Skocz do zawartości

Jazda na jednym kole, jak dać na koło


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoim RM 125 stawiałem na koło z kazdego biegu fakt ze przełozenia miałem dosc krótkie, stawałem na podnózka i podnosiłem go nawed z 6 biegu , jak dla mnie to crossem sie naj;lepiej nauczyc jezdzic na kole sam teraz smigam gsxr na kole i juz opanowałem to na tule że moge jechac praktycznei bez konca, lecz zajeło mi to o wiele wiecej czasu niz nauka jazdy na kole crossem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam kawasaki kmx z przerobionymi zebatkami zrobilem stelaz i nawet na 2 z gazu idzie na kolo jak sie dobrze szarpnie ale jest kurde problem bo albo na plecy leci albo opada przod jak najlepiej jest trenowac ??

Ja probuje tak ze daje nogi do tylu stawiam motor do pionu i podpieram sie nogami i jade tak dam rade przejechac ze 100m a czasami spada mi na stelaz . Tylko taka jazda wcale nie jest takie efektowne jak jazda z nogami na podnozkach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze najlepiej jest sie nauczyc na cross/enduro, tam w niektorych przypadkach nie wolno strzelac ze sprzegla ( w zaleznosci od sprzetu) bo grozi wyglebieniem na plecy ;)

generalnie latwiej jest sie przelamac psychicznie niz na asfaltówce a to tez ze zwgledu na mozliwe porysowanie lub zniszczenie moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam kawasaki kmx z przerobionymi zebatkami zrobilem stelaz i nawet na 2 z gazu idzie na kolo jak sie dobrze szarpnie ale jest kurde problem bo albo na plecy leci albo opada przod jak najlepiej jest trenowac ??

Ja probuje tak ze daje nogi do tylu stawiam motor do pionu i podpieram sie nogami i jade tak dam rade przejechac ze 100m a czasami spada mi na stelaz . Tylko taka jazda wcale nie jest takie efektowne jak jazda z nogami na podnozkach.....

Też miałem taki problem, zły nawyk od jazdy na rowerze... Kombinuj, na stojąco, siedząco itp...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja swoj sprzet stawiam z gazu lub ze sprzęgła na siedząco lub stojąc na stopkach pasażera, ale efekt zawsze ten sam 200 metrow i koniec , nie wiem czemu a piona juz na pewno mam niezłego i nie jest to 5 cm bo zegary zasłaniają mi droge, czyli problem w tym aby zajechać dalej

Edytowane przez dm15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast dość śmiesznie z tym tematem jest, bo nie mam problemu poderwać ze sprzęgła (inaczej nie próbowałem) na gumę. Koło wesoło unosi się ku górze, do wysokości, że tak powiem podróżnej. No i w tym momencie pikawa się zatrzymuje bo kacap na boki mi leci i za cholerę nie wiem jak go utrzymać w pionie. Od razu muszę lądować, a jak mnie za bardzo fantazja poniesie to przy dotknięciu przedniego koła do powierzchni pojawiają się dwa ślady, kierownica wpada w delirkę i tylko dzięki temu, że nie wpadam w panikę jeszcze się nie wygrzmociłem.

Może jakieś porady? Tylko nie w stylu "trzeba balansować ciałem" bo nic mi to nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie telepie na boki.. moze za wolno jedziesz ? sprobuj troche szybciej , jest duza roznica. Czy ktoś mi powie jak zmiana tylnej zębatki ma się do utrzymywania moto w pionie, bo że łatwiej je poderwać to wiem, ale czy prościej wtedy balansować i zajechać dalej na zwiększonej zębatce ? bo w koncu jezdze na jedynce a przy zmianie na wieksza zebatkę biegi stają się chyba sporo krótsze ? Najlepiej jakby wypowiedział sie ktoś kto majstrował z zębatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Posiadam XR 400, mam do niej kola Supermoto no i tak troche próbuję ostatnio wolną gumę ale nie mam pojecia jakie ciśnienie będzie optymalne. Za niskie nie może być bo pozrywam wętyle. Na razie śmigam na 1,5 atm ale sądze ze da sie niżej...

 

Przy okazji nasuwa sie pytanie jakie ciśnienie powinno być do śmigania po winklach? jakbym miał zgadywać to w granicach 1,5 do 2,0 atm

 

macie jakieś doświadczenia?

a moze wypowie sie jakiś prawdziwy stunter?? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwym stunterem nie jestem, ale doszedłem już do tego że najlepiej do takich rzeczy dochodzić doświadczalnie... w końcu trafisz na ciśnienie przy którym będzie Ci się W MIARĘ dobrze latało zarówno na gumie jak i po winklach.

Ale i tak o dupę rozbić uniwersalne ciśnienie :rolleyes:

kiedy jeżdżę normalnie to na najbliższym cpn'ie tankuję powietrza ile serwisówka każe bo wtedy na winklach jest najlepiej. A kiedy jadę na miejscówkę to po prostu upuszczam na oko, aż będzie dobrze i stabilnie na kole :rolleyes:

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby ciężka szmatka z Imbryka, ale z dwójki na koło idzie nawet z gazu więc nie jest tak źle.. :wink:

 

Jak mi wychodzi zabawa... hmm, trenuję z 2 miesiącie, wyjeździłem przy tym hektolitry paliwa (bo Suzi lubi teraz łyknąć :D ) ale i efekty treningów powoli zaczynają dawać po sobie znać...

Ostatnio poświęciłem parę dni na zmianę biegów na kole i w sumie do 6 naprawdę można dojść, z tym że trzeba już wtedy dobry kawałek prostej bo nie ma jaj kiedy się leci 130-140km/h na kole ;) (mówię tutaj o balansie w pionie bo inaczej wiadomo, mocy nie starczy żeby zapieprzać na pół-gumie)

 

Co do wolnej gumy to jeszcze tej sztuki nie opanowałem, bo tylny hamulec strasznie drewniany i ciężko wyczuć... dlatego szukam już pompy do HB, co razem z przewodami w oplocie powinno trochę ułatwić sprawę...

Odziwo, udało mi się już nawet zrobić dwunastkę na stelażu, ale straszna sprawa kiedy wspomniany hamulec działa jak bębnowy :P

 

ponoć na tym szrocie nie da się też zrobić stoppie... :P ale jakoś się przełamałem, założyłem przednią oponę torówkę i już z 5-10m stoppie wychodzi ;)

 

A więc podsumowując, nie wiem czy Czajnik jest dobry do stuntu bo nie miałem nigdy pod tyłkiem innego stunt-bike, ale bez wątpienia jest możliwe żeby na tak ciężkim, starym i słabym szrocie porobić trochę wygibusów... :(

 

 

Tu zdjecie z treningu, żeby nie było że umiem tylko gadać i nic więcej: :wink:

Zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...