Skocz do zawartości

Nie chce odpalić


Rekomendowane odpowiedzi

jak skombinuje jakis samochod to sprobuje.

a moze ktos ma jeszcze jakies pomysły ?

 

dla pocieszenia mam filmy na ktorych sprzet chodzi

 

http://pl.youtube.com/watch?v=i69nPGHwH5A

 

http://pl.youtube.com/watch?v=w4I5awmOj7M

 

juz kilka dni marze o tym zeby znow tak zagadał :/

Edytowane przez cytryna ( bandit 400 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytryna... poszukaj kolegi z autem, wez linke pociagnij go odpali; nie gas silnika rozgrzej dobrze, a nuz sie uda, jak to nie pomoze to warsztat

 

PS. nie wyp...l sie :D

 

pozdrawiam

 

 

 

nie pomoze, fzrki tak mają ze nawet jak ja dobrze rozgrzejesz ona i tak moze na drugi dzien nie odpalic a nawet i 5 min później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skombinuje jakis samochod to sprobuje.

a moze ktos ma jeszcze jakies pomysły ?

 

dla pocieszenia mam filmy na ktorych sprzet chodzi

 

http://pl.youtube.com/watch?v=i69nPGHwH5A

 

http://pl.youtube.com/watch?v=w4I5awmOj7M

 

juz kilka dni marze o tym zeby znow tak zagadał :/

 

 

tak widzialem to juz na nizniszczalnych, tak samo jak twoje podniecenie jak przyprowadziles maszyne...

silnik ladnie pracuje wiec nie bierz pod uwage zaworow i innych katastroficznych teorii

 

... a te swiece, ktore przyniosles do wymiany byly nowe czy z jakiegos sprzeta je wykreciles? :icon_razz:

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik ladnie pracuje wiec nie bierz pod uwage zaworow i innych katastroficznych teorii

 

Ty, Janusz, ale to nie są katastroficzne wizje, tylko, niestety, w przypadku FZR - klasyka;/ Żeby nie to, że tymi ręcami gruntownie przerobiłem temat takiego silnika, to bym siedział cicho. Najpewniej sprawa rozchodzi się o świece, ale ja bym osobiście przy ich wymianie, za jedną robotą, pomierzył sprężanie. I tyle.

 

--

pzdr

yahoo

Edytowane przez yahoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedna sprawa, jedna swieca wkreca sie tak do 10 obotow, a potem jest juz opor i boje sie krecic mocno zeby gwintu nie zepsoc, powinna sie wkrecic na 14 obrotow, czy to moze byc przez to ze nie jest dokrecona do konca ? i jak moge wyczyscic ten gwint w silniku jak nich.... nie moge tam nawet palca wsadzic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedna sprawa, jedna swieca wkreca sie tak do 10 obotow, a potem jest juz opor i boje sie krecic mocno zeby gwintu nie zepsoc, powinna sie wkrecic na 14 obrotow, czy to moze byc przez to ze nie jest dokrecona do konca ? i jak moge wyczyscic ten gwint w silniku jak nich.... nie moge tam nawet palca wsadzic :/

 

 

kup nowe swiece wkrec je i przestan sie nimi bawic za chwile nie bedziesz mial gwintow w glowicy, druga sprawa napraw ssanie linke ktora sie zacina i polozenie ssania jest dla Ciebie niewiadome, zrob te rzeczy na poczatek

za duzo kombinujesz a efekt zaden, bo szukasz cudownego wyjasnienia, ze ktos Ci powie zrob tak ... Ty podchodzisz do moto robisz to i jezdzisz caly sezon...

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej sprawa rozchodzi się o świece, ale ja bym osobiście przy ich wymianie, za jedną robotą, pomierzył sprężanie. I tyle.

 

--

pzdr

yahoo

 

Niektórzy nie maja sprzętu do pomiaru (czytaj manometru) żeby sobie za jednym razem zrobili takie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ale sie udało :]

zdjalem cały airbox, ukazały sie gazniki, ostro popsikałem tym magicznym sprayem do startu, odpalam i juz prawie zaskoczy, drogi raz i coraz lepiej, 3 raz i motocykl wskoczyl na obroty :] no i teraz jak silnik byl rozgrzany to odpalał ładnie. Sadze ze problem mogł lerzec w niedokreconych swiecach i nie bylo odpwiedniego cisnienia, jeszcze nie sa dokrecone do konca, ale jest juz tak duzy opor ze boje sie ze uszkodze gwint :/

dzis jeszcze pojde zobaczyc na zimnym silniku czy zagada.

z gory dzieki za pomoc :]

Edytowane przez cytryna ( bandit 400 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z dokrecaniem swiec bo gwinty pozrywasz. Magia start spraju :). Jak nie masz kasy na nowe swiece to porzadnie przepal obecne, tak ze 100-150km trasy ;)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrobiłem prawie 100 km :] jezdziło sie zajebiscie :]

nie wiem od czego al epo uruchomieniu silnika z wydechu poszedłbiały dym jak w parowozie,a dotego wylatywały kropelki wody. Potem jak sie sprzet rogrzał przestało tak dymic i jak narazie wszystko jest ok :] pojde odpalic za 2 dni i zobaczymy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały dym to para wodna, bo tłumiki sa zimne (na początku) a spaliny gorące i się skrapla. Dlatego u samochodów z katalizatorem ciągle kapie, bo tam temperatura jest bardzo wysoka.

 

A ty się nie pieść, tylko wymień świece, bo znowu będziesz miał ten sam problem. Jak ci poniżej koledzy radzą. Bo inaczej to jak z frankensteinem - ożywianie trupa... (znaczy świec).

 

I na przyszłość ostrożnie ze ssaniem....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...