Skocz do zawartości

koniec remontu ' KAŚKI"


Pavello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Adamie za kolejne cenne wskazowki

bardzo ciekawa jest sugestia ustawienia ( sprawdzenia ) zaplonu lampa stroboskopowa , ale nie mam zupelnie pojecia jak to wyglada w praktyce ( a chyba znam moje moto dobrze ) . Bede Ci bardzo wdzieczny jak w skrocie opiszesz mi jak to sie robi . Zmienilem na razie przewody do swiec , fajki ,swiece,palec rozdz. a chce jeszcze wymienic cewke z przewodem , kopulke, styki i zobacze jaki bedzie efekt

Co Ty o tym sadzisz ? czy ide w dobrym kierunku czy moze powinienem inaczej

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam . Paweł :)

Metoda na wymianę totalnie wszystkich części, jak się niejednokrotnie przekonałem, może i jest słuszna ale jednak droga i nie zawsze daje pozytywny skutek. Często winą "ginięcia" iskry w ruskich sprzetach jest np. brak właściwego kontaktu między stykami w stacyjce oraz w punktach styku mostków z mosiężnej blachy z nitami mocującymi końcówki do przykręcania przewodów. Powymieniasz wszystko (swiece, przewody, cewkę -która w K750 jest praktycznie niezniszczalna, kopółkę, palec przerywacza a może i cały aparat zapłonowy) a przyczyna będzie tkwiła gdzie indziej. Proponuję najpierw dokładnie sprawdzić przewody doprowadzające prąd do aparatu zapłonowego i stacyjki, samą stacyjkę (czy gdzieś się nie grzeje, czy nie są lużne mocowania) a dopiero potem brać się za wymianę części (no chyba, że te są w fatalnym stanie, to co innego). Gubienie zapłonów może być też spowodowane niejednakowym wykonaniem krzywek na wałku rozrządu (nie są symetryczne), skrzywieniem wałka i wieloma innymi sprawami pozornie niezwiązanymi z zapłonem. Dla tego opisz dokładnie objawy a wszyscy zrobią burzę muzgów i postarają się ci doradzić. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być też spowodowane niejednakowym wykonaniem krzywek na wałku rozrządu (nie są symetryczne), skrzywieniem wałka i wieloma innymi sprawami pozornie niezwiązanymi z zapłonem. Dla tego opisz dokładnie objawy a wszyscy zrobią burzę muzgów i postarają się ci doradzić. :)

:crossy: Niewłaściwe ,poza granicami tolerancji wykonanie krzywki sterowania zapłonem jest niestety bardzo częste . Zapłon parametti zaradzi . Na burzę mÓzgów się nie piszę . U mnie brak ;P

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavello a może zajrzysz na www.redmotorz.pl

i może się przyłączysz, zapraszamy...

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-29...448412657&hl=pl

 

Ile razy to oglądam mam banana na gębie przez cały dzień...

Edytowane przez pietroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavello a może zajrzysz na www.redmotorz.pl

i może się przyłączysz, zapraszamy...

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-29...448412657&hl=pl

 

Ile razy to oglądam mam banana na gębie przez cały dzień...

Ciekawe wyławianie do piramidki. Takie jakby trochę wybiórcze <rotfl>

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince złośliwcze jeden :icon_biggrin: nie do piramidki tylko do grona blisko mieszkających i od czasu do czasu spotykających się-nie do końca poważnych ludzi :smile: jak wiadomo forum jest ogólnie dostępne więc, czemu sam tam nie zawitasz??

Edytowane przez pietroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince złośliwcze jeden :icon_biggrin: nie do piramidki tylko do grona blisko mieszkających i od czasu do czasu spotykających się-nie do końca poważnych ludzi :smile: jak wiadomo forum jest ogólnie dostępne więc, czemu sam tam nie zawitasz??

Byłem już ;P Nikt mnie nie kocha ,nikt mnie nie lubi ,pójdę jeść robaki... . - wywalili mnie <rotfl>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą święta czas refleksji, postanowień- proponuje każdy dzień bez złośliwości jest dniem lepszym od innych Np. w tym roku 5 dni bez złośliwych uwag, w następnym roku +5 dni, policz ile będziesz miał lat jak będziesz umiał przekazach swoją wiedzę innym bez zbędnych złośliwości. Mam takiego samego siostrzeńca a on bez zmian. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą święta czas refleksji, postanowień- proponuje każdy dzień bez złośliwości jest dniem lepszym od innych Np. w tym roku 5 dni bez złośliwych uwag, w następnym roku +5 dni, policz ile będziesz miał lat jak będziesz umiał przekazach swoją wiedzę innym bez zbędnych złośliwości. Mam takiego samego siostrzeńca a on bez zmian. ;)

XDDD

Zajebioza :icon_razz: Do tego czasu już nie będę w stanie przekazać czegokolwiek a ruskie motocykle będziemy oglądać tylko w książkach . Współczuje siostrzeńca. Ale nie mów . Mam lepsze dni ;P Kurde - staram się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!zwracam się do Ciebie Piertoni,byłem zapisany na forumredmotorz,i musze powiedzieć że jestem bardzo niezadowolony z tej współpracy!wielokrotnie pisałem o "swoich problemach z moto"i zawsze "coś,komuś"się nie podobało w tym co pisze!zawsze jakieś docinki,a jak dowiadują się że masz moto Dniepr forumowicze nagle ucichają,jakby zapomnieli wszystkiego!moje zdanie jest takie że jeśli nie masz MW,M-72 lub min.K-750 to nie masz po co zaglądać na to forum!(a kase to umieją brać,a w zamian?..hmmm..)nie jest przyjazne dla "nowych"!!!takie jest TYLKO i wyłącznie MOJE zdanie!!

Poczekamy cierpliwie może WILD na swojej super stronie założy forum,mam tylko nadzieje że będzie przyjazne dla wszystkich"rusofili":biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto generalnie pietroni chodzi jazda na maxa, a jak jeszcze w pare rusofili się zbierze to jest dopiero frajda :smile:, ja czasami dołączam do ostatnichmohikanów co działają niedaleko mnie, ale jak zrobię solówkę to może do wiskiego sie podłącze :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...