Skocz do zawartości

Caberg V2 407


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam model 505 chrono. Jedyne moje zastrzeżenie to to, że w deszczowe dni bardzo paruje szybka. W moim modelu szybka ma kształt sferyczny, tzn. zaokrąglona jest nie tylko poziomo ale i pionowo, więc nie można przykleić sobie folii typu fogcity. W tym V2 wygląda że wizjer jest zakrzywiony tylko w poziomie, więc mógłbyś przykleić sobie taką folię. Wybrałem Caberga, bo mnie też skusiła wewn. blenda przeciwsłoneczna. W tym segmencie cenowym nikt inny nie robi integralnych kasków z taką blendą. Jeszcze tylko Airoh ma 2 szczękowce (jeden z tradycyjną unoszoną szczęką, a drugi z zupełnie demontowalną-IMO bez sensu). Więc jeśli masz do 1000 zł na kask i priorytetem jest dla ciebie integral z wewn. blenda, to zostaje ci tylko Caberg. Przy większym budżecie mógłbyś kupić sobie Schubertha R1/S1 (wyprzedaż w louisie) i dokupić do niego opcjonalną szybkę z pinlockiem za ok. 300 zł.

Edytowane przez fantom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model 505 chrono. Jedyne moje zastrzeżenie to to, że w deszczowe dni bardzo paruje szybka. W moim modelu szybka ma kształt sferyczny, tzn. zaokrąglona jest nie tylko poziomo ale i pionowo, więc nie można przykleić sobie folii typu fogcity. W tym V2 wygląda że wizjer jest zakrzywiony tylko w poziomie, więc mógłbyś przykleić sobie taką folię. Wybrałem Caberga, bo mnie też skusiła wewn. blenda przeciwsłoneczna. W tym segmencie cenowym nikt inny nie robi integralnych kasków z taką blendą. Jeszcze tylko Airoh ma 2 szczękowce (jeden z tradycyjną unoszoną szczęką, a drugi z zupełnie demontowalną-IMO bez sensu). Więc jeśli masz do 1000 zł na kask i priorytetem jest dla ciebie integral z wewn. blenda, to zostaje ci tylko Caberg. Przy większym budżecie mógłbyś kupić sobie Schubertha R1/S1 (wyprzedaż w louisie) i dokupić do niego opcjonalną szybkę z pinlockiem za ok. 300 zł.

 

No z tym budżetem jest teraz niestety problem. A ten kask można kupić już za + - 500 zł.

 

http://moto.allegro.pl/item350516660_caber...wosc_2008_.html

 

Też myślałem o dokupieniu folii przeciw parowaniu szyby. Ciekawi mnie jeszcze jak z jego wyciszeniem, w porównaniu do innych kasków z tej grupy cenowej. Najbardziej przemawia za nim właśnie ta 2 szyba przeciwsłoneczna, ale wygląd też ma niezły, choć to akurat nie najważniejsze.

Pzdr

Edytowane przez ptaq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CABERG'a MIRAGE 104 też z blendą i jestem zadowolony choć nawiew szczękowy czy otwarty czy zamknięty to i tak chłodzi :lalag: jest chyba troche droższy ale naprawde dobry kask moim zdaniem. Mozesz przemyśleć tą opcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CABERG'a MIRAGE 104 też z blendą i jestem zadowolony choć nawiew szczękowy czy otwarty czy zamknięty to i tak chłodzi :lalag: jest chyba troche droższy ale naprawde dobry kask moim zdaniem. Mozesz przemyśleć tą opcje...

 

Też nad nim myślałem - jest trochę droższy ale ma antifoga. A jak z głośnością przy prędkościach ponad 130?

 

No i jak z parowaniem szybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o parowanie szybki to jeszzcze mi sie cos takiego nie zdarzyło wiec jest dobrze. Jezeli chodzi o hałas powyzej 130 km/h to nie mam pkt odniesienia bo to moj pierwszy kask ale mi pasuje, nie jest uciazliwie głosno, mozna swobodnie smigac z wysokimi predkosciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o parowanie szybki to jeszzcze mi sie cos takiego nie zdarzyło wiec jest dobrze. Jezeli chodzi o hałas powyzej 130 km/h to nie mam pkt odniesienia bo to moj pierwszy kask ale mi pasuje, nie jest uciazliwie głosno, mozna swobodnie smigac z wysokimi predkosciami.

 

Ja w tej chwili jeżdżę w kasku Naxa więc na pewno będzie ciszej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 lat użytkuję Caberg Solo. Co prawda nie mam porównania z innymi kaskami więc moja opinia będzie subiektywna ale jak na moje potrzeby w zupełności mi wystarcza. Blendy używam dosyć rzadko, ale generalnie się sprawdza. Wyściółkę 2 razy prałem i nadal zachowuje swój kształ oraz jakość. Szybkę łatwo się zdejmuje. Zapięcie trzyma jak należy. Kask chyba jest trochę zbyt głośny ale to jest kwestia przyzwyczajenia. Ja jeżdżę w okularach i nawet z blendą jest to wygodne (oczywiście na postoju czy w upale trzeba trochę otworzyć szybkę bo okulary parują :icon_razz: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Szukam kasku w rozsądnej cenie z dodatkową szybką przeciwsłoneczną.

Zainteresował mnie Caberg V2 407. Czy ktoś może ma taki kask i mógłby się podzielić opinią na jego temat?

Pozdrawiam :)

 

 

No i jak? kupiles ten kask? bo zastanawiam sie nad jego zakupem dla plecaczka...

Edytowane przez Antoine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i jak? kupiles ten kask? bo zastanawiam sie nad jego zakupem dla plecaczka...

 

Trochę późno odpisuję, ale podobno lepiej późno niż wcale :buttrock:

Kupiłem Caberga, z tym że model półkę wyżej - V2R.

Jeżdżę w nim od maja i generalnie jestem zadowolony, najbardziej z blendy przeciwsłonecznej. Mógłby być jednak trochę lepiej wyciszony, bo pod tym względem jest porównywalny z kaskiem naxa za 240 zł.

Pozdro

Edytowane przez ptaq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem kask Caberg V2 407 Graphic w www.4bikes.pl . Ja zapłaciłem 460pln (zniżka - w tym samym dniu co kupiłem cena wzrosła do 499) Jestem zadowolony!

http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=2499 - Graphic za 499pln

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=22826 Graphic za 630pln

 

http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=2498 - mat za 409pln

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=22823 - mat za 585pln

 

Straszne te różnice...

A kask polecam! Ma wyjmowaną wyściółkę i demontowaną blendę.

Edytowane przez Batman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam od niedawna ten kask, caberg 407 Graphic

 

Dużego porównania nie mam ale to co mogę powiedzieć to:

 

W dni takie jak teraz - duża wilgoć, kask szczelnie zamknięty paruje na postoju i do ok 20km/h, jezeli lekko uchylimy szybke jest wszystko ok, no ale to raczej normalne.

Wykonanie bardzo zblizone do Nolana n62, podobny środek z tym że wyjmowany (podobny materiał i podobnie leży), ogólnie mi najbardziej podpasował spośród n62, uvexa jakiegos taniego i cs-r1, szybka w górę i w dół chodzi bardzo ładnie (porównując do HJC CS-R1 to nawet rewelacyjnie;)

Jest blenda i jakiś nawiew u góry, "jakiś" bo ma regulacje a jak działa nie zwróciłem uwagi:p

Wyciszenie podobno kiepskie - nie mam punktu odniesienia, wiec pisze co gdzies tam wyczytałem.

 

Kask ogólnie mi pasuje, zobaczymy jak się będzie sprawdzał w lato i suche, ciepłe dni. Dałem za niego 399zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie, na początku przepraszam za kolejny post na temat kasku, natomiast potrzebuje opinii na temat tego kasku CABERG V2 407 HELL RACER II, jak go oceniacie a może macie inne propozycje na dobry kask najlepiej z blendą integrala do max 900 zł . Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...