Skocz do zawartości

Kranik podciśnienowy a ręczny...


mwichan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :D

 

 

Po wielu bitwach z gaźnikiem doszedłem do wniosku że zawodzi kranik. Cały czas podaje paliwo. Pytanie tylko czy zamiast zamawiać kranik podciśnieniowy mogę założyć zamiennik ręczny. Myślę że dopasuję jakiś od simsona czy innego sprzęta. Czy będzie wszystko w porządku? Czy lepiej nie kombinować i wybecalować te 40 zł na kranik podciśnieniowy?

 

 

Pozdrówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest założyć ten kranik podciśnieniowy, nie weim jaki to motocykl czy to skuter, ale jeśli to skuter to jak to w skuterze wszystko jest ukryte pod tymi plastikami i będziesz musiał sie nagimnastykować żeby sie dostać do kranika i go otworzyć/zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz jeszcze musiał zatkać rurke podciśnienia .

do swojego skuta mam zamiar wstawić kranik przelotowy wpinany w przewód ale cena 50-60zeta troszkę odrzuca za kawałek metalu :buttrock:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w Typhonnie.

Kranik podciśnieniowy mi padł, a z racji tego że nowy kosztuje ok 60zł, postanowiłem założyć zwykły rometowski.

 

Będziesz mógł mieć mały problem z osadzeniem go w zbiorniku paliwa (zapewne plastik). Ja sobie poradziłem z tym dorabiając u tokarza wymiarową tulejkę w którą wkręcam kranik

 

Trzeba zatkać wężyk podćiśnieniowy gaźnik-kranik by nie łapał dodatkowego powietrza.

 

Faktycznie z otwieraniem i zamykaniem jest mały problem bo trzeba to robić w miarę delikatnie by nie uszkodzić plastikowego zbiornika paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego problemu nie będzie, mam metalowy zbiornik. Kranik wkręcany jest na nakrętkę o łbie 22mm, ale przeglądałem aukcje i mnie omamili, bo raz mają gwint 15mm a raz 16mm. Więc rano wykręcam i idę do sklepu dobrać coś :biggrin: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...