Skocz do zawartości

Regulacja zaworów


Wiewiór81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko brzmi tak: Ostatnio dowiedziałem się, że do regulacji zaworów w moim motocyklu (16V / 4 cyl) potrzebne są jakieś blaszki - po jednej na zawór - które to kosztują 35 PLN za sztukę - co z robocizną dałoby jakieś 600 PLN. Czy to możliwe? Poproszę znawców o konsultację (pytanie jest stąd, że kiedyś jeszcze w samochodzie regulowali mi zawory i kosztowało mnie to chyba ze dwie stówy max... a też miałem 16V :-D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie blaszki tylko płytki :D , jak byś chciał kupić wszystkie nowe to tak by wyszło ale z reguły wystarczy żonglerka płytkami między zaworami, lekkie doszlifowanie ew. dokupienie jednej czy dwóch.

Spoko nie będzie tak źle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowice 16 zaworowe suzuki GS z lat 80tych, ktore mialem okazje widziec ( 550, 750, 1100, 1150 ) mialy regulacje zaworow srubami a nie plytkami - 4 cyl czterysetki nie widzialem na oczy, wiec mozliwe ze ze wzgledu na rozmiary zdecydowano sie na plytki.

Glowice z regulacja plytkowa maja o wiele dluzsze okresy miedzy regulacyjne, tak ze mozliwe ze po sprawdzeniu luzow okaze sie ze wszystko jest OK i nie trzeba nic wymieniac.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, ze Wiewiorowi rozrzad wali jeszcze bardziej niz mi.

GSX Wiewiora ma przejechane AFAIR kolo 80 000 wiec najwyzszy czas to zrobic.

 

Roznica jest taka, ze u mnie rozrzad brzeczy a u niego pracuje jak w ruskim czołgu.

Jak to dobrze, ze juz za kilka dni bede mial z tym spokoj :D

 

Dobrze rowniez, ze mam zapas płytek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym' date=' ze Wiewiorowi rozrzad wali jeszcze bardziej niz mi.

GSX Wiewiora ma przejechane AFAIR kolo 80 000 wiec najwyzszy czas to zrobic.

 

Roznica jest taka, ze u mnie rozrzad brzeczy a u niego pracuje jak w ruskim czołgu.

...

 

Nie jest ważne ile ma przejechane tylko kiedy miał regulowane zawory a nie chcesz chyba powiedzieć że przez 80 tys nikt tam nie zajrzał.

Wydaje mi się że traktujemy swoje maszyny jako coś więcej niż pralkę czy maszynkę do mięsa więc starajmy się je szanować choć trochę, ktoś kto wymyślił że co ileś kilometrów trzeba coś zrobić miał w tym jakiś cel!

Okazuje się że na całym forum na palcach jednej ręki można policzyć osoby od których spokojnie kupiłbym sprzęta a dla reszty pojęcie serwisu ogranicza się zazwyczaj do wymiany oleju :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: byłem u mechanika, który posłuchał mojego silnika (a gość zna się na tym, nie jest jakimś domorosłym specem) i zawyrokował, że jak na dwudziestoletni silnik to rozrząd mam cichutki i zaworów prawdopodobnie wcale nie trzeba regulować - jeszcze 2 kkm mogę spokojnie pojeździć. Natomiast problemy, które mam z motocyklem określił jednym zdaniem - wyczyść i wyreguluj gaźniki, wszystko minie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym' date=' ze Wiewiorowi rozrzad wali jeszcze bardziej niz mi. (...)

Roznica jest taka, ze u mnie rozrzad brzeczy a u niego pracuje jak w ruskim czołgu.[/quote']

 

Widzisz, Samson, mój ty specu - gdybyś dobrze posłuchał to doszedłbyś do wniosku, że to nie rozrząd - wali coś w koszu sprzęgłowym, spec określił to jako łożysko kosza - i to kwalifikuje się do wymiany. Jedyny problem, jaki miałem z rozrządem to był napinacz łańcuszka, który po interwencji Twojego specjalisty z PRM został naciągnięty i bardzo ładnie się wyciszył.

 

Jak już to wszystko zrobię i będę zadowolony z silnika, to pewnie się okaże że już wiosna i trzeba go sprzedać i kupić coś większego. Zastanawiam się, czy warto inwestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...