Skocz do zawartości

Kilkunastoletni motor...?


Rekomendowane odpowiedzi

No uczciwosc sprzedających to ososbny temat, dosc popularny na forum.

 

Im wiecej jest napsiane jakie to moto jest super i w ogóle fajne tym mniejsze szanse ze jest warte Twojego czasu. Najlepsze są aukjce gdzie jest mało zachwalania. Ot tak porostu - motorek na sprzedaz, jezdzony turysytcznie , nr. tel 0800....... i tyle. Wtedy jest nadzieja 50%.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... troche mnie nastraszyliscie z tymi rozrzadami w V'kach ;] mam VT700 z '84 i puki co jest miodzio :icon_twisted:

 

wracajac do tematu. Jak kupisz motocykl za 5-6 kzl to musisz sie liczyc z drobnymi poprawkami na poczatek. Z tego co zauwazylem najczestrze sa problemy z elektryka. Trzeba powymieniac czesc przewodow i pousuwac "patenty" poprzednikow.

 

Jesli chodzi o silnik ... Wez ze soba speca-mechaniora... albo jeszcze lepiej wez motocykl do warsztatu niech tam go dokladnie sprawdza przed zakupem. To eliminuje ci mozliwosc kupna "miny" w duzym stopniu :icon_twisted: a pozniej ... hmm dopuki nic powaznego sie nieposypie dasz sobie rade z wykorzystaniem zestawu forum + servisowka.

 

A no ... tak liczycie to spalanie i koszty eksploatacji. Kto powiedzial ze jazda motocyklem jest/ma byc tania :icon_mrgreen: Motocykl glownie ma cieszyc :rolleyes:

 

Co do zakupu jeszcze jedna rada :smile: obejzyj sobie kilka z tych motorkow (mam an mysli modele nie konkretne egzemplaze) na zywo. Zobaczysz co ci najbardziej odpowiada. Debata na ten temat na podstawie zdjec i opisow raczej duzo nieda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta, dozbieraj jeszcze kilka tyś i kup hondę cb 500, albo cb 750 seven fifty :-). Mam seven fifty (we wrzesniu będzie 3 lata) z roku 94 i jedyne czynnosci serwisowe to: wymiana oleju i filtra, no i innych materiałów eksploatacyjnych. Do twoich wymiarów będzie idealna, no i odpadnie koszt regulacji zaworów! Moc silnika i moment obrotowy dostępny prawie w całości od niskich obrotów.

 

W sumie masz teraz mz, pośmigaj nią ten sezon i dozbieraj kilka tyś. Wyjdzie Ci to tylko na dobre! A może wygrasz w lotto i nie będzie problemu :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i rady.Tak się składa że MZ-ka już poszła a ja kupiłem piękną hondę magnę 500.Ot trafiła mi się taka w dość dobrym podobno stanie. (4000 tys za motorek od pierwszego właściciela z Holandii) Dość dużo poczytałem o magnach i wydaje mi się że powinna być dla mnie OK.Trochę przeraża mnie opinia że jest to dość drogi w serwisowaniu motorek...ale w sobotę daję motorek do mechanika i ma mi porobić wymiany oleju,filtra,regulację gaźników i ewentualnie w razie potrzeby też zaworów.Mam nadzieję że zmieszczę się z tym wszystkim w tysiącu ;) i jak będzie ok to szybko to rejestruję,ubezpieczam i ... w drogę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mimo wszystko gratuluje nowego nabytku ale pewnie zdziwisz sie ile ten silnik potrafi spalic.. no a mechanikowi zycze cierpliwosci przy serwisie:) (szczegolnie gaznikow i zaworow). A tak od siebie dodam ze radze zawczasu (moze podczas tego wlasnie przegladu) wymienic wszystkie o-ringi na rurkach cieczy chlodzacej tych miedzy glowicami i nizej miedzy blokiem a pompa.. Moto ma swoje lata wiec te gumki juz nie sa elastyczne i przy jakiejs dluzszej trasie gdy silnik nabierze temperatury moga zaczac cieknac a zeby je wymienic trzeba wyjac gazniki wiec moze tak od razu profilaktycznie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo spali ??? Wiem że głupotą jest mówić na przód że będzie się jeździło mało ale ja jeździć będę mógł tylko w wekendy.I to raczej nie dalekie trasy więc spalaniem się zbytnio nie przejmuję.Bardziej boję się ewentualnych napraw i ich kosztów.A oringi owszem każę mechanikowi powymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...