Skocz do zawartości

Sportowe swiece


Neos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chyba jednak sobie kupie tom swiece ktos pisal nizej ze daje lepsze spalanie czy to znaczy ze odpali szybciej np. na normalnej swiecy bende kopal 2 kazy a na sportowej 1 :?: :?:

 

teoretycznie tak :D ale praktycznei twojemu silnikowi wisi czy masz super power swiece jak i tak masz coś innego walnietego :D

 

jezeli wszytko masz cacy tzn.

 

dobrze ustwaiony zapłon

dobrze wyrególowany gaźnik t

to odczujesz przyrost mocy :D

 

a jesli jest ch**nia to nawet super bomba power ekstra sieca ci nie pomoze :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ten zaplon wlasnie mie to czeka ustawic dobrze zaplon moze macie jakies praktyki zwionzane z tym zabiegiem :?: :?: :?:

 

1.odkrecasz swiece

2.wsadzasz tam albo śrubokre albo suwmiarke(to drugie lepsze)

3.krecisz magnetem w prawo i w momecie gdy tłok jest na samej górze cofasz go o 3mm krecac magnetem w lewo

4.luzujesz srubke która trzyma przerywacz i wsadzasz tam najlepiej szczeliniomiesz grubośc szczelini powina być 0.3mm

5.trzymajc wsadzony szczeliniomierze dokrecasz srubke od przerywacza

6.spawdzasz czy jest przerwa tak gdzie powina być czyli 3mm od górnego punktu jeźlei jest cacy to sprawdzasz jaka jest iskra powina byc niebestka, fioletowa i dośc spora nie tam zadna kreseczka!!!!!!!

7.wkrecasz swiece i odpalasz

 

jezeli przerwa zrobiła sie troche późnije ale iskra jest łada to odkrecasz 3 śrubki mocujace iskrowinik i przesuwasz go w lewo!(albo w prawo nie pamietam )

 

najlepej po kazdej zmianie testuj moc moto

 

pozdrawaim

 

ten teks pisałem o wsk 125 ale zasada jest ta sam ewentualnei liczba srubek moze sie nie zgadzać :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie, kiedy zmadrzejecie?

 

Lepsze spalanie mieszanki? Wiecie wogle co to znaczy?

 

Naprawde zamiast kupowac 'sportowe' swiece (juz samo to okreslenie wywoluje u mnie smiech) wypolerujcie sobie kanaly dolotowe, zabawcie sie fazami rozrzadu i zwiekszcie stopien sprezania. To wam cokolwiek da (choc i tak nie bedzie to zadna rewelacja, bo moment nadal pozostanie niski).

 

Jakis czas temu, robilem remont w Suzuki TS50XK.

Zrobilem szlif na 70cc (cylinder był zeliwny wiec bylo sporo zapasu, bo nie bylo tulei) i wstawilem komplet tlokowy od Simsona S70. Do tego polerka kanalow dolotowych i wszystkich pozostalych, lekkie zwiekszenie stopnia sprezania. To naprawde cos dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joserodo
Ludzie' date=' kiedy zmadrzejecie?

 

Lepsze spalanie mieszanki? Wiecie wogle co to znaczy?

 

Naprawde zamiast kupowac 'sportowe' swiece (juz samo to okreslenie wywoluje u mnie smiech)[/quote']

 

Świeta prawda. "Sportowe" świece to tylko placebo i chwyt marketingowy producentów świec. Tak naprawde w tej dziedzinei nie wiele można poprawić i to naprawdę nie zależy od świecy (udział świecy w przedsięwzięciu pt. spalanie mieszanki jest znikomy - oczywiście jeśli jest to stara zajechana i zuzyta świeca to pogorszy ona parametry moto, ale wszystkie świece są takie same). Poza tym w maszynkach które mają te2 - 5 zKM różnica nie będzie zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno co do swiec, NGK produkuje swiecie Iridium, ktore maja 6x twardsza i 8 mocniejsza elektrode niz platinium - maja wieksza zywotnosc. Nie wiem czy warto placic za jedna swiece Iridium 60 PLN 8O zamiast 12 PLN za zwykla.

Slyszalem,ze takie swiece stosuje sie w motocyklach z mocno zajechanymi silnikami, ktore maja problemy z odpalaniem, ile w tym prawdy nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joserodo
Jeszcze jedno co do swiec' date=' NGK produkuje swiecie Iridium, ktore maja 6x twardsza i 8 mocniejsza elektrode niz platinium - maja wieksza zywotnosc. Nie wiem czy warto placic za jedna swiece Iridium 60 PLN 8O zamiast 12 PLN za zwykla.

Slyszalem,ze takie swiece stosuje sie w motocyklach z mocno zajechanymi silnikami, ktore maja problemy z odpalaniem, ile w tym prawdy nie wiem.[/quote']

 

W sumie to na jedno wychodzi bo za 60 zeta masz 5 zwykłych świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja jeżdrze na BOSCH'u i jestem z niej bardzo zadowolony :D Silnik na niej nigdy mi się nie zalał ani niebyło żadnych awarii. Jedyne co musiałem zrobić te zmniejszyć troche szczeline między elektrodami, bo z tego co wiem od profesionalnego mechanika jawek i innych wehikułów jawki dobrze chodzą jak jest mała szczelina między elektrodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam' date=' ja jeżdrze na BOSCH'u i jestem z niej bardzo zadowolony :D Silnik na niej nigdy mi się nie zalał ani niebyło żadnych awarii. Jedyne co musiałem zrobić te zmniejszyć troche szczeline między elektrodami, bo z tego co wiem od profesionalnego mechanika jawek i innych wehikułów jawki dobrze chodzą jak jest mała szczelina między elektrodami.[/quote']

 

Z3US zalewanie sie swiecy nie jest spowodowane jakoscia samej swiecy.

Naprawde zbyt czesto piszesz o rzeczach o ktorych za duzo nie wiesz.

 

Sprawa dzialania swiecy po zalaniu to oddzielny temat. Kiedys tak namietnie skopalem Honde MB, ze zalalem NGK ktora pozniej juz nie dala zadnej iskry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...