Skocz do zawartości

Cross country


Rekomendowane odpowiedzi

w tym sezonie chcę wystartować w cross country, i w związku z tym chce zapytać, jak dobre przygotować motor do startu??

Obecnie jestem na etapie sprzedaży Dt, na inną 125, ale mniejsza o to, jaki motor będę miał, chodzi mi co dokładnie zrobić przed startem, ile kasy na to przeznaczyć, co muszę (!!) mieć w zapasie.

Czy muszę mieć założoną tablice i lampy.... ...itd.

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu troche piszesz bo mówisz że masz DT ale zmieniasz na inny 125 a pytasz o zdejmowanie lamp itp.

 

Generalnie to nie trzeba zdejmować lamp ani nawet mieć motoru zarejestrowanego żeby wystartować w amatorskich CC i innych tego typu imprezkach dla amatorów.

 

Musisz mieć jedynie:

 

-motocykl

-odzież ochronną

-kase na wpisowe

 

Tyle w temacie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz wystartowac w pucharze pzm to musisz miec kask z homologacja. Jezeli chcesz wiedziec wszsytko to wejdz na strone http://www.pzm.pl/Sporty_motocyklowe/Motocross/Regulaminy sciagnij regulamin RSM i przeczytaj...

tutaj masz tylko o CC ( puchar ) http://www.pzm.pl/Sporty_motocyklowe/Endur...at_Nr_14_2008_2

Edytowane przez theNaturat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

podzial wyglada tak : puchar i MP. Setki leca razem z open tylko na wynikach sa oczywiscie oddzielone. Teoretycznie mozesz startowac raz czy dwa razy w zawodach organizowanych przez pzm nie posiadajac licencji. Pasa i ochraniaczy lokci nie musi byc na 100%. Nie mozesz na bank startowac w bluzce z krotkim rekawem, bo raz dostalem opieprz ze podwinalem rekawy :evil: .

Jesli chodzi o motocykl to numery na ramie koniecznie, rejestracji i lamp nie musi miec (przeciez crossowki startuja), kuleczki na koncu klamek maja byc :evil:

przeczytaj regulamin i bedizesz wszystko wiedzial :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zmieniam na inną 125. ponieważ dt wydaje mi się lekko to ujmując za miękka jak na tor.

A i co myślałeś mówiąc o odzieży ochronnej??

czy jest podział na jakieś klasy, czy wszyscy sobie startują razem?

 

Na amatorskich zawodach takich jak np. nasze YakuZa MX&ATV muszisz mieć minimalnie KASK ale dobrze by było mieć i buty - reszta to już indywidualna sprawa każdego zawodnika.

Jeśli chodzi o podział na klasy to na naszych zawodach jest podział na klasy pojemnościowe i wiekowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

podzial wyglada tak : puchar i MP. Setki leca razem z open tylko na wynikach sa oczywiscie oddzielone. Teoretycznie mozesz startowac raz czy dwa razy w zawodach organizowanych przez pzm nie posiadajac licencji. Pasa i ochraniaczy lokci nie musi byc na 100%. Nie mozesz na bank startowac w bluzce z krotkim rekawem, bo raz dostalem opieprz ze podwinalem rekawy :wink: .

Jesli chodzi o motocykl to numery na ramie koniecznie, rejestracji i lamp nie musi miec (przeciez crossowki startuja), kuleczki na koncu klamek maja byc :wink:

przeczytaj regulamin i bedizesz wszystko wiedzial :biggrin:

 

pzdr

A jak ktos ma handbary to i tak musi miec te kuleczki na klamkach ? :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktos ma handbary to i tak musi miec te kuleczki na klamkach ? :icon_razz:

a co ma jedno z drugim wspólnego?? :icon_rolleyes: kulki muszą być i koniec. Znam wielu co dyskutowali ale nic im to nie dało i musieli drutować, kleić i dorabiać kulki na szybkości. Kulka jest po to zeby Ci sie palec nie omsknął z klamki bo "to może być niebezpieczne" itp itd :smile:

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie chcę wystartować w cross country, i w związku z tym chce zapytać, jak dobre przygotować motor do startu??

Obecnie jestem na etapie sprzedaży Dt, na inną 125, ale mniejsza o to, jaki motor będę miał, chodzi mi co dokładnie zrobić przed startem, ile kasy na to przeznaczyć, co muszę (!!) mieć w zapasie.

Czy muszę mieć założoną tablice i lampy.... ...itd.

??

 

 

witam też myślałem o starcie jakimś w tym sezonie... a czy odzież ochrona musi zawierać wszystko?Buty,spodnie,buzer,nakolanniki,ochraniacze lokci,pas nerkowy bo i naczej nie zostaniemy dopuszczeni do wyscigu?

 

Najlepiej namierzyć jakąś stronę/organizatora danych zawodów i się go zapytać, ponieważ na każdych zawodach może być inny regulamin.

 

Co do przygotowania motoru

to musi być przede wszystkim sprawny :bigrazz:

niektórzy wymieniają płyny świece, opony i linki z pancerzami na zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten regulamin i czy w cross country muszę mieć nr startowe??

Interesuje mnie start w zawodach w Toruniu, wiem ze to w październiku, ale chce znać wysokość wydatków trochę wcześniej.

Czy ktoś już jeździł na zawodach w Toruniu?? Jaki stopień trudności?? czy w lesie czy na torze??

 

Jak wyglądają starty?? wszyscy w jednej linii?? czy np. po 3, 4 osoby??

Czytałem regulamin, i zasady obowiązujące w regulaminie Enduro, również odnoszą się co CC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pzm.pl/Sporty_motocyklowe/Enduro/Kalendarze

 

Ostatnie zawody CC z tego kalendarza,

 

Jak sie natrafi okazja i szybciej zmienię motor, to pojadę jeszcze do Chełmna. Ale to zależy od tego jak mi się będzie śmigać na nowym sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz startowac w PZM wiec musisz miec nr, kask(homologacja)+ubranie+buty, motor ( zwlaszcza klamki z kulkami bo zawsze na to sie patrzy )

 

O to jak bedziesz stratowac raczej sie nie martw bo zawsze jest odprawa przed samymi zawodami a i tak jechac bedziesz tak dlugo ze twoja pozycja raczej bedzie zalezec od kondycji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...