Skocz do zawartości

odpowietrzanie Hamulców


kondziureq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Padaka z takim kombinowaniem zrób tak jak było pisane w tym temacie i będziesz zadowolony chyba ze te słabe hamulce to nie od tego :buttrock:

 

Edit : Kubas pół godziny dobre...muhauahuahau

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit : Kubas pół godziny dobre...muhauahuahau

 

No to nie jest smieszne pol godziny moze przesadzilem ale sie bawilem ze 20 min jak nic a plynu to zmarnowalem ze 100ml a co do linku to taki mam http://eso.student.olsztyn.pl/garaz_plyn_hamulcowy.htm tu jets ladnie wszytko opisane

Edytowane przez KUBAS007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pojasnione... hmmm a ja tak może ni z tej ni z tamtej ale mam pytanie kupiłem sobie napęd zebatki i łańcuch i taka drobnostka jak mam tylna zebatkę to ona ma zabki z jednej strony ścięte a z dugiej strony juz nie coś jak zebatki w rowerze MTB jest jakaś różnica przy zakładaniu? Którą strona :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już wszystko powiedzieli co trzeba było powiedzieć ja pozwole sobie dodać, żebyś się nie zapomniał tak jak ja podczas 1 mojego odpowietrzania i przed zakręceniem zawroku nie puścił klamki.

Zwłaszcza już pod sam koniec całego zabiegu odpowietrzania.

Aczkolwiek bez wężyka też się obejdzie ja tak robiłem tylko potem lakier, zacisk czy lagi etc. oblej wodą. Płyń działa niekorzystnie na te elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 próba nie powiodła sie!! odpowietrzałem tak jak koledzy pisali... czasem chlapnał jakas brudna substancja... robiłem tak przez 20min... nie za długo?? nadal klamka miekka jak nie wiem... strzykawką tez nie dałem rady.... nie wiem czemu :/ kumpel tez próbował i nic... mozliwe zeby 20min było za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na czas i na próbe.

Niektórym się to udaje za pierwszym razem w przeciągu 10 albo i nawet 30 minut mi się udało za 3 próbą która trwała gdzieś z 15 minut.

Pompujesz nastpępnie zaciskasz klamke i odkręcasz korek, trzymając klamkę po chwili zakręcasz, dolewasz płynu do zbiorniczka jak jest taka potrzeba.

Ponownie pompujesz, trzymasz odkręcasz i tak dopóki nie będzie leciało powietrze, leci sam płyn ciurkiem, klamka jest twarda (taka jak była przed procedurą) to wiesz że jest dobrze wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka powinna stopniowo twardniec po paru probach ale pamietaj tez ze w zbiorniczkunie moze Ci plynu braknac bo tez zassa powietrze tak jak bys puscil klamke na odkreconym odpowietrzinku.20 min to wiesz troche jest ale mowie Ci mi to zajelo jeszcze dluzej i pamietaj zebys wykonywal pelne ruchy klamka przypieszy to czas odpowietrzania ale to chyba wiesz

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

może jak piszesz ze wyleciał brudny płyn to przy wyminaie Ci coś sie zapchało jakimś syfem bo i tak mogło się zdarzyć jak tam miałeś jakieś brudy czyściłeś to wszysto przed złożeniem. Jak Ci sie definitywnie pomimo dobrych sposobów i wielu prób nie uda tego zrobić to może warto to wyczyścić tylko musi być bardzo bardzo na błysk:)

 

Edit: a jak to nie dałeś rady strzykawka nie leci płyn czy co? napisz dokładniej...

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uklad jest zapowietrzony przy zbiorniczku, i tam musisz go odpowietrzyc, to znaczy tak samo jakbys odpowietrzal przy odpowietrzniku tylko luzujesz ta srube mocujaca przewod hamulcowy do zbiorniczka. Mozesz to samo zrobic na drugim koncu przewodu, przy zacisku. Potem jeszcze tradycyjnie przy odpowietrzniku i powinno pomoc. Powodzenia

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...