Skocz do zawartości

ns 1 problem


Pawelo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, a wiec mam taki problem. od pewnego czasu w mojej ns-1 wariuje temperatura. zdarza sie nawet, ze juz w kilka minut po odpaleniu temperatura dochdzi do maksymalnej. kiedy jade na bardzo wysokich obrotach ~~9tys. temperatura spada, tak samo podcas postoju. Chlodnica nie jest jakas specjalnie gorąca przy tych temperaturach. Otworzylem zbiornik wyrownawczy i znalazlem w nim troche oleju, ktory zmieszal sie z plynem chlodniczym. No i teraz zastanawiam sie czy:

-wariuje czujnik temperatury

-wydaje mi sie, ze uszczelka pod glowica przepuszcza i stad ten olej w zbiorniku wyrownawczym. Dostaje sie do tego zaworu od chlodnicy, ktory byc moze sie zapaprał i dlatego tak dziwnie temperatura skacze.

 

Napiszcie co o tym sadzicie, bo ja juz nie mam pomyslow. Napewno postaram sie wymienic ta uszczelke, lecz nie moge jej nigdzie znalezc. Byc moze ktos z was zna sklep internetowy, gdzie moglbym zakupic taka uszczelke (pod glowice do NS-1 montessa 96 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad wzialby sie olej w ukladzie chlodzenia? DO 4t TO nsce daleko...

 

uszczelke mozesz dac od MBXa- jest prawie taka sama, tylko troche grubsza co przeklada sie na nieznaczne zmniejszenie kompresji, ale jesli moto bylo robione to na pewno masz dana od MBXa.

 

zlej plyn chlodzacy i przeplucz kilka razy woda. potem nalej czystego. wykrec czujnik temperatury i wyczysc.

 

w ostatecznosci masz porzebicie czujnika gdzies na mase, sprawdz przewody od czujnika do kontrolki.

 

i naucz sie ze to jest MONTESA A NIE MONTESSA :icon_biggrin:

 

pzdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat blad w nazwie nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia.

 

wrcajac do tematu, przeplukiwalem juz zbiornik wyrownawczy i po jakims czasie znow pojawia sie tam olej. sprobuje sie jeszcze dostac do tego czujnika i caly uklad chlodzenia wyplucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka od Mbx daje duży spadek jak dla mnie przerabiałem ten temat jakiś rok temu.

 

Magneto u mnie porzprzednik robił remont a mam tą cienką oryginalną;)

 

Jak masz sporo kasy to możesz ją kupić na www.cmsnl.com. tam kosztuje coś 14 euro +wysyłka z holandii ale uwierz mi jak bys miał ją w polsce kupić to by cie taniej nie wyszło

 

Zestaw naprawczy pompy wodnej dostaniesz w sklepie klasa i w larssonie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejnosci to wypierdziel termostat bo pewnie on szwankuje i nie otwiera duzego obiegu.stad zimna chlodnica a cylinder koracy jak skurwy no;]no i zobacz te usczelke.

Swiete slowa Twoj termostat sie ze*ral mialem takie same objawy w DT dawno dawno temu ;d A z tym olejem to dziwna sprawa ale na pewno cos gdzies z dolu przepuszcza bardzo mozliwe ze to ten uszczelniacz przy koszu. Apropos, czy ty czasem nie jestes z Bronislawa ?

Edytowane przez Filipecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...