Skocz do zawartości

Video - crash testy motocykli


serpente
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle ze takie testy na manekinach nie do konca odwzorowuja prawdziwy wypadek. Czlowiek podczas wypadku nie jest chyba taki bezwladny jak manekin(No moze jak sraci przytomnosc albo gdy predkosc motoru to 200km/h :biggrin: ).

 

Też tak sądzę.. manekin nie jest w stanie np. tuż przed walnięciem w samochód wybić się z podnóżków co czlowiek być może by zrobił w takiej sytuacji....

Kiedyś miałem okazje w Grecji pozwiedzać dość kamiennisty rów na pożyczonym skuterze i zablokowało mi się przednie koło miedzy dwiema dość dużymi skałami.. efekt był mniej więcej taki jakbym przy prędkości 40/h rąbnął w murek.. manekin w takim przypadku poleciałby pewnie razem z motorkiem... ja od motorka odepchnąlem się nogami w czasie lotu (będąc głową w dół) jednocześnie zaasekurowałem się ręka nad głową robiąc fikołka na kamieniach a motorek przeleciał nade mną i spadł parę metrów dalej... tak więc człowiek w przeciwieństwie do manekina jest w stanie trochę przynajmniej kontrolować swój lot przy zderzeniu co widać też na niejednym filmie z prawdziwych wypadków, gdzie ludziska raczej przelatują nad samochodami a nie wbijają się głową w szyby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę.. manekin nie jest w stanie np. tuż przed walnięciem w samochód wybić się z podnóżków co czlowiek być może by zrobił w takiej sytuacji....

Kiedyś miałem okazje w Grecji pozwiedzać dość kamiennisty rów na pożyczonym skuterze i zablokowało mi się przednie koło miedzy dwiema dość dużymi skałami.. efekt był mniej więcej taki jakbym przy prędkości 40/h rąbnął w murek.. manekin w takim przypadku poleciałby pewnie razem z motorkiem... ja od motorka odepchnąlem się nogami w czasie lotu (będąc głową w dół) jednocześnie zaasekurowałem się ręka nad głową robiąc fikołka na kamieniach a motorek przeleciał nade mną i spadł parę metrów dalej... tak więc człowiek w przeciwieństwie do manekina jest w stanie trochę przynajmniej kontrolować swój lot przy zderzeniu co widać też na niejednym filmie z prawdziwych wypadków, gdzie ludziska raczej przelatują nad samochodami a nie wbijają się głową w szyby..

Tez mialem wypadek skuterem przy okolo 50km\h (jako pasażer) i wiem ze gdybym podczas uderzenia nie wykonal zadnego ruchu to na pewno skończyłoby sie to duuuzo gorzej. Przy takich predkosciach czlowiek jest w stanie zareagowac a nie bezwladnie przywalic bania w szybe samochodu, tzn mam na mysli to ze gdy tuz przed uderzeniem kierujacy spina miesnie i odruchowo zapiera sie, a jak spada na ziemie to amortyzuje upadek rekami i nogami.

Edytowane przez fenix_zlotow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu jest kilka crash testów. Niewiele ale coś...jeśli jeszcze nie widzieliscie.

 

http://youtube.com/results?search_query=DE...le&search_type=

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt miłe, ale na szczęście nic poważnego im się nie stało:

 

1. http://pl.youtube.com/watch?v=vG0d9-NGH3Y (tu widać, czym się kończy zmienianie w ostatniej chwili pasa przez samochód)

 

2. http://pl.youtube.com/watch?v=u_YvqhJ22Ow (tu od razu widać, jak szybko tworzy się tłum gapiów, nie robiący nic bardziej konstruktywnego od gapienia się na motocyklistę i roztrzaskany motocykl)

 

pozdr. LIZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt miłe, ale na szczęście nic poważnego im się nie stało:

 

1. http://pl.youtube.com/watch?v=vG0d9-NGH3Y (tu widać, czym się kończy zmienianie w ostatniej chwili pasa przez samochód)

 

było :banghead: wiosenny wypadeczek w Wawce

2. http://pl.youtube.com/watch?v=u_YvqhJ22Ow (tu od razu widać, jak szybko tworzy się tłum gapiów, nie robiący nic bardziej konstruktywnego od gapienia się na motocyklistę i roztrzaskany motocykl)

 

pozdr. LIZA

motocyklista jakiś chyba zaspany bo samochód zawracał ponad 2 sek , spokojnie by go ominą prawą stroną

taka sytuacja to codzienność na polskich drogach

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie manekiny oddają dobrze sytuację niedoswiadczonego motocyklisty który siedzi na motocyklu jak worek kartowfli. Gdy motocyklista ma prawidłową pozycję i jest wyparty na podnóżkach i baku, to nie specjalnie ma szanse wpaść na kierownicę i wbić się w samochód, tylko przelci górą. Nie potrzebne jest do tego żadne wybijanie się z podnóżków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...