Skocz do zawartości

Honda NC01 (CM 400) - zakup


RazieL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam okazję kupić od znajomego Honde NC01. Cena okazyjna (1500zł, motorek ze wszystkimi dokumentami, zarejestrowany i opłacony). Jest drugim właścicielem w Polsce(pierwszego również znam), pojazd jest z Niemiec. A teraz moje pytania:

-motorek podobno jest na chodzie (to akurat można sprawdzić odpalając go), ale coś w silniku jest uszkodzone(jak to mówi sprzedawca "Nie wiem dokładnie, ale chyba panewki siadły"). Da się jakoś, bez zbytniego rozkręcania określić czy to właśnie panewki? Ile może kosztować ewentualna wymiana/regeneracja(?) (zaznaczam, lubię szperać w sprzęcie i prawdopodobnie robił bym to samemu, no chyba ze to jakoś bardzo skomplikowane)?

-co jeszcze sprawdzić, przeglądnąc, o co zapytać itp.?

 

Głównie do zakupu zachęca mnie ta cena, no i znajomość "życia" Hondy po sprowadzeniu do Polski.

Pozdrawiam.

 

P.S. Z tego co kojarzę, poprzedni właściciel miał drobną wywrotkę na tym właśnie motocyklu. Co mogło zostać uszkodzone/wygięte?

P.S2. Właśnie rozmawiałem ze sprzedającym i mówił, że robił motorek dla siebie(w co akurat jestem w stanie uwierzyć - znajomy) i do zrobienia jest tylko to "coś" w silniku. Motorkiem da się jeździć, tylko po nagrzaniu traci moc.

 

Oto fotki motocykla. Stan wizualny dobry :biggrin:.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e67b7d1f54b088f4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f415ad2d52e1097.html

 

Dodam, że ta informacja o uszkodzonych panewkach nie jest pewna! Co jeszcze może być przyczyną straty mocy po zagrzaniu?

Edytowane przez RazieL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

1. Nie jestem pewien, ale tam pewnie nie ma panewek.

2. Przy uszkodzonych panewkach z silnika dochodzi dość głośne łomotanie.

3. Przyczyn tracenia mocy po rozgrzaniu może być wiele, od zapchanego filtra powietrza do zacierającego się tłoka.

Zapytaj sprzedającego, czy przy okazji remotu wymieniał tłok a jeśli tak to na jaki i jak spasował cylinder.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy panewki mogą miec wplywa na spadek mocy po nagrzaniu?

Nie miałem jeszcze do czynienia z motocyklem 4T (od strony "warsztatowej"), czy też wałem korbowym osadzonym na panewkach(dotychczas tylko starsze lub nowsze 2T), dlatego zadaje takie (byc może głupie) pytania.

Lubie "grzebac" w motorku (ostatnią MZtke kupiłem tylko w tym celu ^^), także to co się będzie dało naprawic samemu, korzystajac z serwisówki czy porad innych osób, naprawię.

Edytowane przez RazieL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy panewki mogą miec wplywa na spadek mocy po nagrzaniu?

Nie miałem jeszcze do czynienia z motocyklem 4T (od strony "warsztatowej"), czy też wałem korbowym osadzonym na panewkach(dotychczas tylko starsze lub nowsze 2T), dlatego zadaje takie (byc może głupie) pytania.

Lubie "grzebac" w motorku (ostatnią MZtke kupiłem tylko w tym celu ^^), także to co się będzie dało naprawic samemu, korzystajac z serwisówki czy porad innych osób, naprawię.

 

Koszt 1 półpanewki do tego motoru wynosi 38zł a na cały wał + korbowody potrzeba 10 takich półpanewek. Wiem bo wczoraj po 2 tygodniach oczekiwań dostałem w końcu odpowiedź z sklepu odnośnie cen kilku części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli ceny jeszcze w miarę do przyjęcia są.

W najbliższym czasie pojadę (już kolejny raz) przyglądnąc mu się dokładnie. Powiedzcie na co zwrócić uwagę (chodzi mi o przyczyny spadku mocy)? Ktoś mówił o filtrze powietrza, co jeszcze może stanowić problem?

Edytowane przez RazieL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...