Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w Nowym roku ;-)

 

Zaczynam planowac sobie urlop na wiosne/lato, mozecie polecic jakies fajne miejsce w Europie na tygodniowy urlop z druga polowka (tez na moto).

Myślałem albo w całości o przejazdowce, albo o wynajeciu domku i codziennych wypadach.

 

Pozdrawiam

 

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmignijcie do Rumunii - naprawdę cywilizowany i piękny kraj (Transfogarska itp).

Albo Transbaltica - czyli Litwa, Łotwa i Estonia (Wilno, Kowno, Ryga, Tallin z wypadem do Helsinek).

Z resztą wszędzie jest pięknie!!! Tylko po prostu jechać przed siebie!

Edytowane przez maarp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wężyk od systemu VOES (tego czegoś za gaźnikiem, między cylindrami)"

 

W moim przypadku ten węzyk nie wchodzi do starego filtra powietrza tylko łączy sięz drugim garem i wychodzi pod silnik. W takim razie musze to zaślepić ? Czy ten system VOES daje podcisnienie do membrany w hyperchargerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o te wężyki chodzi. Te o których piszesz czyli te które wychodzą z głowic to odma silnika.

Tobie potrzebny jest wężyk (cienki) wychodzący z kolektora dolotowego (portek) lub najprawdopodobniej z tyłu gaźnika. Wężyk ów łączy się z niewielkim elementem w kolorze czarnym (VOES) z którego wychodzi kabel z dwupinową wtyczką.

Musisz odpiąć ten wężyk od tego niewielkiego elementu i wstawić trójniczek, jeden koniec idzie do VOES a drugi do membrany Hyperchargera. Trzeci oczywiście do gaźnika.

Najłatwiej będzie jak zdejmiesz zbiornik.

Daj znać czy ogarnąłeś temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki, teraz już wiem o co chodzi. Póki co zdzieram z hyperchargera chrom. Nie podoba mi się chrom przy takim motocyklu w tym miejscu i pomaluję go proszkowo na jakiś ciekawy kolor. Przy okazji musze dorobić rurę łączącą hyper z gażnikiem (tak jak na fotce którą zamieściłem wyżej).

 

Znalazłem ciekawy art. na temat forcewinder-a.

 

http://www.nrhsperformance.com/tech_forcewinder.shtml

Nie wiedziałem ,ze to ma takie znaczenie.

A tak właściwie to po co jest ta dziura w gaźniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem tutaj nowy więc WITAM wszystkich! Zwą mnie koc, jestem z Tczewa. Parę dni na kołach spędziłem, w dniu dzisiejszym mam dwa motocykle: WSK M06B3 i SHL M11.

Zamierzam kupić BUELL-a i mam pytanie. Przez to że jestem wysoki 190cm na małych sprzętach jest mi ... niewygodnie. Mam dwa typy: co do pierwszego XB12X to juz wiem bedzie OK, ale drugi czyli M2 cyclone to nie wiem czy nie będzie za mały? Będę wdzięczny za opinie na temat M2 (jak z wygodą przy takim wzroście).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że w rachubę wchodzi tylko:

-Buell XB12X Ulysses (dwa rodzaje siedzeń)

-Buell XB12STT w oryginalnym wydaniu

trochę mniej:

-Buell XB12XT Ulysses

-Buell XB12SS

Raczej odpada M2 - niestety nie jest za duży.

Hehe a jam mam 172 i kiedyś śmigałem Ulyssesem X - było wesoło. Trzeba było założyć zawieszenie od SS.

Teraz użytkuję XB12XT. Jest w sam raz!

Edytowane przez maarp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica między XB12X a XB12XT to zawieszenie.

XB12X jest zestrojone bardziej na "gorsze" drogi, ma znacznie większy skok. Jest najwyższy w "kłębie" ze wszystkich Buelli.

XB12XT zawieszenie niższe, bardziej do turystyki typowo szosowej (choć ja w Bułgarii dałem rady przez drogi bez nawierzchni).

W obydwu przypadkach możesz zmienić siedzenie (na wyższe lub niższe wg upodobań).

Co do X1 to bardzo zwarty motocykl o gabarytach XB12S tak więc nie było by Ci zbyt wygodnie.

Jak chcesz mam S1 z 1997, XB12XT 2010 i 1125R z 2008 do "oddania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

śledzę ogłoszenia bułeczek serii XB12 i muszę powiedzieć, że podaż maleje, cena rośnie. najbardziej mnie interesuje XB12XT, rok temu w USA za 5-6k $ można było bez problemu znaleźć, w tej chwili ze świecą szukać. maarp, ile chcesz za to XB12XT '10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...