Skocz do zawartości

Spuszczanie oleju


Schack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii formalnej - ja w takim wypadku (skoro zmiana oleju..) zdjąłbym miske olejową, (jeżeli jest) i wtedy ze śrubą walczył...

 

Ale nie wiem dokładnie jak tam jest, więc to tylko generalny pomysł.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko zdjecie miski to tez zabawa. u mnie jakis inteligent tak doje**ł korek ze odkrecilem do z gwintem. :D

 

wyjecie miski wiazalo sie z wywaleniem kolektorów a przy tym chlodnicy itd. tak wiec to nie takie proste. pozniej jeszcze trzeba doinwestowac do uszczelki pod miske. a stówki lecą :P

 

kolejna rzecz to odkrecanie miski tez nie jest takie dobre dla jej szczelności.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapominaj ze miska olejowa jest z aluminium i bardzo podatna na pękniecie.

Metodą na "ruski klucz" to odkręcaj śruby w ciągniku a do motocykla kup dobre narzedzia.

W moim z powodzeniem odkręcisz korek dobrym kluczem do świec bo ma rozmiar 21mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że jest to bandycki sposób....ale jakże skuteczny. Ostatnio walczyłem ze śrubą od pokrywy zbiorniczka płynu hamulcowego. Wiem ze gdy się nie odkręca śruby przez pewien czas, to sama sie zaciska. Ale we 2 z kumplem odkrecalismy i śrubokrętem(bardzo dobrej jakości) zmasakrowalismy tylko śrube. Poszła przecinakiem ale tez po pewnej męce. Skutek....śruby do wymiany:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...