Skocz do zawartości

Chińskie silniki


chudy83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Aprilie Tuareg Wind 125 bez silnika chciałbym to uruchomić dla brata jako pierwszy motocykl. Znajomy zaproponowal mi żebym wsadził w to jeden z chińskich silników 125, które można kupic za około 1000zł. Ze względu że moja wiedza na takie tematy jest praktycznie zerowa, proszę o Wasze spojżenie na ten temat, co coś takiego ma w ogóle sens?? Trochę czytałem o tych silnikach i zdaję sobie sprawę, że oprócz oczywistych konserwacji to są praktycznie jednorazówki na około 10000 tyś km.

pzdr

Edytowane przez chudy83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz tutaj o silniku z biegami np od cross 110ccm? lub 125ccm?

http://www.allegro.pl/item348904000_cross_..._604403986.html

Ja widzialem jak koles na Yamaha Dt ma silnik wsadzony wlasnie od takiego chinczyka i powiem ze jak na jego wiek (13)lat to ladnie sobie radzi i wystarczająca moc starczy mu :D

Wszystko da sie zrobic jesli sie tylko chce!

Edytowane przez adrian44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół te silniki wcale nie są takie złe.

Nie są to silniki mocno wysilone, jeśli będziesz się obchodził z silnikiem jak nalezy, lał dobry olej to silnik się będzie trzymał.

Ja do tego rodzaju silników jestem nastawiony sceptycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz lepiej silnik od MZ 150 wsatwic , przynajmniej znacznie trwalszy od chinskoplastelinowego wynalazku . A masz stary silnik ? moze go zreanimowac ? , ewentualnie silnik od DT/TS/KDX 125 wstawic

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item342734551_april...122_czesci.html spytaj kolesia może ma silnik zresztą na allegro często pojawiają sie rotaxy 123, 122 za niezłą kase.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze całkiem niedawno uważałem, że chinczyki są okropne. Ale w pewnym okresie mojego życia miałem chińską pięćdziesiątke i byłem z niej zadowolony. Przejechałem prawie 10. tys km bez żadnych komplikacji!! Ale silnik WSK-i jest lepszy haha! Może pokusił byś się o taki? Na pewno jest o wiele tańszy, a jak się nim troche zaopiekujesz to możesz wydusić ok. 10 KM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale silnik WSK-i jest lepszy haha! Może pokusił byś się o taki? Na pewno jest o wiele tańszy, a jak się nim troche zaopiekujesz to możesz wydusić ok. 10 KM!

 

 

Przepraszam bardzo z silnika od WSK-i można wydusić ok. 20KM :icon_question:

 

 

A co do chińczoli nie jestem przekonany, moim zdaniem są tandetne. np. skuterki 50ccm w 4T dość że to nie jeździ tylko się pcha to jeszcze się psuje.

 

Kolega miał Kymco stryker nawet ładnie chodził mu silniczek, ale i tak nie lubię moto z chin!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czytałem o tych silnikach i zdaję sobie sprawę, że oprócz oczywistych konserwacji to są praktycznie jednorazówki na około 10000 tyś km.

pzdr

Gdzie wyczytałeś takie bajki, że chińskie silniki to jednorazówki :icon_rolleyes:

nie myl sobie silniczków od niektórych skuterków z silnikami motocyklowymi. Kup sobie silnik z Rometa 125 a będziesz zadowolony.

Tu masz coś na temat trwałości chińskiego silniczka 125cc http://william350.w.interia.pl/motocykl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...