Skocz do zawartości

Opony szosowe i szosowo-terenowe


Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukam oponki do endurowania z częstymi przelotami przez drogi asfaltowe. Musi to być kostka bo po asfaltach jest dżungla. Który model jest waszym zdaniem najtwardszy. Obecnie mam założoną 110/100-18 bulla i wytrzymała miesiąc no może jeszcze troche pociągnie ale już niedługo. Miałem też założoną 130/80/18 i tak była już lepsza. Który model z kostką jest waszym zdaniem najtwardszy?

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak w temacie.

Szalejcie odnośnie opon szosowych do enduro i supermoto.

W tym temacie piszcie również o kostkach asfaltowo-terenowych.

pozdrawiam :icon_eek:

thefex

 

p.s.

Raportujcie spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie jaki komplet polecicie? Potrzebuje porządną oponę na przód żeby trzymała w zakrętach, dobrze prowadziła się w piachu oraz błocie i nie uciekała na boki przy ostrym hamowaniu. A na tył coś co konkretnie trzyma. Teraz mam Bridgestone(opona chyba z homologacją bo klocki nie są jakieś wielkie a miałem nówke) ale bez szaleństwa... :/ klocki schodzą w oczach i opona bardzo łatwo traci przyczepność. Co polecicie? I ile to będzie kosztować?

Pzdr, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jezdzisz po twardym terenie to kup Mitasa c 12 bo zajebiscie sie trzyma i jest tani... tylko że jak zaczniesz jezdzić po kamienistych podjazdach to szybko się kostek pozbedziesz,możesz też kupić Trak master ja mam 110 i je3stem bardzo zadowolony :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

najtwardszy z tańszych opon jest mitas C-16 (stoneeater) tył-taką mam założoną u siebie (110/100-18) już 2 miesiąc i dop. połowa wysokości przy częstych przelotach po asfalcie. Natomiast na przód nie żałuję kasy i zakładam DUNLOPA (D-756F) MICHELINA lub BRIDGESTONA (M-601F). W tej chwili mam michałka S-12 który świetnie trzyma się gleby (nie ma mowy o ucieczce na boki po użyciu przedniego hamulca, a wchodzenie w zakręt ślizgiem to czysta przyjemność pełna kontrola przodu).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz oponki na przeloty częste po asfalcie to ja z własnego doświadczenia odradzam C-04. Kupiłem komplet na przód i tył: ściągnąłem i założyłem starsze metzelery do enduro.

 

Kocha traciła przyczepność na asfalcie przy predkosci 60km/h na zakretach, na prostej jeszcze ok, ale przyszło do zakretu i opona puszczała :/ , do terenu jak najbardziej , rwała nawierzchnie aż miło, ale na asfalt odradzam.

 

Za to C-02 bardzo fajna oponka, śmiało 80 można jechać w zakretach ( mam tył) , a na przód C17/18 , tak samo jak i c-02, ale przy 120 przód lekko chodzi.

 

pzdr

Edytowane przez kornol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Nie chciałem tworzyć nowego tematu a mam nurtujące mnie pytanie. Mianowicie, czy ktoś wie, czy jest to sensowny pomysł i czy w ogóle wejdzie mi oponka 2,5-21 na przód do Yamahy TTR600? Bo dostałem takową od kumpla, Pirelli MT23 w bardzo ładnym stanie i chętnie bym ją założył. Aczkolwiek, po pierwsze nie wiem czy ona wejdzie mi na felgę i czy w ogóle to ma sens. Nie wiem jak się będzie motocykl zachowywał na tak cienkiej oponce. Proszę osoby, które mogą mi coś doradzić o opinię.

 

Bo niestety wydaję mi się, że ta oponka bardziej by przypasiła do Crossa 125cmm3 2T ale oczywiście mogę się mylić.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornol

 

z c-02 i asfaltem się zgodzę

na mefo jest zupełnie inaczej, dużo lepiej się zakrętów trzyma zarówno na asfalcie jak i w terenie.

 

jedyny minus tych opon to że trzeba mieć niskie ciśnienie 0.5-0.8 bara i dobrze trzymający szpaner

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem pisać posta na temat jakież to masz wątpliwości enduromaster z C-02 i z asfaltem, kiedy przeczytałem jeszcze raz swojego posta i faktycznie jebn**em się. Napisałem odwrotenie, zamiast 04 napisałem 02 , a zamiast 02=04.

 

Już poprawiam... ale dzięki za czujność, hehe.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...