Skocz do zawartości

Jaka lepkość oleju?


tita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłam auto z Niemiec, ma książkę serwisową, ale za nic nie jestem w stanie odczytać co też tam nabazgrano. Pora zmienić olej, ale nie wiem co tam wlać.

Corsa jest 99 rok, silnik 1.0 12V (proszę się nie śmiać :biggrin: ) ma przejechane niespełna 140 tysięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłam auto z Niemiec, ma książkę serwisową, ale za nic nie jestem w stanie odczytać co też tam nabazgrano. Pora zmienić olej, ale nie wiem co tam wlać.

Corsa jest 99 rok, silnik 1.0 12V (proszę się nie śmiać :icon_razz: ) ma przejechane niespełna 140 tysięcy

 

Proponowałbym olej Mobil Super S 10W-40 pół syntetyk. W zupełności mu wystarczy a nie jest najgorszy, można byłoby wlać Mobil 1 5W-50 ale bez sensu na taki samochodzik, i jezeli nie robisz długich tras. Nie lej mineralnego, który też nie jest zły, bo nie warto, jeżeli chcesz myślec o długiej sprawności samochodu. Chociaż, wszystko zależy do Ciebie i częstotliwości zmiany oleju. I mineralny jest dobry, ale trzeba go już zmieniać po 9-10 tyś, pół syntetyk proponowałbym 10 tyś chcesz może do 15 ale nie widzę w tym sensu.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam też kosiarkę 1.0 12V:D w gazie 06 rok 195 laczki:D na gazie:D i musze sie pochwalic że pojechałem nią z przyczepą po motor do niemiec 800 w 1 stronę i pod Bydgoszczą z górki rozwinąłem z motorem na przyczepie 125km/h:Pale była jazda:) apropo lej półsyntetyk będzie najlepiej i dla twojego portwela i silnika. Ja też taki leje, bo samochód z Francji kupiony miał 10 tyś ale i tak pół syntetyk zdecydowalem , najbezpieczniej. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...