Skocz do zawartości

Ubiór na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

tommm -----> O co tobie chodzi??

 

Jak masz coś do powiedzenia to napisz to z sensem, bo twoja wypowiedz nic nie wnosi do rozmowy.

Mam takie pytanie, jaka jest różnica miedzy kaskiem za 300 - 350 zl a kaskiem takim http://allegro.pl/ka...2303275128.html

No i dla czego np takie spodnie http://allegro.pl/sp...2301680302.html dlaczego są leprze niż te za 200 zł ??

To rozumiem chroni cały tulów wraz z kręgosłupem tak?? -> http://allegro.pl/fo...2340749029.html

Pas nerkowy po co ?? rozumiem ze ma chronić ale jak ma się np już ten ochraniacz wyżej to te pas nadal potrzebny ?? http://allegro.pl/pa...2295899071.html

I tu znowu jaka różnica jest miedzy tymi za 50 a tymi za 300 zł http://allegro.pl/al...2356506216.html

O buty nie pytam bo wiem.

Kurtkę chce Ramoneski i pod spód miał bym ten ochraniacz z Fox.

Ja tam wole na zimnie dmuchać i dobrze być uzbrojonym

Przeczytaj swoje posty, prowokacja i tyle, nie wiem po co mu odpowiadacie.

Zaś prosiłbym ponownie o odpowiedzi na temat moich postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommm ty masz jakiś problem??

 

Pytanie zadaje bo ciekaw jestem czy jest różnica np w bezpieczeństwie miedzy produktem takim jak np kask w cenie 300 zł a produktem o cenie 1700 zł.

Ale dla ciebie tommm widzę to zbyt ciężkie byś to przyswoił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie trochę wtrącę :)

otóż motocykl mam zamiar kupić sobie za ok pół roku, ale żeby jakoś czas oczekiwania sobie skrócić to zająłem się poszukiwaniem niezbędnych rzeczy do jazdy moto. i tak jakoś wyszukałem kask i kurtkę i pytanie moje brzmi: czy z kupowaniem ubioru czekać do zimy?

Bo dawno kiedyś słyszało się dużo o wyprzedażach zimowych i innych takich ale w zeszłym roku doszły mnie słuchy, że zimą było jeszcze drożej niż w sezonie. I czy lepiej/taniej kupować w sklepie motocyklowym czy na allegro (naturalnie po przymiarce w sklepie). Znalazłem sobie kask HJC FG15 za 700 zł na allegro i kurtkę modeka quentin za 430 i mam nieco kasy odłożone i nie wiem czy kupować teraz czy poczekać bo może będzie taniej, a może te ceny są na tyle niskie,że powinienem brać bez zastanowienia. Proszę o jakieś konstruktywne wypowiedzi bo już nie wiem co robić :D

pozdrawiam serdecznie i życzę miłej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z kupowaniem ubioru czekać do zimy ?

czy lepiej/taniej kupować w sklepie motocyklowym czy na allegro (naturalnie po przymiarce w sklepie).

 

Helmu nie kupuje sie przez internet ! ciuchow zreszta te´z nie. Kupilem kiedys w Hein Gericke kombinezon, w sklepie lezal OK a po przejazdzce okazalo sie, ze cos jest zle zszyte i kombi uciskal na lewe ramie. Ciuchy trzeba przymierzyc, w necie masz sporo odrzutow ktore nie sa pierwszej jakosci, problem w tym, ze nikt Ci o tym nie powie.

 

Chcesz sie tanio ubrac, toi jedz do Berlina albo Hamburga.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sie tanio ubrac, toi jedz do Berlina albo Hamburga.

 

:crossy:

 

Tak, chcę się ubrać tanio, co chyba nie jest niczym dziwnym w naszych czasach kiedy to na nadmiar kasy raczej niewielu ludzi cierpi, nie chcę natomiast aby odbywało się kosztem jakości/bezpieczeństwa i nie mam zamiaru kupować najtańszego szmelcu "byle było" bo oczywiście bezpieczeństwo przede wszystkim. Więc chciałbym aby było tanio ale w granicach zdrowego rozsądku. Dlatego też pytam bardziej ogarniętych ludzi w temacie niż ja i proszę o poradę gdzie jak i kiedy kupować, bo wbrew pozorom za dużo konkretów na ten temat się nie pisze.

Niestety nie mam możliwości do Hamburga czy też Berlina pojechać.

 

Pozdrawiam ERC

Edytowane przez erc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości do Hamburga czy też Berlina pojechać.

 

A co wbili Ci " misia " do dowodu osobistego ? :icon_mrgreen:

 

A tak na powaznie, co znaczy nie mam mozliwosci ? pociagi przestaly jezdzic, autobusy nie chodza ? Prywatni przewozicy strajkuja ?

 

Chciec to modz !

 

POszperaj po ebay'u za grosze ubralem corke, w ciuchy z gornaj polki w dodatku nowe. Sam daleki jestem od wydawania majatku, inna bajka, ze na szczescie mam inne mozliwosci.

 

P.S. Wyjsciem moglo by byc zapytanie ludzi z forum, czy przypadkiem ktos sie tam nie wybiera i w czworke, piatke czy szostke sie tam na zakupy kopnac.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wbili Ci " misia " do dowodu osobistego ? :icon_mrgreen:

 

A tak na powaznie, co znaczy nie mam mozliwosci ? pociagi przestaly jezdzic, autobusy nie chodza ? Prywatni przewozicy strajkuja ?

 

Chciec to modz !

 

POszperaj po ebay'u za grosze ubralem corke, w ciuchy z gornaj polki w dodatku nowe. Sam daleki jestem od wydawania majatku, inna bajka, ze na szczescie mam inne mozliwosci.

 

P.S. Wyjsciem moglo by byc zapytanie ludzi z forum, czy przypadkiem ktos sie tam nie wybiera i w czworke, piatke czy szostke sie tam na zakupy kopnac.

 

:crossy:

 

No ok na e-bayu mogę poszperać w sumie to zapomniałem, że on istnieje. Ale generalnie zarzut powyżej był taki żeby nie kupować w internecie a teraz jednak się okazuje, że na e-bayu można i już nic nie wiem :blink: no narazie za granice jest mi ciężko pojechać gdyż mam trochę nieregularne godziny pracy i muszę być na miejscu ale za jakiś czas może będzie możliwość, no ale póki co ograniczam się do poszukiwań na terenie kraju.

Wybranie się w kilku narazie odpada z w/w powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok na e-bayu mogę poszperać w sumie to zapomniałem, że on istnieje. Ale generalnie zarzut powyżej był taki żeby nie kupować w internecie a teraz jednak się okazuje, że na e-bayu można i już nic nie wiem :blink: no narazie za granice jest mi ciężko pojechać gdyż mam trochę nieregularne godziny pracy i muszę być na miejscu ale za jakiś czas może będzie możliwość, no ale póki co ograniczam się do poszukiwań na terenie kraju.

Wybranie się w kilku narazie odpada z w/w powodów.

Tylko czy różnica w cenie pomiędzy krajowymi a niemieckimi będzie większa od ceny przejazdu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na chwilę obecną przejazd do niemiec naszymi wspaniałymi środkami komunikacji kosztuje kilkadziesiąt złotych więc może i by się udało zaoszczędzić jeśli ceny są tam naprawdę tak niskie jak się mówi.

Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć czy wie ktoś coś o tej Modece Quentin bo niby wg opisu to nie jest zła kurtała a jakoś mało kto o niej pisze. Zresztą o samej Modece słyszy się z każdej strony co innego, jedni, że po ślizgu przy 60 się rozpadła inni, że przy 150 ledwie się przytarła (i to opinie o tym samym modelu). Więc nie wiem czy się nastawiać na jej kupno czy szukać czego innego.

 

I czy wie ktoś czy w Toruniu można dostać właśnie sprzęt Modeki lub HJC bo w sobotę mam zamiar przyatakować parę sklepów i ciekaw jestem czy odnajdę tam swoje wymarzone ciuszki ;) to od razu bym sobie poprzymierzał i bym wiedział co i jak

Edytowane przez erc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę takiego posta trzasnąłem, że aż temat zamarł. Przepraszam postaram się tak więcej nie robić :P

Ale nadal proszę jeśli ktoś coś o tej Modece wie to proszę o info, a ja szukam dalej i jak coś znajdę to się podzielę może jeszcze komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę takiego posta trzasnąłem, że aż temat zamarł. Przepraszam postaram się tak więcej nie robić :P

Ale nadal proszę jeśli ktoś coś o tej Modece wie to proszę o info, a ja szukam dalej i jak coś znajdę to się podzielę może jeszcze komuś się przyda.

Niestety z tego co widzę mało osób wypowiada się w tym dziale, trzeba szukać po google informacji albo pisać na innych forach. Mi się nie chcę, ale skoro już walnąłem posta, to:

http://allegro.pl/kurtka-motocyklowa-skora-classic-przecena-i2368560393.html

Znacie tę firmę? Jak z jakością? 350 zł za skórę to taniutko, wcześniej stała drożej i myślę czy nie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ja też widzę, że temat tak raczej słabo ciągnie. Ale pomęczyłem trochę na PW i dowiedziałem się o kurtce Modeki, że jest raczej spoko i dobrze się sprawuje po paru miesiącach jazdy i jednym lekkim ślizgu przy małej prędkości, w deszczu nie przemaka, tylko rzepy na rękawach słabo trzymają. Natomiast pan sprzedawca sklepowy mi odradził kaski firmy HJC dzięki czemu mam po raz kolejny bajzel w ustaleniach bo znów każdy co innego mówi (ze skrajności w skrajność). I problem mam z przymierzeniem Modeki i HJC bo nie wiem czy i gdzie w Toruniu znajdę bo narazie nie znalazłem. Ale niestety z przyczyn losowych udało mi się odwiedzić tylko Yamahę przy peksie. Więc ponawiam zapytanie gdzie w Toruniu znajdę Modekę Quentin i HJC FG15 a jak w Toruniu nie to może być Bydgoszcz później ewentualnie w miarę potrzeby będę poszerzał pole poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...