Skocz do zawartości

Ciężarki przeciw wibracyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

słuchajcie w zeszłym sezonie miałem lekkie spotkanie z asfaltem i przez to kierownica się skrzywiła.

 

Teraz chce kupić nową ale nie wiem czy te Ciężarki przeciw wibracyjne będą pasować, jak taki ciężarek jest mocowany ?

 

Chodzi mi o tą kierownicę :

 

http://allegro.pl/item320501783_kierownica_tuning.html

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pofatyguj się do garażu i sprawdź . U mnie jest to długi wkręt krzyzowy M6 , wkręcony na preparat przeciwko samoczynnemu odkręcaniu . No i wyślij zapytanie do sprzedającego , czy i co jego kierownice posiadają na końcach .

 

Kierownicy nie da się wyprostować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już raz prostowałem :crossy: nie chce żeby podczas podróży coś pękło :lalag:

 

bym sprawdził ale motor nie jest u mnie, mam spory kawałek do przejechania żeby to sprawdzić

 

na końcach nie ma nic bo to rurka jest, czyli na końcu jest otwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to Honda ma przykrecane ciezarki sruba M6

Jak kierownica ktora chcesz kupic jest otwarta,musisz znac jej srednice wewnetrzna zeby zakupic odpowiednie ciezarki.

Jezeli masz w twoim moto orginalne ciezarki,to nie oplaca sie do nich kupowac specjalnych "adapterow(redukcji)"(takowe jezeli wogule dostaniesz to tylko w hondzie) Cena bedzie przewyzszac cene ciezarkow na rynku zamiennikow.

Chyba ze masz jakies drogie zamienniki,przy ktorych chcesz zostac,to najlepiej skontaktuj sie z przedstawicielem i zamow "adaptery(redukcje)" do twoich ciezarkow o przekroju wew.kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę zamówić kiere wraz z ciężarkami Lucasa za 200 zł komplet to dobra cena ? wszystko pasuję do siebie bo to od jednego dostawcy

Co do ceny to musisz sam wiedziec czy ci odpowiada,jak jest LUCASa to raczej bedzie juz lebszej jakosci i

powloka ktora jest pokryta nie odpadnie po roku. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest to kierownica Lucas-a ze stabilizatorami tej samej firmy :rolleyes: za 200 zł to bierz i nie pękaj będziesz zadowolony,a kierownicę prostować to możesz przy Romecie,poza tym to już nigdy nie wyprostujesz kierownicy tak idealnie jak by wyszła z fabryki,no chyba że jest naprawdę leciutko podgięta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

przyszla ta kiera z ciezarkami ale jest problem bo nie ma tych adapterow redukcyjnych czy jak to sie zwie

teraz mam oddzielnie kierownice i oddzielnie ciezarki i nie mam jak tego polaczyc co za porazka :/

Zapodaj jakiegos linka gdzie jest jedno i drugie widoczne,a zobaczymy co da sie zrobic :buttrock:

 

wszystko pasuję do siebie bo to od jednego dostawcy

 

Jednak nie zawsze a koles dal ciala,bo jak kupuje jedno i drugie to wiadomo ze ma ze soba pasowac

(chyba ze zle zamowiles)

Edytowane przez kriszx-6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kriszx-6r - zdjęcie trochę kiepskiej jakości ale miałem pod ręką tylko kom :icon_biggrin:

zaraz napisze do sprzedawcy zobaczymy co powie

 

http://img510.imageshack.us/img510/4151/zdjcie002zf7.jpg

 

szramer - nie każdy lata po torze, a tym moto nawet bym nie chciał i nie inwestował w amor skrętu

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to bardzo prosty patent... (miałem tak w XL 500 zrobione :buttrock: )

otóż wystarczy na śrubę m6 od ciężarka nałożyć ok 1,5-2cm gumowego miękkiego węża, ew jakąś inną tulejkę z miękkiej gumy i nakręcić nakrętkę na tyle żeby oparła się o wąż i zaczynała go zgniatać (wąż będzie się rozpierał na boki), wtedy jak już "spuchnięta" guma będzie miała średnicę kiery od wewnątrz, wkładasz ciężarki na swoje miejsce i dokręcasz śrubę mocniej.

w 100% skuteczny i uniwersalny sposób :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...