Skocz do zawartości

akumulator-padl po 5 miesiacach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

problem jak w temacie.

Dzis po tygodniowej przerwie chcialem sobie troche polatac. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy przy probie odpalenia , rozrusznik momentalnie padl. Odpalilem motocykl na pych.Nawinałem z 30 km po czym gdy juz wrocilem, postanowilem odpalic go jeszcze raz. tym razem zapalil, ale z wielkim trudem. (czyli cos tam przez te 30 km sie podladowal)

 

Akumulator jest z pazdziernika 07r., udalo mi sie na nim zrobic raptem 2 tysiace km. Moto trzymam w podgrzewanym garazu, i przez cala zime byl regularnie odpalany.

 

I teraz pytanie czy to wina trefnego akumulatora, ktora posiada gwarancje na 1,5 roku , czy moze cos nie tak z motocyklem ?

 

Dodatkowy fakt to to ze po owym odpaleniu na pych , przy wolnych obrotach , swiatla mijania z przodu i z tylu dzialaly (o ile ma to jakies znaczenie)

 

Sprzet to 7 letnia R1

 

z gory dzieki za wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jesli byl regularnie odpalany i po krotkim czasie wylaczany akumulator wiecej pradu oddawal niz zyskal z ladowania, jesli roboles to wielokrotnie to go rozladowales... podlacz go pod prostownik.

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowarka z odpowiednimi parametrami, zwłaszcza dotyczy to tzw. prądu ładowania (samochodowa daje zbyt wysoki) i jazda, na 24h. poczytaj sobie na forum o temacie ładowania aku, było niejeden raz

na drugie pytanie odpowiedź jest niestety na nie: akumulator nie był właściwie użytkowany (IMHO)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Skoro masz podgrzewany garaż to tym GORZEJ dla akumulatora. Nawet po odłączeniu go od instalacji cały czas się rozładowuje i to w tempie znaaaacznie szybszym, niż gdyby sobie stał, powiedzmy w 0 stopniach C. Takie info dla wszystkich, którzy mówią, że aku lubi stać w cieple :)

 

Jak przyjdzie lato i będzie 30 stopni C to zwykły akumulator może się sam rozładować nawet w 2tyg-1miesiąc (kiedy nie jest używany).

 

Trazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaja. dzieki za wskazowki... teraz pytanie czy podladowanie takiego akumulatora to nie bedzie prowizorka? podobno sa jednorazowe...

 

a dwa czy w takim razie nie mam szanse na zwrot z gwarancji ?:)

 

pozdrawiam

 

 

jednorazowe jak się zwie bezobsługowe polegają na tym, że nie uzupełnia się stanu płynów, łądować je można jak najbardziej, jeśli masz prostownik ustawiany ręcznie to na rozładowanym aku ładuj 10 godzin 1/10 prądu, czyli dla aku 10Ah ładuj go 1A przez 10godzin. jeśli masz troszkę fajniejszy prostowniczek (mikroprocesorowy który sam odczytuje pojemność i potrzebny prąd i ładuje odpowiednio, a jak naładuje to sam rozłącza) to po prostu go podłącz i jak się już skończy ładować to powinien się przełączyć z trybu ładowania w tryb podtrzymania to dobrze jeszcze na tym zostawić na parę godzin.

 

zdecydowanie nie polecam jeżdżenia na rozładowanym aku bo go dobijesz do końca, prąd wytwarzany przez alternator nie nadaje się do ładowania aku tylko na bieżące potrzeby sprzętu

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rada na przyszlosc - po odstawieniu moto na zime, bak do pelna, paliwo z gaznikow spuszczone a aku raz na m-c ladowane, zadnego odpalania.

Zaczynasz jezdzic - wsadzasz naladowany akumulator i musi zapalic.

 

Adam M.

 

 

Panie Adamie ogólnie sobie bardzo cenię Pana zdanie bo już zdażyło się Panu mi pomódz, ale czy to nie przesada z tym żadnego odpalania??, ja przynajmniej jestem zdania, że najlepiej (przez zime) moto odpalić raz na 2 tygodnie góra miesiąc (oczywiście nie na 2 minuty ale na kilkanaście minut najmarniej i najlepiej zapiąć bieg i choć pare metrów przekulać), po takim zabiegu oczywiśćie aku do domu i znów za 2 tygodnie góra miech to samo, mało wygodnie ale czy tak nie byłoby lepiej niż "żadnego odpalania"?? jeśli nie mam racji proszę mnie poprawić i byłbym ciekaw dlaczego

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie ogólnie sobie bardzo cenię Pana zdanie bo już zdażyło się Panu mi pomódz, ale czy to nie przesada z tym żadnego odpalania??, ja przynajmniej jestem zdania, że najlepiej (przez zime) moto odpalić raz na 2 tygodnie góra miesiąc (oczywiście nie na 2 minuty ale na kilkanaście minut najmarniej i najlepiej zapiąć bieg i choć pare metrów przekulać), po takim zabiegu oczywiśćie aku do domu i znów za 2 tygodnie góra miech to samo, mało wygodnie ale czy tak nie byłoby lepiej niż "żadnego odpalania"?? jeśli nie mam racji proszę mnie poprawić i byłbym ciekaw dlaczego

 

pozdrawiam

Było o tym koleżanko :P

SZUKAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie to aku ? jak z tych najtanszych noname badz Quand to nic dziwnego ze padl.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua, ja ładuję samochodowym prostownikiem z regulowanym prądem i nie mam problemu.

 

 

 

hej. Skoro masz podgrzewany garaż to tym GORZEJ dla akumulatora. Nawet po odłączeniu go od instalacji cały czas się rozładowuje i to w tempie znaaaacznie szybszym, niż gdyby sobie stał, powiedzmy w 0 stopniach C. Takie info dla wszystkich, którzy mówią, że aku lubi stać w cieple :)

 

Jak przyjdzie lato i będzie 30 stopni C to zwykły akumulator może się sam rozładować nawet w 2tyg-1miesiąc (kiedy nie jest używany).

 

Trazy

 

 

Że co?? To dlaczego jak przychodzi mróz, samochody mają problem z odpaleniem?? Pod wpływem temperatury zmniejsza się rezystancja. Każdy akumulator rozładowuje się, jak nie jest używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...