Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie przegladalem sobie co tam w trwie piszczy i znalazlem cos takiego w cenniku hondy na 2008 rok:

 

Honda DN 01 kategoria Naked Bike

Pojemność: 680 cm³

Skrzynia biegów: Automatyczna (hydro-mechaniczna)

Wymiary (dł. x szer. x wys.): 2315 x 820 x 1115 mm mm

Pojemność zbiornika paliwa: 15,1

Opony przednie: 130/70 - ZR17M/C (62W)

 

cena: 43900 PLN

 

Czy macie jakies szersze info na temat tego wynalazku? Na samej stronie nie ma wiecej zadnych danych.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jedno jest pewne,ma najbardziej zaawansowana automatyczna skrzynie biegow jaka zostala kiedy kolwiek uzyta w motocyklu.

A tak wizualnie to podchodzi mi raczej maxi skuterem.Ma brzydkie podnozki cos jak od wozka inwalidzkiego,kiewownice jak w gleboryzarce i dzwignie hamulca jak w ursusie ;)

Napewno znajda sie tacy co beda sie zachwycac tym Start-trekiem na dwoch kolach,hehehe

Dla mnie osobiscie moto z automatem przestaje byc motocyklem.

Wyrazilem tylko swoje zdanie na temat tej Hondy i zaznaczam ze nikogo nei chcialem urazic.

Pozdrawiam,M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie naked bike tylko chopper. Nawet jeśli ktoś ma odmienne zdanie to wyraźnie widać, że kierownica i podesty są typowo cruiserowo-chopperowe. Poza tym Honda od jakiegoś czasu robi niezbyt ładne motocykle. Nie dość,że są nudne i plastik wpychają wszędzie gdzie się da ( choppery ) to jeszcze pozbawiane są charakteru. Nowy Franek jest najlepszym tego przykładem. Stare CBR 600 F i duże Blade były bardzo ładne i zgrabne, ostatni Fireblade był wspaniały i to jeszcze w malowaniu Repsola, po prostu ogień ;)

Jeśli dalej te motki będą nijakie to Honda będzie kojarzona jak Ssang Yong. Jedyny plus całego DN to fakt,że Honda szuka nowych rozwiązań i rozwija technologie. Osobiście cenię sobie marki, które próbują czegoś nowego. Yamaha ładnie namieszała nową R6, BMW w sumie cały czas rozwija nowe pomysły z różnych dziedzin, nawet nowe GSX-R 1000 ma ciekawy sposób zarządzania silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak byłem na MOTO EXPO 2008 w Wawie,pytałem się o ten model i gościu z Hondy powiedział,że niestety nie udało im się zorganizować na tą wystawę z jakiś tam przyczyn nie pamiętam juz jakich ale mają go pokazac na Motor Bike Show 14-16 Marca 2008 w Dąbrowie Górniczej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem nowości, nowe drogi itp. ale w tym pomieszaniu z poplątaniem to niekoniecznie wróżę powodzenie tej koncepcji. Dla maxiskuterowców to raczej nie jest alternatywa, a ogólna koncepcja z tymi podestami to już zakrawa na fanaberię projektanta. Za to cena mnie nawet zaskoczyła, chociaż na tę pojemność to mimo wszystko trochę dużo, ale myślałem, że ten wynalazek może nawet być nieco droższy?! Pożyjemy, zobaczymy, czy się to spotka na drodze!

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może Honda chce wprowadzić nową kategorie jednośladów - choppero-cruiserowy -maxiskuter, takie 3w1-nym.

Kilku nabywcow pewnie się znajdzie ,ale rekordów sprzedaży nie będzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym automatem to też ciekawe. W stanach przecież budują customy z drążkami zmiany biegów i sprzęgłem uruchamianym pedałem. Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie wolał żeby"samo jechało". Ciekawe rozwiązanie zaproponowała Yamaha w modelu FJR 1300 AS, tam nie obsługuje się sprzęgła i biegi wrzuca się albo tradycyjnie nogą albo przyciskami na lewej części kierownicy. Trzeba się tylko nauczyć momentu kiedy sprzęgło łapie przy ruszaniu, a poza tym to fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...