Skocz do zawartości

POMOCY Suzuki GS 750 E


Zygi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam problem! mam Suzuki GS 750E rok 1979. szukam układu zapłonowego do tegoż motocykla ponieważ, Głomb od którego go kupiłem wsadził tam zapłon od czegoś innego.

 

Dokładnie chcę kupić podstawę zapłony (czy tą okrągłą blaszkę), kondensator i przerywacze mam.

 

I jeszcze mam drugie pytanie czy dało by się w ten motocykl wsadzić układ elektroniczny żeby się nie pieprzyć z ustawianiem zapłonu i przerwy?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam problem! mam Suzuki GS 750E rok 1979. szukam układu zapłonowego do tegoż motocykla ponieważ, Głomb od którego go kupiłem wsadził tam zapłon od czegoś innego.

 

Dokładnie chcę kupić podstawę zapłony (czy tą okrągłą blaszkę), kondensator i przerywacze mam.

 

I jeszcze mam drugie pytanie czy dało by się w ten motocykl wsadzić układ elektroniczny żeby się nie pieprzyć z ustawianiem zapłonu i przerwy?

 

pozdrawiam :bigrazz:

 

 

Jeśli znajdziesz zapłon z wersji z "elektronicznej" to dałoby, inaczej dużo kombinowania. Właśnie sam przerabiam ten temat.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że lepiej szukać oryginału mechanicznego?

 

 

Chyba tak. Nie wiem czy przypadkiem od GS 400 nie będzie pasował, tam są chyba też dwa przerywacze, musiałbyś mi tylko dokładnie zdjęcie zrobić miejsca pod dekielkiem ze zdjętym zapłonem.

 

PS E sugeruje mi że to jednak był elektroniczny zapłon w Twoim motocyklu.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mogę przesłać zdjęcia teraz dopiero za jakiś czas, dzieli mnie dystans 200 km ;)

 

niestety GS 750 E to nie jest wersja z zapłonem elektronicznym tylko wersja wyposażenia dla przykładu GS 750 GL były to wersje z napędem kardana.

 

jak tylko będę miał zdjęcia to prześlę tylko podaj maila ;)

 

znalazłem takie coś:

 

http://infobot.pl/r/jtV (jeżeli by nie chodził to wpiszcie w YouTube: Dyno Run GS 750) tak nawiasem mówiąc bardzo ciekawe rozwiązanie wzmocnienia silnika ;)

 

i tam jest jak widać jest zapłon wstawiony elektroniczny, chyba że się mylę??

 

ale chyba jednak wolę założyć oryginał?? chociaż w sumie sam nie wiem.

 

w elektroniku jest dobrze bo nie ma regulacji, ale mechaniczny zawsze mniej ingerencji i bez problemu idzie zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 € hmmm no też nie mogę kupić :crossy: szykują mi się inne wydatki typu klocki, olej i uszczelka pokrywy zaworowej.

 

a gdzie znalazłeś ten nowy zapłon? masz jakiś link do tego czy cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Witam.O ile sie nie myle to ten gs powinien mieć przyspieszacz zapłonu oczywiście mechaniczny dwa impulastory na okrągtłej płutce.Takie zapłony miałem w gs1000Ez 81r i w gsx1100E z 81r.A przecież to wszystko jest cholernie bliźniacze.Jakby co to mam przyspieszacz zapłonu ale nie wiem czy mam płytke i impulasatory.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oprocz impulsatorow to jeszcze niezbednym elementem jest sam modul, impulsator tylko zbiera sygnal z walu, modul go wzmacnia i przetwarza aby dostarczyc do cewek. Bylo mase akcesorynych zaplonow do tych motocykli, a oprocz tego mozna by sprawdzic czy oryginalny 750E z roku 80 / 81 nie bedzie pasowal - jak kolega wyzej napisal to ten sam aparat z przerywaczami zmienionymi na impulsatory + mechaniczny przyspieszacz zaplonu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Greedo:

 

jak byś mógł zrobić zdjęcie tego aparatu całego to bym porównał z moim i bym wiedział na czym stoję.

i ile byś chciał za tą płytkę (z przerywaczami lub bez wg uznania, ponieważ przerywacze mam)??

 

do ogółu:

 

reasumując potrzebuję:

1. wersja mechaniczna- muszę kupić płytkę (ewentualnie z przerywaczami, które już mam bo kupiłem w Larssonie nowe) czyli praktycznie płytkę zmieniam na oryginał przykręcam przerywacze ustawiam zapłon i działa. koszt samej płytki - ile kto zawoła np.: Greedo.

 

2. wersja elektroniczna- muszę kupić impulsator, krzywkę, i moduł. stare mechaniczne wywalić założyć elektronika i w obwód dać moduł. tylko muszę dobrać taki zapłon co by pasował do GS 750 (moment zapłonu), ktoś mi proponował komplet od XJ 600 za 300zł. (?nie wiem co mam o tym myśleć bo nigdy nie orientowałem się w układy elektroniczne) ale ja bym wolał jak już to kupić oryginał elektronik od GS 750 (550 bo to te same).

 

3. jakby ktoś miał takie coś jak układ elektroniczny od GS 550 lub GS 750 to prosił bym o informacje (ewentualne zdjęcie) i cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...