Skocz do zawartości

Buty na cruisera/choppera


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to tylko glany - nie ma to jak obuwie sportowe :lol: A co do reszty to skóra :) jak będziesz kupował to zwróć uwagę coby kurtka miała zapięcie pod szyją choćby na rzepa (przynajmniej tak bardzo nie wieje - niestety moja tego nie ma i czasami zimno po karku :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie warto by bylo zainwestowac w cowboy'ki??

 

Ja sie kiedys do kowbojek przymierzalem tak samo jak d ospodni sznurowanych itp ale zmienilem zdanie kiedy zaczalem przymierzac i porownalem z innymi np turystycznymi.

Pierwsza sprawa kowbojki sa malo wygodne przy prowadzeniu moto a i podeszwa nie jest najlepsza do tego - kumple ktorzy mieli slizgi swoje kowbojki potrafili miec gdzies na poboczu bo spadaly z nog a nogi przeszlifowane.

W koncu kupilem turystyczne Akito dobrze sie prowadzi moto przylegaja do nogi dokladnie i jak chce cos pozwiedzac to sa bardzo wygodne do chodzenia. Zadnej sztywnej slabo wyprawionej skory :)

To samo spodnie jak mialem porownanie wygody sznurowanych ze spodniami gdzie sa wstawiane sciagacze (harmonijka) ktore dopasowuja spodnie i poddaja sie przy siadaniu, sklonach chodzeniu i manewrach to stwierdzilem ze pal licho styl i jakies uprzedzenia a stroj ma byc wygodny i praktyczny no i oczywiscie nie pstrokaty :)

Ramoneski np fajnie wygladaja na choperkach ale tak naprawde dobra skora motocyklowa jest znacznie praktyczniejsza i bezpieczniejsza.

Co do martensow czy tez innych glanow kiedys z 10 lat temu w takich jezdzilem ale tylko dlatego ze nie bylo wtedy wyboru - zbyt wysoki czubek moze niektorym utrudniac np zmiane biegow w szczegolnosci szybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważne, żeby była gruba podeszwa i żeby były wysokie. W pozycji chopperowej spodnie trochę podjeżdżają do góry i nieźle podwiewa. Jak but jest przynajmniej do połowy łydki to tego efektu nie ma. Co do grubej podeszwy, to jest to sprawa bezpieczeństwa. Niedawno się wywaliłem i byłem zdziwionny że noga tak ładnie wyszła spod motoru. Okazało się jednak, że motor przywalił nogę ( jest otarcie na bucie i wgniecenie stalowego boczka ) ale się oparł właśnie na grubej podeszwie ! Oczywiście buty powinny być dosyć sztwne ( z grubej skóry ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak porządne buty przeznaczone na motocykl, a nie adaptowane. Jest mnóstwo stylów i wersji butów, na czopera też. Chociażby Tarbor robi, nawet nabijane jakimiś ćwiekami, ale z ochraniaczami. Sam jeżdżę w wojskowych, ale jak tylko jakaś wolna kasa będzie, kupuje buty motocyklowe.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby Tarbor robi' date=' nawet nabijane jakimiś ćwiekami, ale z ochraniaczami. [/quote']

 

Ale akurat ich jakos na noge mi nie pasowaly - mozesa wytrzymale ale do wygodnych jakos nie naleza ;(

Zona kupila Louisy (a konkretnie Cycle Spiryt ale to ten sam model) wygladaja troche glanowato ale maja metalowe wstawki i sa leciutkie podeszwa dobra - sam moze sie kiedys na takie skusze a cena ich to okolo 300 - 350 zl

 

O znalazlem takie na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=25882733 osobiscie polecam nie jest cudo ale cena jest proporcjonalna do jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem takie na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=25882733 osobiscie polecam nie jest cudo ale cena jest proporcjonalna do jakosci.

mi sie osobiscie nie podobaja...

http://www.tarbor.lublin.pl/index.php?mode...de=oferta&kat=8

te b08 nawet mi sie podobaja... warto sie w to pchac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem takie - osobiscie nie zaplacil bym tyle chociaz jakosc dobra i zapewne dlugo wytrzymaja ale ja akurat stawiam na wygode dopasowanie do nogi itp. Dla mnie Tarbor robi te seryjne buty dal ludzi ktorzy maja szeroka stope ja mam dosc szczupla i niestety jak na dlugosc sa dobre to sa za szerokie. Druga sprawa fatalnie opinaja sie w kostce.

Ale trzeba skoczyc do sklepu np na Kijowska w Wawie i samemu obejrzec, przymierzyc itp dla porownania warto zalozyc jakies np daitony turystyczne i porownac wygode. Nie zrazac sie tym ze np na choppera za bardzo nie pasuja.

Widze ze tarbor strone zmienil na bardziej profesjonalna - no duzy plus dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...