Skocz do zawartości

Andrzej Pawelec szybszy od Michaela Schumachera


mick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja Prasowa

19.04.2008

 

Pawelec szybszy od Schumachera!

 

Najszybszy polski motocyklista, Andrzej Pawelec, wyprzedził na torze wyścigowym samą legendę Formuły 1, Niemca Michaela Schumachera.

 

Sześciokrotny Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych i siedmiokrotny Mistrz Świata F1 spotkali się czternastego kwietnia na torze EuroSpeedway Lausitz (130 km na południe od Berlina), a okazją ku temu były treningi motocyklowe organizowane przez niemiecką firmę Bike Promotion.

 

Pawelec, który w barwach ekipy Yamaha Motor Germany przygotowuje się do startów w prestiżowych, motocyklowych Mistrzostwach Niemiec IDM Superbike, na Lausitz dokonywał ostatnich regulacji swojej blisko dwustukonnej Yamahy YZF-R1, zaś Schumacher zaliczył kolejne od zakończenia swojej kariery w F1 jazdy wyścigowym motocyklem.

 

Z powodu zmiennych warunków pogodowych zawodnicy najszybszej grupy, wśród nich Schumacher, Pawelec oraz jego zespołowy kolega, rekordzista toru i były Mistrz Świata, Joerg Teuchert, spędzili na torze niewiele ponad półtorej godziny.

 

Teuchert, faworyt do mistrzostwa IDM Superbike, zakończył dzień z czasem 1:42.2, podczas gdy Pawelec stracił do najlepszego wyniku swojego kolegi tylko półtorej sekundy uzyskując 1:43.7. Schumacher zdołał co prawda wywalczyć 1:44.2, jednak musiał uznać wyższość Polaka, a sam tor Lausitz opuścić niezadowolony po upadku.

 

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o ewentualnym starcie Niemca w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP, lecz sam Schumcher niedawno kategorycznie zaprzeczył tym spekulacjom, na Lausitz dodając jednak, iż nie wyklucza startów w IDM Superbike jeśli doszlifuje swoje umiejętności. W ostatnich tygodniach „Schumi” na motocyklu ścigał się m.in. na torach na Węgrzech, w Hiszpanii oraz we Włoszech, zawsze uzyskując świetne czasy okrążeń.

 

„Muszę przyznać, że Michael nieźle radził sobie z motocyklem na torze, choć byłem od niego zdecydowanie szybszy.” – powiedział z kolei Pawelec. „Z pewnością nie mielibyśmy z nim najmniejszych szans w bolidach F1, ale byłoby świetnie, gdyby wystartował w IDM Superbike.” – przyznał 28’latek z Nowego Tomyśla, który za tydzień wystartuje w pierwszej z ośmiu rund tej prestiżowej serii, właśnie na Lausitz. „Celuje w pierwszą dziesiątkę.” – dodaje.

 

Pierwsze w tym sezonie wyścigi IDM Superbike odbędą się w niedzielę, 27 kwietnia o godzinach 11:15 i 15:00. Oba liczyć będą po 17 okrążeń/72 kilometry. Więcej informacji na oficjalnej stronie serii – www.idm.de.

 

Kim jest Andrzej Pawelec?

 

Andrzej Pawelec to bezkonkurencyjny w naszym kraju, sześciokrotny Mistrz Polski. Niepokonany w latach 2000-2004, zdobył wówczas cztery tytuły w klasie Supersport dosiadając Yamahy YZF-R6 oraz jeden w Superstock 1000 na YZF-R1, po czym na własną rękę wystartował IDM Superbike. Dwa lata temu Pawelec powrócił do Mistrzostw Polski i bez problemu sięgnął po mistrzostwo w klasie Superbike. W Sezonie 2008, po roku przerwy poświęconym na organizację pucharu markowego Fiat Yamaha Cup, Andrzej znów zaatakuje Mistrzostwa Niemiec z ambitnymi planami i profesjonalnym wsparciem zespołu Yamaha Motor Germany (wcześniej Soezen & Partner Motorsport), Yamahy Polska oraz swoich sponsorów, firm Wallrav i Dąbex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie się czym podniecać. Schumi z tego co wiem miał długą przerwę w jeździe na motocyklu. W umowie m. in. z Ferrari miał zakaz jazdy jednośladami. Młody też nie jest, więc musi teraz sporo trenować. Pawelec jest dobry, ale samo porównanie jest mało trafne i sensacja z tego żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto sie podnieca?

CHyba że masz jakąś białą plame na monitorze i sie cos przywidziało...

 

Poprostu 4 kołka ogarniał ( i to i tak dzieki kontroli trakcji), dostał 2 i.... niech sie uczy chłopak... :icon_razz:

 

Po czasie zasówa dobrze, nie ma co, zobaczymy za niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało sympatyczny i chamski na

 

Mozesz go nie lubic, to da sie przebolec, tylko co Ty w ogole o nim wiesz ? Slyszales kiedys w ogole jego wypowiedzi ?

 

W zyciu gosc ani nie byl chamski ani malo sympatyczny. Zawsze w swoich wypowiedziach wyrazal sie b. konkretnie a przedewszystkim bardzo obiektywnie,

 

Szumacher mial czasy o 6 sekund gorsze do czolowki, ciekawe ktory z czolowki motocyklowej mialby podobny czas do niego w jego dyscyplinie ? Moze troche neutralnosci i objektywnosci ?

 

torze był gamoń :P zajeżdzanie itp.

 

No, wiem ze aby w Twoich oczach cokolwiek reprezentowac trzeba byc 10 - ciokrotnym mistrzem swiata :flesje:

 

Co do gamonia to taki EXPERT jak ty objezdza go pewnie juz przy wyjezdzie z padoku :icon_razz:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało sympatyczny i chamski na torze był gamoń

otuż, widzisz tam gdzieś przecinek? Czy szukasz powodu do jakiejś kolejnej dewagacji. Jak sie zachowywał na torze? Jak zajeżdżał ? Nie mogli go wyprzedzić bo jechał jak ciota (może miał ciote), to specjalnie droge zajeżdzał. Już wiem od kogo Hamilton się tego nauczył , od mistrza.

 

Wiem że jako niemiec bronisz swoich, ale nie przerywaj zdania na pół i nie komentuj tylko jego części tylko całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł jak z "Faktu"... sensacyjny, a w środku lipa :flesje: Jak by porównywać Pudziana i Otylie w zawodach pływackich... w sumie to mistz i to mistrz... :lalag:

 

Zobaczymy, co Pawelec pokaże w sezonie - moto ogarnia konkretnie, i oprócz Szkopka Pawła, nie ma kto za bardzo mu podskoczyć w naszym Poznaniu ;) A w niemcowni to będzie inna bajka...

 

A co do Szumiego, to jaki by nie był - na torze był brawdziwym wojownikiem -walczył na noże( jak było trzeba uratować tytuł, to wpakował się w Hilla i obaj wylecieli z toru swego czasu :clap:) - to drugiego takiego nie ma i może już nie będzie. Wspomagania, kontrole i inne duperele to jedno, ale umieć jeździć i wyprzedzać (ostatni jego wyścig w Monte Carlo!!!) - to drugie.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja prasowa

27.04.2008

 

IDM Superbike: Pech Pawelca na Lausitz

 

Andrzej Pawelec pechowo rozpoczął sezon Mistrzostw Niemiec klasy Superbike. Pochodzący z Nowego Tomyśla, sześciokrotny Mistrz Polski nie ukończył obu wyścigów na torze Lausitz.

 

29’latek reprezentujący barwy jednej z czołowych ekip w stawce, zespołu Yamaha Motor Deutschland, do pierwszej z ośmiu rund mistrzostw przystępował z optymistycznym nastawieniem po niedawnych, udanych testach na oddalonym o 130 kilometrów od Berlina obiekcie.

 

Licząca 4255 metry trasa sprzyjała Polakowi podczas kwalifikacji. Pawelcowi udało się bowiem wywalczyć wysokie, dwunaste pole startowe w stawce aż czterdziestu sześciu motocyklistów z całej Europy. Pierwszy czas uzyskał Austriak Martin Bauer, zaś zespołowy kolega Andrzeja, Joerg Teuchert, zakwalifikował się na świetnej, trzeciej pozycji.

 

Ekipa prowadzona przez doświadczonego mechanika i byłego zawodnika, Niemca Michaela Galinskiego, przed wyścigami po cichu liczyła na wysokopunktowane finisze obu swoich reprezentantów. O ile nadzieje te spełnił Teuchert, kończąc oba wyścigi na bardzo dobrym drugim miejscu, Pawelec miał o wiele mniej szczęścia.

 

Yamaha YZF-R1 z numerem 49 opuściła tor zaraz po starcie pierwszego wyścigu po kolizji Polaka z jednym z rywali. Drugi wyścig Andrzej zakończył w połowie drugiego okrążenia po uślizgu przedniej opony.

 

Podium w obu przypadkach wyglądało identycznie. Obok podwójnego zwycięzcy, obrońcy tytułu Martina Bauera i Joerga Teucherta, znalazł się na nim także Andy Meklau. W klasyfikacji generalnej zawodnicy ci mają odpowiednio 50, 40 i 32 punkty. Jeden punkt, dzięki piętnastej pozycji w pierwszym wyścigu, wywalczyła także reprezentująca ekipę Yamaha Motor Deutschland Mistrzyni Europy Kobiet, 25’letnia Niemka Nina Prinz.

 

Andrzej Pawelec

„Zaraz po starcie pierwszego wyścigu wyprzedziłem kilku rywali i awansowałem na siódmą pozycję, ale w połowie okrążenia ktoś chyba we mnie uderzył, ponieważ nagle znalazłem się na poboczu. Mechanicy świetnie spisali się odbudowując motocykl na czas przed drugim wyścigiem, ale on także zakończył się dla mnie przedwcześnie. Znów udało mi się dobrze wystartować, ale tylna opona strasznie ślizgała się na wyjściach z łuków więc straciłem kilka pozycji i pierwsze okrążenie zakończyłem na dziesiątym miejscu. Rozkojarzyło mnie to do tego stopnia, że upadłem z powodu uślizgu przedniej opony podczas hamowania w połowie drugiego kółka. Startując w Mistrzostwach Polski pierwsze okrążenia przejeżdżałem bardzo agresywnie, ale niestety taka taktyka nie pasuje do charakterystyki opon Dunlop. Firma obiecała przygotować dla mnie nowe mieszanki przed drugą rundą. Jestem bardzo zawiedziony tym co się dzisiaj stało i mam nadzieję, że na Oschersleben będzie już o wiele lepiej. Gratuluje Pawłowi Szkopkowi świetnego wyniku. Cieszę się, że pokazał naszym zagranicznym rywalom, że Polacy też potrafią szybko jeździć na motocyklach.”

 

Druga runda Mistrzostw Niemiec klasy IDM Superbike odbędzie się w dniach 16-18 maja na torze Oschersleben, na którym w sezonie 2005 startując na własną rękę Pawelec w równie wyrównanej jak w ten weekend stawce wywalczył bardzo dobre, dziewiąte miejsce.

 

Wyniki treningów i wyścigów pierwszej rundy znaleźć można pod adresem:

http://www.idm.de/news.asp?mid=0&uid=0&iid...r=2008&change=T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg, czym tu sie podniecać. Pawelec jeździ zawodowo motocyklem, Schum nie, to skąd wasze podniecenie... Jakby pawelec pokonał go r1, gdy schuma jechałby f1 to ok. A tak to dupa zbita a nie jakaś sensacja. Do bani to "zwyciestwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...