Skocz do zawartości

klekotanie


Fiedi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas ostatniej jazdy zauważyłem delikatne cykanie które po przejechaniu mniej więcej kilometra przerodziło sie w dziwne klekotanie silnika.Zupełnie nie mam pojęcia co może być tego przyczyną,tym bardziej ze na jesień zrobiłem pełen serwis ( regulacja zaworów,wymiana świec,nowy łańcuszek rozrządu).Motocykl zapewne i tak wyląduje w serwisie ,ale póki co chciałbym sie rozeznać w temacie.Dodam że chodzi o cbr 929 z 2000 roku z przebiegiem 43 tys km.Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pewnie ci elegancko ustawili zawory. Oddałbym na twoim miejscu moto do reklamacji.

 

Pzdr,

 

Niby tak ,tylko ze problem pojawił sie dopiero po przejechaniu około 50 km.Na początku było wszystko okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ,tylko ze problem pojawił sie dopiero po przejechaniu około 50 km.Na początku było wszystko okej.

 

też bym postawił na zaworki, jak ci włożyli kiepskie płytki lub szlifowali (kiepsko) to się uklepały i szczelinki między krzywką a zaworem się powiększyły, a to powoduje cykanie zaworków, przynajmniej jak masz tak jak u mnie płytki pod szklanką, podejrzewam, u ciebie jako, że masz dość podobne moto może być tak samo

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczas ostatniej jazdy zauważyłem delikatne cykanie które po przejechaniu mniej więcej kilometra przerodziło sie w dziwne klekotanie silnika.Zupełnie nie mam pojęcia co może być tego przyczyną,tym bardziej ze na jesień zrobiłem pełen serwis ( regulacja zaworów,wymiana świec,nowy łańcuszek rozrządu).Motocykl zapewne i tak wyląduje w serwisie ,ale póki co chciałbym sie rozeznać w temacie.Dodam że chodzi o cbr 929 z 2000 roku z przebiegiem 43 tys km.Bardzo proszę o pomoc.

 

stawiam na źle wyregulowane zawory-za luźne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...