Skocz do zawartości

Jak się ubrać, żeby było w miarę niedrogo a bezpiecznie... ?


Rekomendowane odpowiedzi

No to wyłączać ograniczniki i ile sie tylko da na temat stroju na moto pisać, pisać i pisać...

 

Rzucę pierwsze pytanko...

 

Jest możliwe ubrać się na moto już w miarę bezpiecznie za 2 tyś???

licząc wszystko(kombi, bądź kurtka i spodnie, kask, buty, rękawice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe ubrać się na moto już w miarę bezpiecznie za 2 tyś???

 

tak

 

idiotyczne pytanie. pytasz z potrzeby, czy dla nabijania licznika? bo jak to pierwsze, to czytasz zawartość archiwum, jakie są znośne marki/ modele i w jakich cenach, a później na allegro albo po sklepach netowych i szukasz które dobre da się kupić w najlepszej cenie

a jeśli to drugie... :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe ubrać się na moto już w miarę bezpiecznie za 2 tyś???

licząc wszystko(kombi, bądź kurtka i spodnie, kask, buty, rękawice)

Aleś dowalił..... to bądź tak miły i określ od kiedy zaczyna się "w miarę" i gdzie się kończy, bo potem rozumiem, że zaczyna się "bardzo bezpiecznie"...

 

Źle pytanie sformułowane - chcesz bezpiecznie? To wskakuj w ciuchy w których jeżdżą zawodowcy MotoGP - masz bezpiecznie - a czy to jest komfortowe? to już inne pytanie. Chcesz bezpiecznie i komfortowo? kup sobie Rukkę SRO (sama kurtka 1500 euro), tylko że jak czołowo w coś przywalisz, albo pojedziesz za szybko to i tak ta kurtka ci nie pomoże.

 

To jest wszystko BAAAARDZO względne. To co dla ciebie jest "w miarę" dla innego może być nieakceptowalne, i na odwrót.

 

Jak pisał jeszua (swoją drogą ostatnio większość jego postów tak brzmi, ale co zrobić jak ma rację? - użyj opcji szukaj......

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

 

idiotyczne pytanie. pytasz z potrzeby, czy dla nabijania licznika? bo jak to pierwsze, to czytasz zawartość archiwum, jakie są znośne marki/ modele i w jakich cenach, a później na allegro albo po sklepach netowych i szukasz które dobre da się kupić w najlepszej cenie

a jeśli to drugie... :icon_razz:

jsz

joszua, z całym szacunkiem dla starszego kolegi... prosił Cię ktoś o przenoszenie tego tematu z radomskiego subforum? wydaje mi się że wypadałoby najpierw zapytać...

założyliśmy sobie taki temat żebyśmy mieli gdzie gadać o wszelkiego rodzaju pierdołach i poważnych rzeczach związanych z ubiorem na moto, ale między sobą, żeby właśnie nie wchodzić w paradę ludziom co zakładają konkretnie sprecyzowany temat... może i temat nie jest treścią zbyt ogólnikowy ale my w radomskim subforum wiedzieliśmy o co chodzi...

a jak bym chciał nabijać licznik to bym zaczął spamować gdzie się da, a nie zakładał temat na własnym terytorium za który nic nie mam...

 

także jeżeli możesz to prosiłbym Cię o zwrócenie nam tematu, albo ewentualnie wykasuj ten a my założymy sobie nowy temat... tylko najpierw daj znać czy można żeby nam nie zaginął znowu...

 

pees: Buber zgadzam się z Tobą całkowicie, ale mam nadzieje że moja powyższa wypowiedź wyjaśniła co nie co... a co do "w miarę" to chodzi bardziej o wypadki "szczęśliwie" zakończone gdzie strój za te 2tyś jest w stanie efektywniej ochronić przed kontuzjami niż strój za 1000zł lub jego brak...

 

pozdrawiam ;)

Edytowane przez Jupik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joszua, z całym szacunkiem dla starszego kolegi... prosił Cię ktoś o przenoszenie tego tematu z radomskiego subforum?

 

człowieku, zanim sobie zaczniesz moim nickiem gębę wycierać, sprawdź z łaski swojej, czy mam tam uprawnienia, dobrze..? :icon_razz:

uwaga dotyczy drugiego z panów również, ze wskazaniem na tekst dotyczący nadgorliwości. gdyby były jakieś wątpliwości, to podpowiem: nie mam. ergo nie ja temat przeniosłem

oczekuję publicznych przeprosin, skoro panowie obaj mieli chęć i odwagę w ten sposób mnie zjechać

 

BTW ten, kto to zrobił, miał rację. radom znajduje się bowiem w dziale "Forum Motocyklistów > Zloty > Zloty > Zloty, imprezy, przejażdżki > Radom", a wątek nie ma ze zlotami i przejażdżkami nic wspólnego ;)

EOT

jsz

 

ps. można się ubrać za taką kasę. kask 4-5 stówek za garnek np. lazera albo airoha, kurtka powiedzmy modeki żeby chociaż średnia półka była - 5-6 stówek, spodnie powiedzmy stówkę mniej, ca. 4 stówki za przyzwoite buty i zostaje jeszcze na rękawice. szukając wyprzedaży, na allegro, itp można (jeszcze ciagle kupując nowe rzeczy) zejść nawet o 1/4 tej ceny; kwestia czasu poświęconego na skompletowanie. to tak orientacyjnie na szybko, co do szczegółów/ modeli/ opinii odsyłam do archiwalnych postów

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...