Skocz do zawartości

XJ 600S nie chce odpalic


sopel00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie ja na tym forum na xj-tkach znam się najmniej, ale za radą kilku kolegów a miałem podobne objawy, w pierwszej kolejności wymieniłem wszystkie świece na nowe. Nie sugeruj sie tym co powiedział poprzedni właściciel. Wymień świeczki - to jest koszt max 80zł. Myśle że problem jest właśnie w świecach, zwłaszcza po objawach, które podałeś w ostatnim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest elektryczna, czy powinno sie ja uslyszec podczas odpalania? Jak sprawdzic czy podaje paliwo?

O ile pamiętam w mojej byłej XJ po włączeniu zapłonu było słychać kilka cyknięć pompki. A jak sprawdzić? Zdjąć wężyk idący do gażników i włączyć zapłon, będzie widać :). Możesz też podać kilka impulsów "na krótko" z akku lub jakiegoś 12V zasilacza.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam w mojej byłej XJ po włączeniu zapłonu było słychać kilka cyknięć pompki. A jak sprawdzić? Zdjąć wężyk idący do gażników i włączyć zapłon, będzie widać :biggrin:. Możesz też podać kilka impulsów "na krótko" z akku lub jakiegoś 12V zasilacza.

Pozdro

Albo - (tylko że jak do praktycznie większości rzeczy, trzeba zbiornik zdjąć) odłączyć rurkę dochodzącą do gaźników i przekręcić kluczyk - powinno siknąć paliwem.... Prościej się nie da...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świece ale samo czyszczenie może nic nie dać dlatego albo nowe albo na kuchenkę gazową z nimi i rozgrzać je aż się zaczną robić czerwone (oczywiście same końce) a jak ostygną to wtedy szczotka druciana i kontrola przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W diversionie 95 pompka paliwa?Tam masz kranik podciśnieniowy ,odkręć na pri i paliwo sie powinno polać.Poza tym xj-ty ciężko palą po dłuższym postoju.Dwie rzeczy ,1.wykręć świece i wypal je na palniku gazowym,2.Jeśli masz farelkę to spróbuj przez ok pół godziny skierować strumień ciepłego powietrza na gaźniki.A teraz może głupie pytanie,może trzeba przełączyć na rezerwę bo masz za mało paliwa w baku ,zrobiłeś to?

Edytowane przez zibik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez sprawdzic czy nie ma jakichs nieszczelnosci na wezyku podcisnienia odchodzacym od kranika do pierwszego gara. Mi kiedys w XJocie ten wezyk sie poluzowal przez co kranik nie podawal paliwa i zachowanie motocykla bylo podobne do tego jakie opisales.

Edytowane przez rzoov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo jest (bez przesady takie rzeczy to nawet dziecko w motorynce sprawdzi).

Zalozylem nowe swiece i jest taka sama sytuacja - nie pali, nawet nie strzeli juz z tlumika przy kreceniu.

Wg mnie jest cos z paliwem, moga byc zaphane gazniki.

 

 

Dzisiaj mechanik/spec dostaja moto w swoje rece i sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świece ale samo czyszczenie może nic nie dać dlatego albo nowe albo na kuchenkę gazową z nimi i rozgrzać je aż się zaczną robić czerwone (oczywiście same końce) a jak ostygną to wtedy szczotka druciana i kontrola przerwy.

Z tą szczotką to akurat bardzo nie masz racji. Dlaczego kiedyś (jak świece były droższe) były specjalne maszynki do piaskowania końcówek świecy? Bo jak pojeździsz stalowym drutem po izolatorze, to cząstki stali na nim zostaną i bedzie dupa a nie izolator. I to jest akurat fakt. Czyść szczotką - Ale nie metalową!!!!

 

W diversionie 95 pompka paliwa?

No to albo cos wiesz o xjotach albo nie. Stare nie miały, 92-96 miały podciśnieniową, po 96 miały elektryczną.

 

Sopel - a próbowałeś zamienić cewki? Które garki źle chodzą? pamiętaj, cewki zasilają 1,4 i 2,3, więc jeżeli masz problemy w takim układzie (że to akurat 2 i 3 nie pali) to może być cewka. Chociaz teraz to piszesz że wszystko zdechło... A jak masz paliwo a nie pali, to nie masz iskry (jeżeli miesiąc temu chodziła, to nie mogą być zawory). Sprawdzaj układ zapłonowy

 

Ale musisz bak zdjąć żeby cos zrobić... :banghead:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat byłem posiadaczem xj 600 95 rok.Kranik podciśnieniowy

To trzeba było głębiej zajrzeć, tobyś pompę paliwa zobaczył....

 

XJtka juz dziala:

Okazalo sie, ze zapchala sie pompka podcisnieniowa i nie dochodzilo paliwo do gaznikow.

 

Moto juz smiga.

pozdro i dzieki za podpowiedzi

Stąd jest istotne żeby eliminować element po elemencie... Ale jak masz dalej świece czrne to pomyśl o regulacji gaźników...

Dobrze że hula... A za oknem żabami rzuca..... :bigrazz:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyli XJ 600S 95r. jest na 100% kranik podcisnienowy, mechanik po naprawie powiedzial zebym caly czas go trzymal w pozycji PRI, ze tak bedzie lepiej i nigdy sie nie zapcha - mozecie do skomentowac, czy w pozycji PRI paliwo nie bedzie samoczynnie splywalo do gaznikow?

 

Jesli chodzi o pompki w XJ600 to moj znajomy ma XJ600 z 96r i ma juz pompke elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...