Skocz do zawartości

FAZER?HORNET?CZY CBR600F4???


Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze: zapoznaj się z archiwalnymi tematami. jest przynajmniej jeden niemal identyczny temat, o tych samych motocyklach. nie mówiąc o tym, że o każdym z nich z osobna napisano setki postów, co powinno wystarczyć do porównania; pod warunkiem, że się opanuje wewnętrznego lenia i poszuka :icon_question:

po drugie: jeśli chodzi ci tylko o rozmiary, to pojeździj po komisach i przysiądź się na każdym. inaczej będzie to tylko klepanie klawiatury po próżnicy. BTW takie pytania, co kupić jak się ma ca. 2m długości, też są w archiwum. uszanuj z łaski swojej dorobek forum sprzed twojej rejestracji...

po trzecie: tego typu pytania zwiastują raczej _przyszłego_ motocyklistę. poczytaj sobie więc tematy, które wyszukiwarka poda na hasło "pierwszy" i "pierwsze" (jeśli się nie mylę, rzecz jasna). wybór bowiem zależy bardziej od doświadczenia, umiejętności i potrzeb, niż wzrostu - przynajmniej na początku

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego jak ci zycie miłe to zaden z tych motocykli!!!!

Wiem ze i tak ci nie wytłumacze i tak zrobisz jak bedziesz chciał,ale znowu kolejny raz przytocze historie o hornecie mojego kumpla.Tez mowielm ze za mocne - tez mowiem ze lepiej cos słabszego na początek , bo słabsze moto wiecej błędów wybaczy.Szkoda pisac co sie stało ( jest to na FM) ale moto miał 3 tyg a pozniej 2,5 miesica w szpitalu i rehabilitacja do tej pory ( rok).Miednica złamna, wstrząs muzgu,złamany kregosłup, złamany bark,naderwany pecherz i wiele innych obrażeń.To nie był nawet jakiś dzwon.To sie wszystko stało na parkingu. TO JEST 100 KONI - z tym nie ma żatów!!!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZX6R bierz :-)

 

Pomijając że każdy poleci czym sam jeździ i że wszystkie wymienione sprzęty to dużo za dużo jak na pierwsze moto, to o ile Hornet i Fazer to w miarę podobne sprzęty to F4 to już zupełnie inna bajka.

 

SIWY nawet nie wiesz jakie moto chcesz, czy golasa, czy sporta itp. więc proponuję najpierw naucz się jeździć czymś słabyszym a później spróbuj różnych typów motocykli a nie wyboru dokonujesz pewnie "bo te mi się podobają".

 

Później bedziesz pisal jaki to niewygodny, albo słaba osłona przed wiatrem itp.

 

 

Naucz się jeździć i popróbuj różnych moto a wtedy odkryjesz które Ci najbardziej pasują golasy, sporty, turystyki itd.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad Hondą, chciałem CBR 600 F4, a kupiłem okazyjnie ZX6R :) Pękanie ram, czy "wyskakiwanie" biegów i problemy ze skrzynią to najczęściej efekty jazdy na kole. Wiec czy będziesz jeździł ZX6R, F4 czy R6 i robił takie "sztuki" to każdy motocykl będzie odmawiał posłuszeństwa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enZo F4 to nie taki sport, do tego są rr-ki , co do moto to sam okresl sie, gdzie, jak, ile i z kim bedziesz latał.. moim zdaniem powinienes kupic cos słabszego (gs,gpz,er,cb... czyli stand..)

 

 

No nie taki,ale w porównaniu z Hornet czy Fazer to inna bajka motocykla, przeznaczenie osiągi, pozycja itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie taki,ale w porównaniu z Hornet czy Fazer to inna bajka motocykla, przeznaczenie osiągi, pozycja itd.

 

I właśnie dlatego jest to najbardziej turystyczna sportowa 600 :smile:

Po 350 km zero zmęczenia pozycją, nadgarstki, krzyż, kark, wszystko świeże i chętne do jazdy dalej.

 

A czy na pierwsze moto? Uważam, że zależy od zawartości łba jeźca, niektórzy nie powinni nawet na MZ siadać niezależnie czy jako 1 czy 10 sprzęt. U mnie jako 2gi się sprawdza. Ale na GSa wsiadłem nie mając nawet doświadczeń z motorynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie za kazdy tutaj poleci swoj motor. JA tez chcialem od razu zaczac od czegos duzego... Cale szczescie ze moje fundusze byly male i stac mnie bylo tylko na 125ccm. Teraz moge z pewnoscia powiedziec ze uratowalo mi to zycie! Patrzac z perspektywy czasu w zyciu bym nie wsiadl na moto ktore ma ponad 100koni bez wczesniejszego doświadczenia. Wiem ze teraz sobie pewnie myslisz; "a co on tam wie przeciez jestem rozsadny i poza tym nie bede zaczynal od jakkiegos gowna bo co inni powiedza". Ehhh sam zobaczysz ze jak Cie zacznie sciagac z motoru to automatycznie zaczniesz odkrecac gaz zeby sie utrzymac kierownicy i juz bedziesz lezal na plecach... Hmm zakrety to samo.... Zreszta rob jak uwazasz Twoje zycie.. Tylko mam nadzieje ze Cie na drodze nie spotkam:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...