szyi, ale głowa jest w opływie laminarnym i tak nie telepie.

Jak to jest u Was???

............................ a szanowny kolega ma szybkę [oryginał ]czy terz uniwersal? ja już to przerabiałem i nie stety musiałem zainwestować w szybę do modelu 700zika....................pozdrawiam......bodzio61.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............................ a szanowny kolega ma szybkę [oryginał ]czy terz uniwersal? ja już to przerabiałem i nie stety musiałem zainwestować w szybę do modelu 700zika....................pozdrawiam......bodzio61.

No niestety tzw. "uniwersalna duża" z taką jeździłem w zeszłym sezonie. Przez zimę, na bazie jej stelaża zrobiłem jeszcze większą. Trochę się poprawiło bo jest znacznie szersza i mniej bokami zawiewa, ale łbem nadal targa.

Rozumiem, że u Ciebie opływ na wysokości kasku jest laminarny? Oczywiście pomijam TIR-y i fakt, że to motor a nie sala filharmonii.

I jeszcze prośba; możesz podać jaką masz odległość od lampy do górnej krawędzi szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tzw. "uniwersalna duża" z taką jeździłem w zeszłym sezonie. Przez zimę, na bazie jej stelaża zrobiłem jeszcze większą. Trochę się poprawiło bo jest znacznie szersza i mniej bokami zawiewa, ale łbem nadal targa.

Rozumiem, że u Ciebie opływ na wysokości kasku jest laminarny? Oczywiście pomijam TIR-y i fakt, że to motor a nie sala filharmonii.

I jeszcze prośba; możesz podać jaką masz odległość od lampy do górnej krawędzi szyby?

okij rano postaram się podać wokół kolne wymiary. Jak bym nie na pisał to sory rano zbieramy się na zlot w Międzychodzie, będę się starał ale? .............pozdro.....Bodzio61.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okij rano postaram się podać wokół kolne wymiary. Jak bym nie na pisał to sory rano zbieramy się na zlot w Międzychodzie, będę się starał ale? .............pozdro.....Bodzio61.

 

Ja mam oryginalną szybkę Vulcanowską i przy wzroście 188 cm nie odczuwam problemów.

 

http://yfrog.com/j3pic100503001j

 

Od ramki lampy do dolnej krawędzi szyby mam 5 cm a potem 40 cm szyby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalną szybkę Vulcanowską i przy wzroście 188 cm nie odczuwam problemów.

 

http://yfrog.com/j3pic100503001j

 

Od ramki lampy do dolnej krawędzi szyby mam 5 cm a potem 40 cm szyby.

Wielkie dzięki za info.

Odpalam piłę i rżnę na 45cm od lampy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...