Skocz do zawartości

pierwsza japonia ,kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Co do banditki 400 to odradzam, jezdzilem nia troche i to taka zabawka do miasta. Ma fajne przyspieszenia do 3 biegu, potem juz coraz gorzej, z pasazerem masakra.. moto male, jak sie kreci do czerwonej kreski to pali dosc duzo, to taka miniaturka do zabawy. Doradzalbym GS-a na jeden, dwa sezony, po wjezdzeniu sie w japonie przeskok na cos wiekszego, gsy sa bardzo popularne wiec zawsze go sprzedasz z niewielka strata wartosci

P.S. Co do 150 km/h na Jawie to przemilczmy.. :flesje: Moze tak szybkosciomierz pokazywal, a sa one skalowane bardzo optymistycznie :) Ale opowiadac mozesz ;)

 

 

no fakt, co do bandita to sadze ze jak najbardziej masz racje , jest malutki, silnik trzeba strasznie krecic zeby wycisnac z niego dobre osiagi, niemialbym raczej nerwow do tego :)

 

a co do jawy ja zdanie podtrzymuje, mowa o TS 350, 27 KM

 

w Swiecie motocykli z tego co pamietam byl opis tuningu po ktorym wyciskali z nich ponad 180 .

 

Hmm gs, gs, a czy yamaha xj 600 n jest zlym pomyslem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Wiec powiedz czym zmierzyles to 150 km/h?:)

XJ wg mnie troszke za duza i za mocna na pierwsza japonie, ale to moje zdanie. Jesli masz wzrost powyzej 178 to bedzie lepsza, bo gs okaze sie maly wtedy. Co do troche wiekszej mocy-wszystko zalezy czy podczas jazdy bedziesz uzywal tego co wozisz w kasku czy nie, bo jak nie to mz 250 jest za mocna dla niektorych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do jawy ja zdanie podtrzymuje, mowa o TS 350, 27 KM

 

Kolego, taką Jawa to jeżdziłem pod koniec lat 80' kiedy te motocykle były jeszcze fabrycznie nowe i nigdy nie jechałem tyle. Moja 4 letnia CZ 350 wyciagała wtedy w/g licznika 135 i za nic w swiecie wiecej nie chciała . Życzę ci by twój przyszły japończyk nie był w gorszym stanie od tej CZ-ki. ;)

Edytowane przez Breżniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:crossy: Wiec powiedz czym zmierzyles to 150 km/h?:wink:

XJ wg mnie troszke za duza i za mocna na pierwsza japonie, ale to moje zdanie. Jesli masz wzrost powyzej 178 to bedzie lepsza, bo gs okaze sie maly wtedy. Co do troche wiekszej mocy-wszystko zalezy czy podczas jazdy bedziesz uzywal tego co wozisz w kasku czy nie, bo jak nie to mz 250 jest za mocna dla niektorych..

 

 

 

hmm, jest caly temat w ktorym mowa ze super moto na poczatek( yamaha) w ktorym wrecz jest odradzany gs z racji ze jest za slaby i sie szybko znudzi, i pisza o tym osoby ktorego w wiekszosci nawet ni emialy innych moto czy dowswiadczenia czesto prosto po kursie i zrobieniu prawka xj600 na pierwsze moto wiec sadzilem, ze to czy sie nadaje czy nie podlega dyskusji, widze jednak ze nie do konca :)

 

Kolego, taką Jawa to jeżdziłem pod koniec lat 80' kiedy te motocykle były jeszcze fabrycznie nowe i nigdy nie jechałem tyle. Moja 4 letnia CZ 350 wyciagała wtedy w/g licznika 135 i za nic w swiecie wiecej nie chciała . Życzę ci by twój przyszły japończyk nie był w gorszym stanie od tej CZ-ki. :buttrock:

 

 

 

cz 350 miala o ile pamietam 23 KM a nie 27 , a CZ to nie japonczyk i po kilku tys km czesto rzeczyewistej mocy mogly miec juz znacznie mniej .. wiec fakt ze miala 4 lata nie znaczy ze byla super..

 

 

 

Ps: juz pisalem o co chodzi w tym temacie, ja nie watpie ze Twoja wyciskala tylko 135, ale TY mnie nie przekonasz ze u mnie bylo inaczej niz mowie ze bylo bo nie mam zadnego celu w mowieniu nie prawdy ,wiec jaki to ma sens

 

temat jest inny , pozdroo

Edytowane przez motorbikepit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... sadzilem, ze to czy sie nadaje czy nie podlega dyskusji, widze jednak ze nie do konca :icon_mrgreen:

Się nadaje. każda pliszka swój ogonek i gdzie 2 Polaków tam 3 opinie. Wyciągnij średnią i się okaże że się nadaje.

Ps: juz pisalem o co chodzi w tym temacie, ja nie watpie ze Twoja wyciskala tylko 135, ale TY mnie nie przekonasz ze u mnie bylo inaczej niz mowie ze bylo bo nie mam zadnego celu w mowieniu nie prawdy ,wiec jaki to ma sens

Miałeś jakiś super-turbo sprzęt. Ja miałem Cztę nówkę, a potem 2 TSki, i powyżej 120 to niechętnie jeździły. I tyle....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Się nadaje. każda pliszka swój ogonek i gdzie 2 Polaków tam 3 opinie. Wyciągnij średnią i się okaże że się nadaje.

 

Miałeś jakiś super-turbo sprzęt. Ja miałem Cztę nówkę, a potem 2 TSki, i powyżej 120 to niechętnie jeździły. I tyle....

 

 

pisalem na prv ze kolega mial widocznie problem z prawym nagarstkiem, ale cos odpowiedzi nie bylo , widocznie mialem racje :icon_mrgreen:

 

 

 

a temat juz mozna usnac , wreszcie wybralem i zakupilem

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz zakupem. Na wiadomość nie było sensu odpisywać - bo ona sama sensu nie miała. Uważaj tylko z tym "luźnym" nadgarstkiem. Już paru ludzi w tym sezonie się zabiło. Prędkość maksymalna nie stanowi o umiejetnościach jeźdźca, tylko motocykla. Zapraszam do siebie na kręte, górskie drogi.

 

Szerokiej drogi, mistrzu prawego nadgarstka......

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz zakupem. Na wiadomość nie było sensu odpisywać - bo ona sama sensu nie miała. Uważaj tylko z tym "luźnym" nadgarstkiem. Już paru ludzi w tym sezonie się zabiło. Prędkość maksymalna nie stanowi o umiejetnościach jeźdźca, tylko motocykla. Zapraszam do siebie na kręte, górskie drogi.

 

Szerokiej drogi, mistrzu prawego nadgarstka......

 

 

 

hmm. nie trzeba byc krolem pałowania żeby to sprawdzic, mozna to zrobic raz czy dwa przez okres uzywania moto dla wlasnej swiadomosci

 

 

a odnosnie tego co swiadczy o umiejetnosciach to wiem doskonale i sie za zadnego mistrza nie uznaje, teraz przede mna sporo nauki, mam nadzieje ze bez wiekszych nie milych przygod

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć więcej mocy to może CBR 600 F2? Powinieneś kupić do 6 tyś. GS i pokrewne to dobre motory na początek, ale szybko zaczyna brakować mocy. Oczywiście nie każdy ma potrzebę zapier#%lania więc jeśli starczy Ci około 50 kucy to nie ma sensu płacić za coś mocniejszego.

 

Jeżeli przewidujesz przejażdżki z kolegami na skuterach GS i pokrewne to dobry pomysł ale jeśli Twoi znajomi mają szejsety to zawsze będziesz ich gonił i się wkurzał.

 

Przemyśl wszystkie opcje i się zastanów, motorów jest tak dużo żeby każdy znalazł coś dla siebie :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć więcej mocy to może CBR 600 F2? Powinieneś kupić do 6 tyś. GS i pokrewne to dobre motory na początek, ale szybko zaczyna brakować mocy. Oczywiście nie każdy ma potrzebę zapier#%lania więc jeśli starczy Ci około 50 kucy to nie ma sensu płacić za coś mocniejszego.

 

Jeżeli przewidujesz przejażdżki z kolegami na skuterach GS i pokrewne to dobry pomysł ale jeśli Twoi znajomi mają szejsety to zawsze będziesz ich gonił i się wkurzał.

 

Przemyśl wszystkie opcje i się zastanów, motorów jest tak dużo żeby każdy znalazł coś dla siebie :D

 

 

 

wiem wiem, jak pisałem powyżej wybór już dokonany, tak mnie zmotywował fakt że będę się uczył dwa sezony jeździc gs-em że kupilem bandita :D

 

może nim sie szybciej naucze :D

 

 

a w porownaniu do mz roznica skromna, to co tam mialem na 3-cim biegu tu mam na pierwszym :D

 

dzieki wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...