Skocz do zawartości

Porównanie motocykli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów i Panie. Jestem nowy na forum wiec wypada sie przedstawic. Jestem pawel i mam 20 lat. Odlozylem sobie 16 tysiecy na motor ale ciezko dokonac wyboru. Jezdzilem motorami kumpli ale przewaznie jakies slabe to bylo i scigi ale mnie one nie rajcuja sa ciezkie a w miescie nie poreczne tak samo jak na wyjazd w plener czasami rekreacyjnie. Moja prozba to czy byscie mogli mi doradzic i napisac jakie sa koszta eksploatacji motocykla 450cc i 600cc. Mi sie podobaja motocyle takie jak i wlasnie takich poszukuje:

- Husqvarna te 450 po roku 2003 i do tego kola sm bo poruszam sie wiekszosc po miescie.

- yamaha wr 450

- ktm 450 exc ( lub wersia smr )

- husaberg 550 fe + kólka sm

- ktm 640 sm

- husaberg 650sm

Najbardziej z tych wszystkich mi sie podoba husqvarna te 450 lub huska 450 sm. Jak u niej jest z serwisowaniem. Czy jak kupie taki motor z 2005 roku to co bedzie do wymiany na poczatek nie liczac oleju tarcz , klocków filtrów itp. Bardziej chodzi mi co sie moze sypnac w silniku po przebiegu z rzedu okolo 5tys km. Co ile sie wymienia lancuszek reguluje sie zawory i tlok. Olej chyba co 20 czy 30 mth sie wymienia zalezy od stylu jazdy. Jakby ktos mógl mi napisac gdzie mozna dostac czesci do huski lub gdzie ja mozna serwisowac. Mysle ze rocznie bede robil maxymalnie okolo 5 tys km. Czy utrzymanie bedzie drogie jesli wszystkie regulacje i wymiany oleju bede robil sam. Najbardziej martwie sie o wymiane lancuszka i tloku( co ile). Regulacje jakos sobie poradze,a w huskach hyba to jakies plytki sie wymienia w zaworach to gdzie mozna je dostac itp. Poprosilbym o jakis sklep. Jak mozecie to ocencie ten model huski czy jest awaryjny itp . Pozdrawiam

Edytowane przez motocrosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych 6ciu wybrałbym .....drz-e :)

 

piszesz że w plener, na miasto i gdzieś wyskoczyć

 

w takim razie trzeba szukać coś mniej hard.

czyli drz-e

lc4

czy honda xr

 

jazda hardem po asfalcie to tortury

 

co do stanu motocykla o możesz różnie trafić , zależy kto, gdzie i jak jeździł+serwisował maszyne.

kosztu również zależą od jazdy, przy rozsądnym użytkowaniu poniżej 1000zł w częściach się zmieścisz jeśli nic nie padnie nieoczekiwanego. Olej i inne czynności z zaworami tak jak piszesz, ok 20mth (drz 60) .

Z łańcuchem różnie bywa, nie zaszkodzi przy kontroli zaworów sprawdzić jego stanu.

 

 

P.S.

To będzie pierwszy motocykl ?

 

P.S.2

Szczerze to drzety nie zamieniłbym na najnowszą wrkę :)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poszukuje innego moto. Najbardziej interesuje mnie 450. Nie sa strasznie agresywne i mocy maja pod dostatkiem. Poszukuje czegos co mi starczy na jakis czas. TAk to pierwsze moto ale prosze sie tym nie sugerowac. Wiec prosze o porównanie husqvarny nie jest droga w zakupie ale jak z eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocrosss:nie załamuj się, to forum ma specyficzny klimat, musiałbyś przywyknąć. Ja bym Ci polecił drz 400 , pewnie dlatego że sam mam dr 650 , a to są przednie motocykle. Widzę, że jesteś bardzo zżyty z motocyklizmem, dokonaj sam wyboru szukając nawet w googlach, ja Ci więcej nie poradzę, bo naprawdę nie znam motocykli które wymieniłeś. Życzę powodzenia i nie poddawaj się. Założę się, że jak kupisz swój ukochany motocykl, pochwalisz się na forum, to zaraz znajdzie się kupę ludzi , którzy przyklasną Twojemu wyborowi:) Ale ch*j, takie jest życie. Najważniejsze jest to, żeby maszyna się sprawowała i Ty żebyś miał satysfakcję:icon_rolleyes: pozdro

PS. Ewentualnie wr 450 f, jezdziłem, ale to potwór jest:)

Edytowane przez math1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a nikt nie jezdzi husqvarna.

Ja jeżdźę Huską :icon_rolleyes: Co do tych motorów co wymieniłeś to bym kupił pewnie Husqvarne np. taką

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M663016 Z 2t bym mógłbym się zastanawiać...

A co to samego moto to powiem tyle że ma dużo przyjemniejszy silnik od reszty. Ma bdb hamulce, cała geometria ramy wraz z kątem przodu jest bardzo dobra wraz z silnikiem do enduro/cross a w supermoto też pewnie nie narzekają ani na ramę, ani na silnik. Dla tego że w supermoto są bardziej popularne niż w enduro/cross (mowa o 4t) a to dla tego że mają bardzo dobrze sprawujące się silniki na asfalcie. :icon_eek:

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ponoć dawniej czytanie ze zrozumieniem nie gościło na polskim:P dopiero od czasów nowej matury :icon_mrgreen: więc zrozumta 25 latka:P

 

Niom, husqa fajna, nie moge nic złego powiedzieć o tej marce oprócz tego że nie cieszy sie dobrą opinią(starsze modele z lat gdy krulowały tylko piły mechaniczne tej firmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzieki. Zastanawiale sie tez nad sm ale jakbym chcial wjechac np sm w teren to on ma ciut przytwarde zawieszenie i nie wiem jakby sobie radzil chociaz zadko tam jezdze. Ale z drugiej strony wiekszosc czasu 80 % smigam po asfaltach i szutrach wiec bedzie on w tedy dobrym wyborem. A jakby dokupic do niego komplet od crossa kólek to wtedy by byl lepszy do jazdy w plenerze. Ja akurat sluszalem duzo pozytywnych opini i chcialem sie upenic czy one sa prawdziwe jednak tak. Wiem ze to marka jest malo popularna ale i jest zawiesic na czym oko. A juz wogule na tych nowszych. Najbardziej mis ie podoba malowanie bialo czerwone. A i zobaczymy. Ide poszukiwac moto na necie i potem obejzec. Moze nwet 510 kupie. Chyba najlepszy bedzie ma lepszy dól jak i góre niz 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiale sie tez nad sm ale jakbym chcial wjechac np sm w teren to on ma ciut przytwarde zawieszenie i nie wiem jakby sobie radzil chociaz zadko tam jezdze. Ale z drugiej strony wiekszosc czasu 80 % smigam po asfaltach i szutrach wiec bedzie on w tedy dobrym wyborem. A jakby dokupic do niego komplet od crossa kólek to wtedy by byl lepszy do jazdy w plenerze

 

Co do super moto i twardej zawiechy- to przecież nie problem- zawieche można wyregulować,a pomysł z kołami w "dyche" tylko to kosztuje ale według mnie to najlepsza opcja. :banghead:

Edytowane przez mackon4089
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...