Skocz do zawartości

sportowa 50


funis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jak to jest z tym A1 bo tej opcji nie brałem pod uwage ?

 

SZUKANIe NIE BOLI -

 

Kategoria A1 jest dostępna od 16-stego roku życia (stan na dzień 1 listopada 2004) za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów i pozwala prowadzić motocykle o pojemności do 125 cm3.

 

Zarówno kurs na prawo jazdy kategorii A1, jak i kategorii A można rozpocząć na 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku.

 

Osoby, które ukończyły 13 lat, a nie mają jeszcze skończonych lat 18-stu, mogą starać o kartę motorowerową. Dokument ten uprawnia do prowadzenia motoroweru, czyli pojazdu o pojemności do 50 cm3 i rozwijającego prędkość nie większą niż 45 km/h.

 

 

Kategoria A1

 

 

 

Niestety prawo jazdy kategorii A1 nie jest tanią rzeczą. Na dzień 10 stycznia 2005 sprawa wygląda następująco:

 

Po pierwsze, prawo jazdy kategorii A1 upoważnia nas do kierowania pojazdem o pojemności skokowej do 125 ccm i mocy do 15km (11kW). Aby je uzyskać należy spełnić parę warunków:

 

Mieć ukończone 16 lat

Przejść badanie lekarskie

Ukończyć kurs w Ośrodku Szkolenia Kierowców i uzyskać odpowiedni dokument

Mieć pisemną zgodę rodziców

Zdać egzamin teoretyczny oraz praktyczny w WORD (Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego).

Kurs składa się z 30 godzin nauki teorii i 20 godzin praktyki - jazdy (10 na placu i 10 na mieście). Cena kursu to już mniej przyjemna sprawa - od 500 do 1100 zł - zależnie od miasta i Ośrodka (Wałbrzych - 650 zł). Badania lekarskie: ok. 100 zł, egzamin teoretyczny 20 zł, egzamin praktyczny 96 zł. Wydanie prawa jazdy to koszt 70 zł. Każdy ośrodek posiada jakiś motocykl. Niektóre mają nowsze maszyny, niektóre starsze, na przykład Mińsk 125, którego jedyną zaletą jest niska waga.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnego Rieju ja mam TZR-ke dałem 1100 euro 2004 rok maszyna świetna w sygnaturce masz linka do fotek. Jak chcesz 50-tke do 8000 zł to bierz TZR-ke tak do 5000-6000 droższej nie ma sensu.

PS. Zwróć uwagę czy motor, który chcesz kupić ma dowód rej.

 

a gdzie można sie rozejrzeć za taką TZR-ką pomijąjąc allegro itp... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie dokłądnie to samo ale mój wiek nie pozwala na nic więcej... ;/

czemu tak mnie bronisz od Rieju wyglądają bardzo fajnie... ?

 

Ponieważ, rozmawiałem na temat tego motoru z takim gościem który ma znany i dobry warsztat motocyklowy i pytałem go sie o rieju i powiedział " O tym gówno nawet się niem patrzcie". A może na rok kup sobie simaka potem A1 i jakąś NSR 125 lub TZR 125

 

a gdzie można sie rozejrzeć za taką TZR-ką pomijąjąc allegro itp... ?

 

ja szukałem na wszelkiego rodzaju stronach + ebay.de i mobile.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rieju to główno? Może to da Ci do myślenia. http://www.scigacz.pl/Rieju,RS2,Matrix,897.html

 

Nie mam nastroju na filmiki ale swoje wiem, Pan Artur mechanik motocyklowy mówił nam o tym motorze same złe rzeczy a w tym fachu siedzi już ponad 10 lat. I twierdzi, że rieju nie jest dobrym motocyklem i już lepiej kupić starszego. Aha i każdemu co do niego przyjdzie odradza zakupu. Kiedys w KLB były trzy Rieju do dzisiaj żadne z nich nie przetrwało tylko sie psuły.

 

Moze poprzesz swoja wypowiedz konkretnymi argumentami ? Czy poprostu tak Ci sie wydaje ?

 

Zgadzam się! Polać ci :)

 

Hah. . . :biggrin: Teraz to mnie rozbawiłeś :)

 

Przecież te same silniki mają (minarelli Am6)

 

Mnie też

 

Nie, obydwa mają minarelli, ale nie AM6.

 

Wiesz google nie boli w oby dwóch jest ten sam silnik AM6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rieju samym wygladem tak mi sugeruje ,bo kiedy widzialem tzr na zywo to niepodobala mi sie ,moze ladny wyglad ,ale reszta to kompletna kupa ... tzr max moze jedzie 90-100km/h a rieju 120km/h i niby maja miec te same silniki ?

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rieju samym wygladem tak mi sugeruje ,bo kiedy widzialem tzr na zywo to niepodobala mi sie ,moze ladny wyglad ,ale reszta to kompletna kupa ... tzr max moze jedzie 90-100km/h a rieju 120km/h i niby maja miec te same silniki ?

 

A nie wapadles na to , ze ten caly Rieju jest nowszy od TZRKI i dlatego wiecej wyciaga ?

Z reszta gdzie 120 latac na 50, nie po frunie? :bigrazz:

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie filmik, tylko oponia ścigacza.pl o tym motocyklu. Przeczytaj, a nie pierdziel głupot usłyszanych od byle mechanika, który pewnie nie maił z tym motocyklem nigdy do czynienia.

 

Byle mechanik to chyba u Ciebie w mieście, tylko dziwne, ze jak komuś coś się stanie to od razu do niego jadą o nie do innego warsztatu. Z Rieju miał nie raz styczność i zdania nie zmieni.

 

rieju samym wygladem tak mi sugeruje ,bo kiedy widzialem tzr na zywo to niepodobala mi sie ,moze ladny wyglad ,ale reszta to kompletna kupa ... tzr max moze jedzie 90-100km/h a rieju 120km/h i niby maja miec te same silniki ?

 

Ciekawe czemu tak twierdzisz, że TZR to kupa?? A skad wiesz, ze rieju tyle leci 120km/h masz czy powiedział ci jakiś kozak z osiedla bez wymienionego tłumika to nawet takie rieju 90 nie pociągnie

 

A tak do twojej wiadomości motorower to pojazd który ma pojemność 50 i osiąga 45km/h.A i silniki są ciągle modernizowane wisz?

 

A nie wapadles na to , ze ten caly Rieju jest nowszy od TZRKI i dlatego wiecej wyciaga ?

Z reszta gdzie 120 latac na 50, nie po frunie? ;)

 

Po frunąć może po frunie ale strach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...