Skocz do zawartości

Puszcza Biała dla ambitnych


kris2007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Amazonki i motocykliści !!

 

Po zimie proponuję bardzo ostre przebudzenie , wyjazd na łono matki natury do Puszczy Białej ( za Wyszków).

Termin 10- 11 maj .

Trasa - maksymalnie terenowa , prędkość bezpieczna.

Wyjazd o 10 spod Instytutu Sportu - Centrum Olimpijskie.

Powrót około 16.

Trasa : W-wa, Nieporęt, Kuligów, Marianów, Młynarze, Rybienko, Kamieńczyk, Brzuza, Sadowne, Brok, Nagoszewo, Wiśniewo, Długosiodło, Dalekie, Porządzie, Wola Mystkowska, Somianka, Popowo Kościelne, Serock, Zegrze, Nieporęt, W-wa.

Razem około 200 km.

Proponuje zabrać : picie, jedzonko, klamki zapasowe , dobry humor itd.

Wszystkich chętnych na Enduro Serdecznie Zapraszam - wyruszamy najpóźniej o 10:15.

Krzysztof Rokicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie Amazonki i Motocykliści !!

 

Niestety muszę zmienić termin na 25 maja. ( kontuzja )

 

Przepraszam.

 

Wszystkich chętnych na dowolnym Enduro Serdecznie Zapraszam - wyruszamy najpóźniej o 10:15.

 

Trasa łatwa - leśne i polne drogi.

 

Krzysztof Rokicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, masz pozwolenie od nadleśnictwa na wjazd o lasu, itp? Bo jak nie, to namawiasz to ordynarnego łamania przepisów......

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buber chłopie, wjeżdząjc na państwową łąkę łamiesz prawo więc nie przesadzajmy, gdyby trzymać się ściśle przepisów enduro w polsce by nie istniało, z resztą w całej UE by nie istniało

 

Nie widziałem jakoś twojej aktywności w tematach "wycieczek z prędkością 120-130 km/h" przecież to też jest namawianie do ordynarnego łamania przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buber chłopie, wjeżdząjc na państwową łąkę łamiesz prawo więc nie przesadzajmy, gdyby trzymać się ściśle przepisów enduro w polsce by nie istniało, z resztą w całej UE by nie istniało

Czyli co, cel uświęcia środki? W ten sposób to dużo paskudnych rzeczy historia tłumaczy.... I dla mnie nie jest to żadne wytłumaczenie.

Nie widziałem jakoś twojej aktywności w tematach "wycieczek z prędkością 120-130 km/h" przecież to też jest namawianie do ordynarnego łamania przepisów

A była, była. Zwłaszcza na posty typu "lecę sobie spokojnie złoty pięćdziesiat..."

 

A w temacie - mam szczerze uraz do endurowców/crossowców. Zanim się na mnie rzucicie, to pozwolę sobie wyjaśnić - przeciwko idei sportu nic nie mam. Nawet byłem tłumaczem na Mistrzostwach świata u nas w 1997 roku (70 sześciodniówka enduro) i mam fajne wspomnienia. Ale.

Mieszkam w górach, blisko parku narodowego, lubię po tych górach chodzić. I nóż mi się w kieszeni otwiera i jasna cholera mnie bierze jak po szlakach czy leśnych drogach pędzą motory. Ryk jest ogłuszający (czy to z dwusuwu, czy cztero), nie zauważyłem żeby kierowcy tych motocykli zwalniali na widok turystów, ale PRZEDE WSZYSTKIM jest to po protsu CHAMSKI LANS :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: . Z tego co się orientuję, jeżdżenie po prostej leśnej drodze niczego takiego adepta nie nauczy. I jeszcze gdyby nie było innych możliwości, to jakoś bym to sobie próbował usprawiedliwić. ALE SĄ! A konkretnie to są w mojej bliskiej okolicy (do 20km) 2 tory crossowe (może i jest więcej, ale 2 znam), jest prężnie działający klub, więc tędy droga.

 

Dodam, że umawiam się z kumplem żeby mnie szkolił na terenówce bo w mądrych książkach piszą, że to pomaga na technikę na asfalcie. ALE POJEDZIEMY BUSEM NA TOR.

 

I tyle. I w ten sposób paru nieodpowiedzialnych dupków wpływa na moją percepcję jazdy terenowej. I pewnie dlatego nas, wszystkich motocyklistów tak widzą, bo na fasfalcie dupków też nie brakuje.

 

Peace!

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Endurowcy i Sympatycy !!

 

Jeżdżąc po terenie przestrzegam następujących zasad.

 

1. Jeżeli jest szlaban i zakaz ruchu , lub tabliczka zabraniająca wjazdu - po prostu w taką drogę nie wjeżdżam.

2. Jeździmy tylko po drogach utwardzonych, polnych , leśnych - dostępnych, ścieżkach, nieużytkach i terenach zalewowych.

3. Jeżeli jedziemy przez pola uprawne to tylko miedzami - tak aby nie niszczyć zasiewów.

4. Przejazdy przez wsie, osiedla , działki - max 50 km/h.

5. Trenujemy na maxa tylko na torach crossowych, cross-contry, itd.

6. Jeżeli po drodze, dukcie czy ścieżce idą piesi to zwalniamy do 20 km/h i objeżdżamy pieszych bokiem.

7. Przejazd przez wieś wykonujemy na nie na 2 , a na 4 biegu i małych obrotach aby nie hałasować.

8. O ile jest to możliwe zatrzymujemy i rozmawiamy z miejscowymi , gdzie tu można by pojeździć oraz czy nie ma innych przeciwwskazań np.: policji, sołtysa, złośliwych ludzi itd.

9. Zasada ogólna : jeździmy tam gdzie nie jest to zabronione, ciszej jedziesz- dalej zajedziesz, nie walczymy z przeciwnikiem lecz jemu ustępujemy.

10. Często rozmowa z policją, sołtysem, czy leśnikiem - bardzo dużo wyjaśnia.

 

Jeżdżąc przez wiele lat w terenie - tylko kilka razy zostałem zatrzymany i po miłej rozmowie z miejscowymi kontynuowałem jazdę.

Ponieważ nasze mapy nie są za dokładne - często pytam się miejscowych jak dojechać do kolejnego punktu trasy.

Do zobaczenia na trasie w Puszczy.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:crossy: :clap: :biggrin: :clap: :icon_razz: :bigrazz:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, wyjazd sie odbędzie czy buber zgasił zapał?

Jestem zainteresowany i chętnie dołączę, zadbawszy oczywiście o dobro bliźnich i poszanowanie przepisów.

Wyjazd jest jednodniowy czy planujemy nocleg?

 

MB

Edytowane przez Patiomkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

10 maja przejechałem terenem z Wawy do Wyszkowa ok 100 km. - 8 godz.

22 maja pojechałem z Wyszkowa do Serocka nad Bugiem ok 100 km. - 6 godz.

Wyjazd planuję na 24 maja w SOBOTĘ .

Start o 10 przed Centrum Olimpijskim.

Trasa nad Bugiem do Wyszkowa i powrót do Serocka - oceniam to na 150 do 200 km.

Tankowanie w Wyszkowie przy moście.

Trasa jest mokra - Bug zalał łąki i trochę się pobrudzimy błotkiem.

Część trasy jest nieprzejezdna - chyba że spróbujemy przez duże kałuże i starorzecza.

Ale to przy większej ilości chętnych - no jakoś trzeba się wygrzebać z tej wody i błota.

Przez lasy tylko duktami ogólnie dostępnymi.

Start o 10:15, zakończenie 16, lub 18, lub 20.

Załóżcie dobre opony crossowe na tył - jest kilka dłuższych przejazdów przez wodę.

Do zobaczenia.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to na pewno chodzi o inne miejsce.

Autor tematu miał na myśli Centrum Olimpijskie na ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4, zobacz sobie na www.zumi.pl

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...