Skocz do zawartości

moto z włoch-rejestracja krok po kroku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnimi dniami zarejestrowałem moto z włoch to może przedstawie procedure jak to wygląda(może komus sie to przyda).

1. Pierwsza rzecz- musimy mieć orygianlny dowód rejestracyjny który musi zawierać pieczątki z wpisem: "Carta di circolazione annullata per definitiva esportazione in un Paese UE. Originale restituito da STA PRA ...tu bedzie podane miasto gdzie był zarejestrowany""

a wygląda to tak:

dowód włoski

 

Kolejna rzecz którą musimy posiadać to karta eksportowa(swiadectwo wymeldowania)-wygląda tak:

 

http://img383.imageshack.us/my.php?image=obraz007sg0.jpg

 

Oczywiście musimy mieć też oryginalną umowe kupna z włochem.

2. Robimy tłumaczenia- za komplet dokumentów to okolo 130-160zł(zależy w jakim regionie sa jakie stawki).

3. Mając dokumenty juz przetłumaczone udajemy sie na stacje diagnostyczną i robimy przegląd zerowy- koszt 116zł

4. W między czasie musimy złożyć wniosek w urzedzie skarbowym o zwolnienie z podatku- czyli skladamy pit VAT-24, a na drugi dzień otrzymujemy pit WAT-25. Koszt 160zł.

Wat 24 składają osoby fizyczne ktore kupily motocykl bezpośrednio z zagranicy a moto jest starsze niż 6 miesiecy z przebiegiem co najmniej 6tyś km.

5. Nastepnie idziemy do wydziału komunikacji i skladamy wniosek o rejestracje-koszt 186zł, dostajemy miekki dowód, który wymienic trzeba na twardy po 2 tygodniach.

WAŻNE- odbierając twardy dowód musimy miec aktualne OC!!!!!

 

Pamietajmy, że motocykle z UE zwolnione są z cła, akcyzy i wszelkich dziwnych opłat jak opłata recyclingowa :banghead:.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanie czy to normalne że na ten Vat24 czeka się tydzień bo byłem dzisaj wszystko załatwić i mało rozgarnięta babka powiedziała mi że za tydzień mam się po to zgłosić (mało rozgarnięta bo myślała ze shadow VT600 to motorower) ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy gdzie. U mnie sie czeka 3 dni, agdize indziej tydzień.

 

 

ps

polemizował bym z tym kto tu jest mało rozgarniety :D ona sie nie musi znac na moto tylko na sprawach zwiazanych z US, a ty tez sie nie musisz znać na sprawch US ,ale mogłeś sie dopytac jak nie byłeś pewny.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe z tym rozgarnięciem chodziło mi o to że na umowie drukowanymi było napisane pojemność 583cm a ona myślała że to motorower i mówiła że nie potrzebuję Vat24 i co najlepsze dwa razy jej powtarzałem że to prawie 600cm a ona nie słuchała i swoje że motorowery sa do 50cm. Wydaje mi się że ta Pani powinna rozróżniać motorowej od motocykla ale nie będę polemizował :-}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe z tym rozgarnięciem chodziło mi o to że na umowie drukowanymi było napisane pojemność 583cm a ona myślała że to motorower i mówiła że nie potrzebuję Vat24 i co najlepsze dwa razy jej powtarzałem że to prawie 600cm a ona nie słuchała i swoje że motorowery sa do 50cm. Wydaje mi się że ta Pani powinna rozróżniać motorowej od motocykla ale nie będę polemizował :-}

 

no co zrobisz takie sa czasem te kobity w urzedzie, jakbys jej powiedział ze moto ma 50 L pojemnosci to tez by nic nie mowiła. W sumie to si ezna jak reszta ludzi nie wiedzacych nic na temat moto - Ja pamietam jak sprzedawałem swoje jajko (w 2000r ) na giełdzie i jak podchodzili tzw. zawraczace pupy to juz mi si enie chciało z nikim gadac to rozne sciemy waliłem i kazdy w to wierzył. Jedenmu powiedizałem ze to 600 to oznacza 600 koni i ze chce za moto 140 tyś to sie tylko lekko zdziwł,a drugiemu powiedizałem ze to ma 80 koni i ze chce za niego 5 tyś zł to powiedział ze drogo. :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe właśnie rozmawiałem z jednym znajomym pracującym w US i sprawa będzie załatwiona jutro (Polska to piękny jak się ma znajomych), kurde cieszę się że tak szybko to załatwie ale wkurza mnie z drugiej strony to że trzeba kombinować, ciekawe czy kiedykolwiek się to zmieni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A może ktoś powiedzieć jak się ma sprawa jak kupujemy moto od handlarza? Z kim mam spisać umowę?

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś powiedzieć jak się ma sprawa jak kupujemy moto od handlarza? Z kim mam spisać umowę?

to zależy, czy masz dowód zakupu (umowę) podpisaną in blanco przez właściciela za granicą, czy podpisujesz z handlarzem. Zalezy jeszcze z jakiego kraju - UE czy spoza unii, np. z kraju stowarzyszonego z UE (Szwajcaria). Jeżeli bezpośrednio, po Twojej stronie sa opłaty - zwolnienie z podatku i tp. Jeżeli w Polsce, od handlarza, to płacisz 2% od czynności cywilno - prawnych. To w zasadzie chyba jedyna różnica. Powinieneś też mieć w tym wypadku zrobione tłumaczenia papierów.

a.

 

ja za tłumaczenie szwajcarskich papierów dałem 80zł :notworthy:

z tego co pamiętam, szwajcarski dowód jest mniejszy, a płacimy za ilość znaków. Poza tym co biuro (miasto) to róznica.

ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy, czy masz dowód zakupu (umowę) podpisaną in blanco przez właściciela za granicą, czy podpisujesz z handlarzem. Zalezy jeszcze z jakiego kraju - UE czy spoza unii, np. z kraju stowarzyszonego z UE (Szwajcaria). Jeżeli bezpośrednio, po Twojej stronie sa opłaty - zwolnienie z podatku i tp. Jeżeli w Polsce, od handlarza, to płacisz 2% od czynności cywilno - prawnych.

 

 

Dzięki jacek, za rady. handlarz ma umowę in blanco z właścicielem za granicą (w moim przypadku z anglii) i puste pola "new kepper" itd. Mam skany dowodu i wygląda na to, że wszystko ok. Jutro jade po moto więc okaze sie co i jak :P

 

Pozdro

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...