Jump to content

PRAWIDŁOWE DBANIE O OBUWIE MOTOCYKLOWE ;)


Recommended Posts

Sorry może spamuje ale nie znalazłem tematu dotyczącego jak powinno sie prawidłowo dbać o obuwie motocyklowe chodzi mi głównie o buty klasy cross/enduro :) Czym pastujecie buciki i w ogóle jak o nie dbacie ??? PZDR ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój kumpel przywiózł z wojska jakiś krem do rąk cytrynowy smarował buty na noc, rano polerował i były jak NEW ;) Widać każdy sposób jest dobry.

Ja takich butów nie posiadam bo i moto inne, ale myśle, że jest na rynku sporo specyfików do dbania o takie obuwie, poszukaj, allegro, e-bay. Ale najlepiej jak doradzi Ci ktoś co wypróbował już coś w tym temacie, więc pozostaje poczekać na jakiegoś dobrego doradcę.

Pozdrawiam! :)

Link to comment
Share on other sites

siema moze duzego stazu nie mam ale powiem tak jezeli buty są skórzane do polecam dobrą paste i szczotkę!! nic tak nie działa ochronnie i nabłyszczająco!! są tez wszelkiego rodzaju specyfiki do czyszczenia jednak nic nie robi butom tak "dobrze" jak czarna pasta!! a jezeli nie to szukaj specyfikow typowo do danego tworzywa!! pozdro

Link to comment
Share on other sites

siema moze duzego stazu nie mam ale powiem tak jezeli buty są skórzane do polecam dobrą paste i szczotkę!! nic tak nie działa ochronnie i nabłyszczająco!! są tez wszelkiego rodzaju specyfiki do czyszczenia jednak nic nie robi butom tak "dobrze" jak czarna pasta!! a jezeli nie to szukaj specyfikow typowo do danego tworzywa!! pozdro

a jakie masz buciki =] xD xD bo to zależy ja swoje pierw karcherem traktuje potem ostatecznie szczota i szare mydlo jak nowe =] [sidi Crossfire !!!! BIAŁE !!!!! (wiec wiem co nie co o czyszczeniu)]

Link to comment
Share on other sites

brudne buty ?? Nic lepiej nie zadziała jak myjka wysokociśnieniowa :wink:

 

A tak na serio to przecież nie idzie wyrobić z pastą jeśli po każdej jeździe chcesz buty pastować :icon_evil:

 

Zależy jak często się śmiga xP :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Do mycia wysokie ciśnienie celem usunięcia błota.

Do konserwacji specjalne pasty, które robią producenci butów. Np SIDI robi świetną pastę, niei tylko konserwuje skórę i zabezpiecza ją przed pękaniem, ale jednocześnie daje nieprzepuszczlność.

Takie specyfiki kupić można w sklepach motocyklowych. Nie kosztują wiele, a naprawdę przedłużają żywotność buta. Moje SIDI wytrzymały ok. 7 lat, właśnie dogorywają, choć jeszcze nie chcą umrzeć :)

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...