Skocz do zawartości

Skuter dla syna- ale jaki??Honda, Yamaha czy moze inny....


drex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli naprawde lubi motocykle to warto pomyslec o jakiejs biegowce.

Jesli jednak motocykl traktuje jako srodek transportu do przewozenia dupki z punktu A do punktu B to skuterek.

Z biegowych moge polecic jakies enduro.

Wygodne no i uniwersalne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posprawdzałem sporo różnych nowych motorowerów (50ccm) dla córki (oczywiście tych z biegami), oto nad czym warto pomyśleć:

 

Enduro:

Aprilia RX

Generic Trigger X

Derbi Senda DRD Racing R50R (i inne)

Malaguti XTM/XSM

Rieju Tangoo! i MRX i RRX

Yamaha DT 50R

 

SM:

Aprilia SX (Mój faworyt)

Generic Trigger SM

Derbi Senda DRD Racing SM

Rieju SMX i RRX Spike

Yamaha DT 50X

 

Sport:

Aprilia RS

Derbi GPR Racing

Malaguti Drakon

Rieju RS2 Matrix

Yamaha TZR

 

Mam nadzieje, że to zestawienie Ci się przyda. Moim zdaniem najlepszymi Endurakami są: Aprilia RX i Yamaha DT. W sekcji SM podobnie jak w Enduro najlepsze są Aprilia SX i Yamaha DT 50X. Wśród sportów królują (niespodzianka :biggrin: ) marki Aprilia i Yamaha. Z tego co czytałem to jakość wykonania motorowerów tych firm jest po prostu lepsza. Dodać jednak trzeba że Derbi depcze liderom po piętach.

Edytowane przez Ragnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie bym sie zastanowil nad rometem (zaraz mnie zlinczuja za to :P)

 

W takim razie linczuje ;)

 

Yamaha Aerox, Neos, Aprilia SR, Piaggio NRG, Gilera Runner, Peugot Speedfight. Wsród tych glownie polecalm sie rozejrzeć. To z skuterów vel kibli.

 

A z biegówek to zalezy czego syn oczekuje, ale dla mnie najfajniejsze z 50tek to Derbi Senda SM i Yamaha DT w wersji supermoto :biggrin:

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Wiśl@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile ma lat :biggrin: Czy ma ta karte motorowerową ... Jakie macie tereny? Czy lubi bardziej jezdzic po terenach czy ulicy (drogi publiczne)

 

Syn ma 12 lat i obawiam się ze moto w stylu enduro bedzie prawdopodobnie dla niego za wysokie ale bardzo dziekuje za przybliżenie tematu i Wasze propozycje( o niektórych moto nawet nie wiedzialm ze istnieją ), a co do karty rowerowej to zdaje sie ze musi jeszcze poczekać....? A czy ktoś z Was posiada wiedzę na temat Hondy Zoomer ?? jakies wrażenia z jazdy, opinie, bo o Aeroxie mniej wiecej już mam jakieś rozeznanie. Z tego co widze Zoomer to mało popularny skuter choć ceną zblizony do Aeroxa- z czego to wynika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze cos tego typu ? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M721114

 

niewyglada na giganta, rozmiarowo bedzie spoko, przynajmiej syn niewyrośnie po dwoch latach :icon_biggrin:

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli syn ma 12 lat to wątpie ze osiodła (wzrostem) np taką Yamahe aerox CZY Peuegota speedfighta. Skutery dzielimy na niskie, srednie i wysokie, Speed i aerox nalezą do wysokich i nie ma mowy zeby 12 latek sobie na tym po jezdził, no chyba ze jest "wyrośniety jak na swój wiek". Jesli chesz by twój syn nauczyl sie jezdzic od podstaw (wyczucie, zakrety ) po porostu podstawy to polecam

Peugeot vivacity np.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M713978

Lub Yamaha neos

http://moto.allegro.pl/item350482901_yamaha_neos.html

Co do pugeota to są raczej nie zawodne (tyle ze chlodzony powietrzem , ale w koncu maly niebedzie daleko jezdzil bez karty )

Po za tym sa to skuterki z rzędu "niski" czyli na tym juz powinien dac rade po smigac. Cena tez jest malo wiele na 2001 rocznik i peugeot:)

Po co kupowac moto za 5-6tys jesli syn jeszcze nie umie jezdzic i bedziesz sie bał na kazdym zakrecie ze noga mu sie powinie nie dosięgnie do ziemi i gleba...

Pomysl nad tym (wiem to z własnej autopsji) Wiec jesli kupisz cos taniego i niskiego to ma szanse sie nauczyc. Jesli mu sie spodoba to wtedy zainwestujesz te pieniadze które masz odlozone i kupisz cos lepszego :D

 

Chyba ze syn lubi teren to wtedy "dirt bike" 110ccm lub 125ccm (ze sprzęgłem i 4 biegu lub bez sprzegła (pół automat i tez 4 biegi)

10KM daje sobie rade a jak ma 12 lat to bedzie w sam raz na takie cos.. I pojezdzi w terenie a nie na drogach gdzie nie zna jeszcze zasad)

http://www.allegro.pl/item347468838_cross_...e_quad_110.html

Polecam sam nie dawno kupiłem swojemu bartu (ma 10 lat ) , kupilem wersje ze sprzęgłem, początkowo bał sie mocy ze wyrywa na koło ale po woli sie oswaja ze stworem :biggrin:

Edytowane przez adrian44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za cenne rady, rzeczywiście yamaha Aerox moze okazać sie za wysokim skuterem i byc moze Neos bedzie złotym środkiem. Co do Waszych propozycji ( malagutti, peugoth, derbi i ten cross) muszę sie temu bliżej przyjrzeć poczytać opinie użytkowników i pozostaną jakies dwa miesiące na zastanowienie sie i podjęcie decyzji. Póki co bedę z uwagą śledził dział skuterów i czytał Wasze spostrzeżenia. Może jakiś użytkownik Zoomera przeleje na forum swoje uwagi na temat swojego sprzęta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...