Skocz do zawartości

Olej do suzuki gsxr 600 SRAD


patrykt7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dylemat, bo nie wiem jaki olej wlać do mojego suzuki gsxr 600 SRAD... Poprzedni właściciel powiedział mi tylko, że wlał Castrola syntetycznego, ale lepkości nie zna. Olej był wymieniony na początku tamtego sezonu, ja zrobiłem w tamtym sezonie tylko 1500km a poprzedni właściciel też niewiele, wymiana powinna nastąpić co 6kkm czyli jeszcze nie ale po zimie raczej trzeba wymienić na nowy mimo tego, że w innych źródłach piszą, aby wymieniać co określony dystans... I teraz pytanie? Jaki wlać olej, czy mogę wlać np półsyntetyczny 10w40 (producent zaleca 10w40) czy jeśli lany był syntetyk to muszę też lać syntetyk? Patrząc na oleje Castrola to na 99.9% zalany jest syntetyk 10w50. Jaki olej mi polecicie? Bardzo proszę nie krzyczeć na mnie za to pytanie, bo szukałem w wyszukiwarce pod nazwą "olej" poczytałem trochę, ale jednoznacznej odpowiedzi nie mam :icon_mrgreen: I czy z olejem wymienić też filtr(producent zaleca wymianę co 12kkm)? Wszystkie pozostałe płyny już wymieniłem posługując się serwisówką i nie było z tym najmniejszych problemów :biggrin:

 

Serdecznie Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalany Castrol 10w40 półsyntetyk, taki jak podaje producent i jest ok. Z syntetyka na pół.. możesz spokojnie przejść zwłaszcza że to właśnie semisyntetyk jest dedykowany do tego modelu.Co do filtra to są różne patenty. Ja filtr wymieniam zawsze razem z olejem, przynajmniej tak mnie uczyli.

Edytowane przez ventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...