Skocz do zawartości

Cylinder tuningowy 60ccm do jawki


Z3US
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie czy nieszło by takie coś dostać na słowacji bo zaniedługo mam zamiar jechać właśnie na słowacje i możey tam by mieli takie sprzęty tuningowe :D

Popytac mozesz ale naprawde watpie - w sumie to juz conajmniej 27-30 lat jak te jawy produkowali a o tym czy wogule produkowali do nich czesci (cylindry) to nie mam pojecia :-). A pozatym to nie wiem dokladnie jak to sie czechoslowacja podzielila ale to chyba predziej w czechach dosteniesz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze dopytujecie sie o ten cylinderek a wiec wam powiem po pierwsze nie mam Ogara 70ccm tylko Jawke 60ccm ten cylinder kupilem w sklepie tamtej zimy jest nuwka 90 dych owszem produkcja polska wienc musiale skorugowac progi i jest spoczko ale jeszcze na nim nie jezdzilem bo musiale niestety wyjechac sprzedaja to w zestawie tlok, pierscienie noi czylinder :D jezeli chodzi o np pierscienie to owszem zlamalem 2 :D (przypadek) i pojechalem do tego sklepu i dostalem bez problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie slyszalem o takim cudzie do jawki. Mozliwe ze jest jakis polski zaklad ktory produkuje takie cos. Ale dla mnie to bez sensu bawic sie w szukanie tego wszystkiego tracic kase, a jak juz sie kupi to nie wiadomo co to za bubel moze byc. Czesto czesci produkowane przez polskich prywaciarzy na wzor oryginalnych to buble. Przykladem jest tlok do shl mojego taty, ktory jak zalozylismy i odpalilismy po 5 minutach zlapalo i po zabawie - silnik do rozebrania ponownie. Dla mnie bez sensu jest robic takie cos, zwazajac na to ze nie znamy trwalosci takiego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskich prywaciarzy

Już nieużywaj tego głupiego słowa. Tak to se mogłeś mówić ponad 10lat temu jak była komuna i mało było "prywaciarzy". W polsce są też dobre zakłady produkujące części nienajgorszej jakości. A może ten tłok to był jakiś rzemieślniczy ? Bo wtedy to bym się nieździwił że tak szybko poszedł się je**ć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskich prywaciarzy

Już nieużywaj tego głupiego słowa. Tak to se mogłeś mówić ponad 10lat temu jak była komuna i mało było "prywaciarzy". W polsce są też dobre zakłady produkujące części nienajgorszej jakości. A może ten tłok to był jakiś rzemieślniczy ? Bo wtedy to bym się nieździwił że tak szybko poszedł się j*b**.

 

Nie mowie tego zlosliwie tylko tak po prostu nazywam takie prywatne zaklady, produkujace zastepcze czesci do motorkow. Tlok byl z normalnego zakladu, produkujacego czesci do starszych motorkow. Powiem jedno - NIGDY zamiennik nie zastapi oryginalnego tloka sprzed ilus tam lat. Zawsze bedzie widac ta roznice w wykonaniu. Ta shl na oryginalnym tloku chodzila 30 lat, oczywiscie nie byla duza uzywana, ale swiadczy to tylko o trwalosci takich starych czesci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskich prywaciarzy

Już nieużywaj tego głupiego słowa. Tak to se mogłeś mówić ponad 10lat temu jak była komuna i mało było "prywaciarzy". W polsce są też dobre zakłady produkujące części nienajgorszej jakości. A może ten tłok to był jakiś rzemieślniczy ? Bo wtedy to bym się nieździwił że tak szybko poszedł się j*b**.

Ja juz sie nieraz przekonalem ze wiekszosc prywaciazy polskich (a Tarnowskich to juz w szegulnosci) odwala straszna fuszerke - byle tylko pare groszy zarobic :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muwie prawde ze kupilem ten cylinder kupilem go w Katowicach kto mieszka blisko to moze sie pokusic i wiem jeszcze ze ta sama firma produkuje cylindry tutnigowe do Simsona ale tak szczeze muwiac to juz niepamnietam jak muwila ta babka ze ta firma jest z niemiec albo z polski juz niepamnietam ale jestem na 60% pewien ze z polski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
polskich prywaciarzy

Już nieużywaj tego głupiego słowa. Tak to se mogłeś mówić ponad 10lat temu jak była komuna i mało było "prywaciarzy". W polsce są też dobre zakłady produkujące części nienajgorszej jakości. A może ten tłok to był jakiś rzemieślniczy ? Bo wtedy to bym się nieździwił że tak szybko poszedł się je**ć.

 

Prawda jest niestety taka, że od groma jest "prywaciarzy" produkujacych szajs. Np. simmeringi - jafka 2 razy z rzędu wypluła mi simmering od strony magneta, nie wiedziałem w czym jest przyczyna, kupiłem z innego sklepu, gdzie majš innego dostawcę i było git. To samo kumpel miał w WSK, nie mówię już o tłokach z prywatych wytwórni, kumpel w swoim mustangu wymieniał tłok 6 razy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joserodo

To prawda. Znakomita większość części wytwarzanych w Bolsce jest podłej jakości. Wystarczy popatrzeć na tak prozaiczną rzecz jak usczelki rzadko kiedy zdarza się aby były precyzyjnie wykrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...