Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie na tlumik juz dokladam :biggrin: wlasnie chcialbym sie cos wiecej dowiedziec o wgrywaniu tych map bo juz cos o tym slyszalem, czy duzo one daja czy jest to drogie no i czy silnik bedzie dostawal w dupe a tego bym nie chcial :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie,

Mam sory problem z moim Ulyssesem lub nawet nie tyle ja co mechanicy ktorzy go robia. Podczas rozruchu, czasami zamiast krecenia rozrusznika byl odglos jakby klikania czy zwarcia. Zadrzylo sie to kilka razy i rozladowywal sie akumulator i trzeba bylo Bulke odpalac z samochodowego aku. Teraz ten efekt jest caly czas - tzn w ogole nie kreci. Czy ma ktos moze pomysl co to moze byc?

 

Ponizej cytat z maila od nich

"Niestety usterka twojego motocykla to obecnie zagadka. Tzn. że przekaźniki są ok, rozrusznik sprawny, akumulator dobry, sprawdzaliśmy go pod kątem kompresji i efekt jest taki ,że jak wykręcamy świece z jednego cylindra to wówczas kręci. Wniosek z tego jest taki ,że problem może leżeć po stronie zaworów jednego z cylindrów. U ciebie są popychacze hydrauliczne czyli tak jak w samochodzie luzy same się regulują pod wpływem ciśnienia oleju, jednakże czasami bywa że jedna z dysz olejowych się przytyka, lub ulega uszkodzeniu. Niemniej jednak chcemy jeszcze zgłębić temat ponieważ kontrola zaworów wiąże się z demontażem silnika z ramy."

 

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . Nie jestem jakimś specjalistą ale z doświadczenia wiem że aku musi być bardzo dobre żeby szarpnąć tymi 2-ma słoikami , miałem taki przypadek w moim ulim zapłon on, start a tu lekki zgrzyt rozrusznik stoi odpuszczenie startera , start ruszył kupiłem nowy aku i kręci normalnie stary był po prostu za słaby. Miałem problemy z ładowaniem aku i wiem że jak napięci na aku jest troczkę po wyżej 12v to rozrusznik bedzie tylko klikał spadek npięcia do 10,7 v i lipa . Jeżeli chodzi o zawory i kasatory luzu to przy ich nieprawidłowej pracy słychać klepanie zaworów ale mechanicy to wiedzą. Zeby Cię nie naciągnąć na aku to pożycz od kogoś 12Ah najlepiej z tego sezonu i zobacz jak będzie, sprawdz ładowanie , aku w pełni naładowane ok 12,8 v , 12,0v to tylko 25% mocy aku.

Ich brauche keine Hilfe, kein Koffein, kein Kokain

Ich brauche Öl für Gasolin, sondern Dynamit und Terpentin

Explosive wie Kerosin, mit viel Oktan und Blei

Da Dieselkraftstoff

Benzin! Benzin! Benzin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze sobie coś przypomniałem kiedyś liczyłem jaką żywotność ma aku w naszych motocyklach i wyszło przy założeniu że normalnie wytrzymują 8 lat to u nas ok 2 lat , jest to spowodowane złym umiejscowieniem aku , temperatury jakie panują pod siedzeniem są nie do przyjęcia wokolicach 65c a z tego co pamiętam to każde 8c powyżej 20 to jakiś tam % stażenia

Ich brauche keine Hilfe, kein Koffein, kein Kokain

Ich brauche Öl für Gasolin, sondern Dynamit und Terpentin

Explosive wie Kerosin, mit viel Oktan und Blei

Da Dieselkraftstoff

Benzin! Benzin! Benzin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewinęło mi się ok 17 motocykli w życiu, żadne aku nie wytrzymało mi dłużej niż 2 lata. Wygląda na to że w Buell chyba co 6 miechów będę musiał wymieniać :D .A tak na poważnie, napewno jakość aku ma znaczenie. O ile nie zauważyłem dużej różnicy w aku za 170zł i 300zł , to gdy kupiłem aku za 680zł różnica w wytrzymałości była wyraźna. (KTM990)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku nie jest problemem - juz mnie zdazyli przekonac do kupienia nowego wiekszego za 425 PLN. Wiec jest nowka - ergo tu nie jest problem. ja obstawiam jakis przebicie, bo klikanie z rozrusznika kojarzy mi sie ze zwarciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się odpowiednio dba o akumulator to wytrzyma nawet 8 lat w kawie z 2006r mam aku seryjny a wkładali tam YUSA i do dziś kręci jak szalony.Podstawa to na zimę wyjąć aku z sprzęta, postawić go w ciepłym miejscu i raz na miesiąc podładować prostownikiem przez dwie-trzy godzinki ;)

W uszach szum w oczach łzy na liczniku tylko 3

 

http://www.bikepics.com/members/siwydr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra piekarze mam pytanie . Ponoć w Naszych sprzętach można rysy wypolerować, bo plastik jest barwiony,a nie malowany. I teraz pytanie - robił to Ktoś z Was ? Mam dużo otarć po ekspanderach, torbach itp na zadupku czy baku. Na razie czyściłem ręką, jest lepiej, ale dalej nie jestem zadowolony. Jakby ktoś, coś wiedział ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mnie też to czeka, możesz spróbować chemii której używa się do odświerzania i czyszczenia plastików w enduro, kiedyś husaberga tak czyściłem, dość pracochłonne, ale efektowne. (tylko nie pamiętam jak to się nazywało) zadzwoń do MotoX.pl powinni mieć coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...