Skocz do zawartości

moto z włoch-rejestracja krok po kroku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś sie orientuje ile mam czasu od momentu zakupu motocykla( daty na umowie ) aby go zarejestrować??? Chodzi mi zarówno o termin w skarbowce jak i w wydziale komunikacji. Czy jest to standardowe 14 i 30 dni czy w przypadku pojazdów sprowadzonych z zagranicy ( z wloch ) terminy te ulegają zmianie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanko jeszcze mam odnosnie papierow z wloch...

oczywistym jest fakt ze musze zrobic tlumaczenia Dowodu Rej. i tego Certyfikatu calego...

 

a jak jest w przypadku umowy podpisanej z wlascicielem (wlochem) spisanej w 2-jezykach (polskim i wloskim) , podpisanej przezemnie i przez tegoz wlocha... czy to to wystarczy do rejestracji??? czy tez musze niesc do tlumacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam pytanie odnośnie postu nr. 1

Jak wygląda zarejestrowanie motocykla w Polsce jeśli włoskim właścicielem jestem ja sam?

Dobra, od początku.

Pracowałem we Włoszech przez kilka lat i kupiłem tam moto. Teraz przyjechałem do Polski i chciałbym zarejestrować go tutaj.

Może ktoś wie jak "krok po kroku" przeprowadzić tą procedurę?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

NW. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leon, :wink:

jak widać to, co najbardziej oczywiste często nie przychodzi na myśl.

A'propos wiesz może do kogo zadzwonić żeby zapytać o możliwość sprowadzenia do Polski Yamahy SR400?

 

PS. Może i pytanie było nie na miejscu, ale jak widać jedna odpowiedź i stała się jasność.

 

Pozdrawiam,

NW. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

poczytaj wcześniejsze posty w tym dziale, wszystko jest wyjaśnione n-razy. vat24 nie jest podatkiem sensu stricte, tylko opłatą od wydania zaświadczenia; jeśli widniejesz jako osoba, która przewiozła pojazd przez granicę, to owszem musisz ten parapodatek zapłacić

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...