Jump to content

Motocykl nieoplacany kilka lat a rejestracia?


Recommended Posts

Witam!

 

JAk to jest gdy motorek jest zarejestrowany, niema przegladu, nie byl oplacany przez kilka lat?

Da sie go zarejestrowac? Jak sie z tym uporac bez problemow, bo ma taki na kupnie.

 

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

da się. a jak to zrobić, tzn na co trzeba uważać - poszukaj w tym dziale. było kilka razy :D

kurde, jacy ci ludzie leniwi...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Link to comment
Share on other sites

Ważna jest w sumie tylko data na umowie. Nie daj się namówić na spisanie umowy ze wsteczną datą. A jak motocykl jest zarejestrowany masz umowę z właścicielem, dowód rejestracyjny i tablice to po prostu idziesz do swojego WK i rejestrujesz na siebie, opłacasz pit PCC-3 w US, ubezpieczasz, robisz badania techniczne i jeździsz, a za ewentualne zaległości mogą ścigać poprzedniego właściciela.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ważna jest w sumie tylko data na umowie. Nie daj się namówić na spisanie umowy ze wsteczną datą. A jak motocykl jest zarejestrowany masz umowę z właścicielem, dowód rejestracyjny i tablice to po prostu idziesz do swojego WK i rejestrujesz na siebie, opłacasz pit PCC-3 w US, ubezpieczasz, robisz badania techniczne i jeździsz, a za ewentualne zaległości mogą ścigać poprzedniego właściciela.

pozdrawiam

 

 

kazdy szukał ale jakos nikt nie mugł znalesc:)

 

 

 

czemu nie przepisywac umowy...podejzewam ze WK te w ktorych pojazd był rejestrowany i ten w ktorym bedziesz przerejestrowywal pojazd sa od siebie oddalone i watpie zeby sie ze soba koumikowaly....wniosek taki ze raczej nie dojda do roznic w dacie....

 

chociaz moze to nie warte zachodu tylko ciekawia mnie koszty pit PCC-3 w US no i nie oplaconego OC od jakiegos czasu....

Link to comment
Share on other sites

czemu nie przepisywac umowy...podejzewam ze WK te w ktorych pojazd był rejestrowany i ten w ktorym bedziesz przerejestrowywal pojazd sa od siebie oddalone i watpie zeby sie ze soba koumikowaly....wniosek taki ze raczej nie dojda do roznic w dacie....

 

ROTFL! nie słyszałeś przypadkiem o takim wynalazku, jak centralna ewidencja pojazdów..?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Link to comment
Share on other sites

kazdy szukał ale jakos nikt nie mugł znalesc:)

czemu nie przepisywac umowy...podejzewam ze WK te w ktorych pojazd był rejestrowany i ten w ktorym bedziesz przerejestrowywal pojazd sa od siebie oddalone i watpie zeby sie ze soba koumikowaly....wniosek taki ze raczej nie dojda do roznic w dacie....

 

chociaz moze to nie warte zachodu tylko ciekawia mnie koszty pit PCC-3 w US no i nie oplaconego OC od jakiegos czasu....

Dojdą dojdą po to dostajesz "miękki" dowód na 30 dni żeby mieli czas sprawdzić historię pojazdu i sprawdzają (przekonałem się o tym osobiście w wypadku auta). Więc podpisuj umowę z prawdziwa datą i co było wcześniej cię nie interesuje, albo jak wolisz wpisuj wcześniejsza datę (wiem że sprzedający lubią tak kombinować) i płac zaległe składki.

Link to comment
Share on other sites

no dobra a co z US i z PCC-3 który trzeba wypełnić i jest znaczna zwłoka...jak sa naliczane kary i czy od każdej sumy? jest jakaś kwota od której sie nie płaci wzbogacenia...

 

 

 

i jeszcze jedno pytanko jak mam umowę kupna-sprzedaży...była zawierana ze współwłaścicielem to czy współwłaściciele może teraz odstąpić od takiej umowy? chodzi porostu czy jednego współwłaścicielem można wykreślić z umowy?

Edited by ZimnY
Link to comment
Share on other sites

Powtarzam się ale co tam, jak uparcie stronisz od magicznego przycisku "szukaj". Na złożenie deklaracji PCC-3 jest 14 dni od daty spisania umowy kupna - sprzedaży. W przypadku niezłożenia deklaracji w tym terminie możemy zostać ukarani grzywną za wykroczenie skarbowe z reguły może to być kilkaset złotych, nie mniej niż 84,90 zł (jakaś ustawowa kwota minimalnego mandatu). A zwłoka w zapłaceniu naliczonego podatku skutkuje naliczeniem ustawowych odsetek (zdaje się że 0,5% za dzień zwłoki) + koszty egzekucyjne. A poza tym to nie jest podatek od wzbogacenia tylko od czynności cywilno prawnych ( w twoim wypadku przeniesienie własności) i należy taką deklaracje składać w us jeżeli wartość przedmiotu umowy przekracza 1000zł i nieważne czy to jest motocykl, samochód czy drabina albo komputer.

A co do 2giego pytania to na każdej prawidłowo sformułowanej umowie powinien być zapis że "umowę sporządzono w 2 jednobrzmiących egzemplarzach a wszelkie zmiany muszą być uzgodnione przez obie strony i wymagają formy pisemnej pod rygorem ich nieważności"

Edited by moonraker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...