Skocz do zawartości

Ubiór na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

.

 

Zacznij od butow Daytony - nowe Gore-Tex mzna znalesc o 30 % taniej na ebay'u, tak jakk i cala reszta. Znajdziesz napewno nawet nowe rzeczy, tylko wczesniej sprawdz swoj rozmiar.

 

I powodzenia na egzaminie.

 

:crossy:

 

ks-rider,

Jeśli chodzi o egzamin to nie dziękuję, ale przyda się!

Oglądałem wczoraj Daytony, ale wydały mi się trochę za drogie na to co oferowały, a jak już znalazłem odpowiednie (DAYTONA MEDON GTX) to nie mieli mojego rozmiaru :mad:.

Zdecydowałem się na ALPINESTARS FASTBACK i jeansy HEIN GERICKE KEVLAR JEANS.

 

P.S. Dobrze widziałem? Mieszkasz w Harz'u?

Krzysiek / Monachium, Głogów, Żary

HONDA CBF 600S

"Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. wydały mi się trochę za drogie na to co oferowały,

 

Zaden but nie jest w najmniejszym stopniu nie zaoferuje tyle co Daytone, lacznie z tym, ze w razie potrzeby mozesz zakupic osobno czy to prawy, czy lewy. Sa drozsze ale mimo tego w efekcie koncowym wychodzi najtaniej, bo najdluej trzymaja.

 

Nie mieszkam w harz'u ( smigamy tam tylko ) na forum jest mapka userow, gdzie jest zaznaczone, tylko niezdziw sie jak klikniesz :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kura, w ostatnim nr. Motorrada jest kupon do Louisa na 50e jakby co.

 

Witam R@F,

Wielkie dzięki za zaproszenie a Motorrada kupiłem juz w sobote. :biggrin:

Krzysiek / Monachium, Głogów, Żary

HONDA CBF 600S

"Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kura, w ostatnim nr. Motorrada jest kupon do Louisa na 50e jakby co.

 

Ta, tylko za 200,- € musisz zakupy zrobic !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, za buty w sierpniu zaplacilem ponad 200 i tak by 50 dych w kieszeni zostalo. Dokladnie na 2 zbiorniki wachy ;)

 

Rowniez zaczynalem kariere motocyklowa na koniec sezonu, tj we wrzesniu. Z autopsji wiem ze nie zawsze to co sie spodoba i zakupi sprawdzi sie w praktyce. Pierwsze koty za ploty. Kask zakupilem nowy, Shoei xr1000 ktory po dwoch sezonach zmienilem na inny (taki jak Kura). Duzo ciszej. Moto zmienilem na inne (naked) i znowu glosno. Zatyczki zalatwiaja sprawe. Buty nowe, nie ma co ryzykowac jakis infekcji. Spodnie rowniez ktore latem okazaly sie nie do uzytku. Za goraco. Kurtke kupilem za to uzywana, za 30€ i spisuje sie znakomicie choc troche przyduza na mnie. Generalnie uwazam ze procz butow i kasku to na poczatek mozna sie pokusic o uzywki w dobrym stanie. Na pewno w de jest latwiej kupic taka odziez bo na ebay-u jest tego multum. Poza tym siec Polo, Louis itd.

W efekcie pierwsze buty, kurtke i spodnie mam na chlodne dni a w sezonie mam komplet tekstylny i skorzany, zalezy w czym mam ochote jechac. Tex jest megawygodny, bardziej przewiewny, lekki. Skora lepiej chroni ale ogranicza troche ruchy i jest ciezka.Tak jak KS-Rider pisal, mozliwosc spiecia spodni z kurtka jest geniealna. Nie wyobrazam sobie tego nie miec. Kurtki zawsze mialem z protektorem plecow i to tez polecam.

Edytowane przez R@F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Wczoraj kupiłem Yamahę XJ600N i teraz chcę kupić strój. Napiszę co już mam:

 

- Kask KBC VR-1X

- Rękawiczki Held Touring-Five

 

 

Na razie chcę dokupić kurtkę. Mój budżet to 800 zł. Buty i spodnie kupię jak dozbieram kasę, bo wolę kupić najpierw dobrą kurtkę niż kupić spodnie i kurtkę za 400 zł a potem za rok zmieniać...

 

 

Chcę jeździć aż nie spadnie śnieg, także temperatury 2, 3 stopnie celsjusza nie będą mi obce. W takim wypadku kupować chyba tekstyla?

 

 

Co myślicie o tej kurtce? : http://motoandrzej.pl/product.php?id_product=74

 

A może skórzana jak ta? : http://motoandrzej.pl/product.php?id_product=80

 

 

Z góry dzięki za opinie... icon_smile.gif

 

Lewa!

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem kurtkę tekstylną firmy Alpinestars, model bodajże dryStar... Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne i obiecujące :D Zobaczymy jak się spisze przy temperaturach rzędu 5 stopni celsjusza ;P

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Kult Motor DRP

Chciałem się zapytać czy taki ubiór starczyłby na pierwszy motocykl. Proszę nie pisać, że "prawdziwy strój to od 2 tys" bo tylu niestety bym nie dał skoro na motocykl będę mógł dać 5tys.

1. Która kurtka jest najlepsza z tych i co o nich sądzicie:

kurtka 1 (widziałem na żywo, nawet nieźle wykonana)

kurtka 2

kurtka 3

a może jakaś kurtka ze skóry ekologicznej bo zwykła raczej poniżej 300 nie schodzi.

2. Myśle o tym kasku:

kask 1

chyba, że jakiś inny w podobnej cenie

3. Spodnie to narazie jeansy

4. Co do rękawiczek czy można jeździć w takich od siłowni (z usztywnieniem) czy może lepsze będą skórzane (takie zimowe tylko bez ocieplenia) a może lepiej bez.

5. Buty też narazie adidasy.

Jak widać jestem w stanie dać koło 500zł. Co myślicie o takim ubiorze?? Jeszcze musze mieć kominiarkę i może pas nerkowy :icon_razz: (Narazie tylko chce wiedzieć co o tym sądzicie, wpierw musze ukończyć kurs i w wakacje do pracy)

 

 

pod dzinysy chociasz nakolanniki z rolek albo podobny badziew. Wyciągałem dżins z mięsa nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wczoraj kupiłem Yamahę XJ600N i teraz chcę kupić strój. Napiszę co już mam:

 

- Kask KBC VR-1X

- Rękawiczki Held Touring-Five

 

 

Na razie chcę dokupić kurtkę. Mój budżet to 800 zł. Buty i spodnie kupię jak dozbieram kasę, bo wolę kupić najpierw dobrą kurtkę niż kupić spodnie i kurtkę za 400 zł a potem za rok zmieniać...

 

 

Chcę jeździć aż nie spadnie śnieg, także temperatury 2, 3 stopnie celsjusza nie będą mi obce. W takim wypadku kupować chyba tekstyla?

 

 

Co myślicie o tej kurtce? : http://motoandrzej.p...p?id_product=74

 

A może skórzana jak ta? : http://motoandrzej.p...p?id_product=80

 

 

 

Wez textylna Arlena

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chcę dokupić kurtkę. Mój budżet to 800 zł. Buty i spodnie kupię jak dozbieram kasę, bo wolę kupić najpierw dobrą kurtkę niż kupić spodnie i kurtkę za 400 zł a potem za rok zmieniać...

 

Chcę jeździć aż nie spadnie śnieg, także temperatury 2, 3 stopnie celsjusza nie będą mi obce. W takim wypadku kupować chyba tekstyla?

 

Co myślicie o tej kurtce? : http://motoandrzej.p...p?id_product=74

A może skórzana jak ta? : http://motoandrzej.p...p?id_product=80

 

Z góry dzięki za opinie... icon_smile.gif

 

Lewa!

 

Pierwsza z kurtek to fajna propozycja, ale gore-tex to przede wszystkim materiał wodoszczelny, więc na pewno nie przemokniesz, ale czy będzie Ci w tym ciepło.. trudno powiedzieć..

Jeśli zaś chodzi o drugą kurtkę - HELD to rewelacyjna jakość, pytanie tylko, czy ta kurtka skórzana ma ocieplającą podpinkę, nic na ten temat nie wspomniano w opisie kurtki, Jeśli nie ma z pewnością nie polecam w niej jeździć, gdy temperatura będzie oscylowała w okolicy 2-3 stopni.

 

Raczej pomyśl o kurtce trzywarstwowej (wypinana membrana oraz ocieplająca podpinka), spokojnie zmieścisz się w swoim budżecie :)

 

Jeśli jeździsz, gdy jest tak zimo może lepiej pomyśl o podgrzewanej podpince pod kurtkę - podłączasz ją do akumulatora i jest Ci zawsze ciepło (panele grzewcze z przodu na klatce piersiowej, z tyłu na plecach, na rękawach i na kołnierzu - czterostopniowa regulacja temperatury - max 28 stopni C). W sumie mając taką podpinkę możesz jeździć w każdej kurtce :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się tu, żeby nowego tematu nie zakładać :)

 

Kombinuje co tu zrobić, żeby bez problemu dojeżdżać na uczelnie w odpowiednim ubiorze, a potem wracać "do cywila". Pierwszy plan zakładał jeansy moto, ale modeli dla kobiet (jak zwykle? :P) jak na lekarstwo, a do tego średnie są.. druga koncepcja zakładała ubieranie spodni na moto na zwykłe jeansy i potem zdejmowanie ich. Trzecia, głupia, bo tylko śmignęło mi to przez myśl - ochraniacze na zwykłe jeansy. Na, nie pod, bo pod się nie zmieszczą. Pomysł odpadł, bo to idiotyzm.. i tak w razie upadku spadną.

 

Mam w tej chwili aż (he he) 1400zł i do kupienia rękawice, spodnie i buty. Nie wszystko na raz, wole kupić porządnie.. rękawice mam w miarę wybrane. Co byście zrobili na moim miejscu z "problemem" spodni? To zakładanie na jeansy.. dobra, to teraz. A w środku lata? Przecież się uduszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...