Skocz do zawartości

Najtańszy kask ;/


Rekomendowane odpowiedzi

doszedł do mnie MDS EDGE ale nie testowałem go jeszcze bo okazał sie za mały... maja jakas mała rozmiarówke ... przy moich 57 cm M (57-58) była za mała ... czekam na L

Ale tak z wygladu i wtepnej przymiarki (pomijajac ucisk) to wydaje sie solidny

dobrze wykonany i podoba mi sie .

Daje poczucie bezpieczenstwa .

W tigerze odczuwałem to ze przy zwykłym ścisku rękoma zaburza sie geometria skorupy tutaj takie zjawisko nie wystepuje , skorupa zdaje sie mocna a jej malowanie wytrzymałe , w srodku materiał miły w dotyku

jak dostane L'ke i sie przejade napisze o nim wiecej

Cena była przystepna 220 zł

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przewertowałem kilkanaście stron i mogę wywnioskować ze jestem przekonany do kasków firmy HJC konkretnie model FG-14 lub następny FG-15 (oczywiście ten jest droższy). Będę miał możliwość aby dostać ten kask z wysp i tam kosztuje on (FG-15) 120 funtów :O w Polsce na jakiejś stronie kosztował okolo 800-900 pln, normalnie szok cenowy.

 

Co o tym myślicie ? :notworthy: :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektorych przypadkach placimy po prostu za firme, bo ma wyrobiona marke (i to wcale nie oznacza, ze produkty sa złe jakosciowo, tylko tyle, ze wspolczynnik cena/jakosc jest bardzo kiepski ...)_

 

w przypadkach firm innowacyjnych płaci się za rozwój, który niekoniecznie przekłada się na ten jeden zakupiony kask. przykładowo pierwsze szczękowce (schubertha) kosztowały koszmarne pieniądze. ale powstały w ślad za - zapewne - wieloletnimi badaniami, testami, tysiącami rozwalonych skorup. a teraz jakiś chińczyk w przerwie produkowania lalek barbie trzaska na tej samej wtryskarce z byle czego kopię dowolnego szczękowca - i mamy niskie cenniki :lalag: podobnie jest w innych przypadkach

na szczęście są ludzie skłonni docenić ten wkład w rozwój np. naszych beretów i "przepłacić" za swój kask 2-3kzeta; po to, żeby w skali globalnej shoei miało kasę na nowe badania i projekty. w ten sposób mamy otwierane szczęki, pałąki ochronne (j1 schubertha), blendy przeciwsłoneczne, nowe tworzywa, szyby samonośne, pinlocki. patrząc ciut dalej, niż koniec własnego nosa - widać uzasadnienie :notworthy:

 

natomiast w kwestii tanich kasków: można kupować za granicą, zwłaszcza jak są wyprzedaże; można szukać w krajowych sklepach, zwłaszcza niechodliwych rozmiarów, zmiany modeli z danego rocznika; można wreszcie kupować garnki mniej wypasione, ale za to z lepszą "metryczką" niż tandetna chińszczyzna. metody niejednokrotnie sprawdzone, co łatwo potwierdzić czytając posty :eek:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem ostatnio kaska ala tiger po spotkaniu z drzewem , ze 3 czesci tego bylo ,

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby docenić kask trzeba w nim zrobić jednorazowo kilkaset kilometrów, trochę w dzień,trochę w nocy podczas ulewy,albo w słoneczku gdy mamy ponad 30 stopni,natomiast w styczniu jak lekko przymrozi to nawet 70 km wystarczy :D ,oczywiście o komforcie jazdy w okolicach 200 km/h nie wspomnę.

Łatwo jest pisać że kask za 200 czy 300zł jest dobry jak się lata po okolicy gdy jest ładna pogoda.

Ciekawe jest też to ,że skoro porządna szybka ( 2,2 mm) z poliwęglanu o wysokiej przejrzystości,z antifogiem,kosztuje ok 160 zł to jak cały kask może być wart 200 :D

Ciekawe ile kasy taka firma przeznacza na badania w laboratorium i z jakich materiałów jest on zbudowany.

Bardzo dobrym przykładem może być rower;

jeżeli będziemy nim jeździć sporadycznie to nie będzie miało większego znaczenia czy zapłacimy za niego 600 zł czy 4 tys,ale jeżeli zrobimy nim w ciągu roku 2 lub 3 tys kilometrów to na pewno to docenimy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem sie dzisiaj 1 raz w moim MDS EDGE

i wrazenia mam bardzo pozytywne , kask nie daje odczuc swojej wagi , przejżystosc szybki jest oszałamiajaca(momentami nie wiem czy mam czy nie mam szybki) wentylacja jest bardzo dobra i radzi sobie znakomicie z zaparowaniami(brak antyfog'a nie jest prawie odczuwalny) pole widzenia jest obszerne , wyciszenie mi odpowiada bo lubie słuchac mojego silnika lecz nie jest on za głosny , kask jest równiez wygodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem sie dzisiaj 1 raz w moim MDS EDGE

 

a w czym jeszcze jeździłeś? bo coś mało wiarygodnie te pochwały brzmią - po 1 razie...

 

"no i po wielu latach wypada podsumowac wyrob i tescik, ni, nie koncze jezdzenia w nim, nadal go mam i w nim smigam, owszem, ma tak jak kurtka ponad 200 000 km i oczywiscie to mialo jakis tam wplyw na niego, a zatem.." za Pawłem ACE (wytrwali mogą sobie wygooglać co Dżdżownik chwali :eek: ) - pogrubienie moje, dla porównania do jakiej wiarygodności wypada się równać :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej w róznych modelach tigerów , tornadzie , orzechu , chyba szczekowy jakis nieznznej marki bo był bardzo stary , oraz jakims modelu AGV dosyc starym... oraz kakskach jakie były na kursie i na egzaminie nie podam marek ale raczej jakies chinskie wyroby jakie mozna znalesć na allegro koło 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem sie dzisiaj 1 raz w moim MDS EDGE

i wrazenia mam bardzo pozytywne , kask nie daje odczuc swojej wagi , przejżystosc szybki jest oszałamiajaca(momentami nie wiem czy mam czy nie mam szybki) wentylacja jest bardzo dobra i radzi sobie znakomicie z zaparowaniami(brak antyfog'a nie jest prawie odczuwalny) pole widzenia jest obszerne , wyciszenie mi odpowiada bo lubie słuchac mojego silnika lecz nie jest on za głosny , kask jest równiez wygodny

 

Oczywiście test z parowaniem przeprowadzałeś jadąc w deszczu po mieście z zamkniętą szybką albo gdy było kilkanaście stopni na dworze i musiałeś stanąć parę razy na światłach ;) miałeś kiedyś szybkę z antifogiem?

Oszałamiającą przeźroczystość sprawdzałeś jadąc zarówno w dzień jak i w nocy :wink:

Wentylacja jest bardzo dobra ponieważ jeździłeś po mieście jak było gorąco i miałeś suchą głowę lub kominiarkę,bezproblemowo można ją obsługiwać w rękawicach motocyklowych (zamykać,otwierać,regulować)itd :wink:

Wyciszenie sprawdziłeś jadąc 120-160 km/h przez 30 minut albo np; 3 godziny :wink:

I to wszystko w ciągu jednego dnia ;)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam osiagac takich prodkosci jakie napisałes " 120-160"

jeżdzę w granicach prawa , a wczorajasza trasa biegła przez miasto w wiekszosci ...

wszystkie inne kaski jakie wymieniłem też jeździłem w takich warunkach ...

wczoraj bylo dosyc ciepło i miałem sucha głowe a nawet było mi w nia chłodno przez to ze czułem obiegajace powietrze (system owiewu głowy)

jak sie obsługuje w rekawiczkach nie wiem bo nie jeżdźe w tak owych ale podejzewam ze nie powinno byc problemu z powdu tego jak wyglada

obsługa nawiawiewów ...

Apropo parowania w innych kaskach(tych wymienionych) od zwykłego oddechu nastepowało czesto zaparowanie całej szyby(szczegulnie tiger)

a tutaj para pojawiała sie tylko na dolnej krawedzi i szybko znikała

przejżystosc była bardzo dobra w porównaniu do innch "moich kasków " w kazdych warunkach...

Kask pozatym oceniam subiektywnie wzgledem stylu mojego urzytkowania i moich potrzeb wzgledem kasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie obsługuje w rekawiczkach nie wiem bo nie jeżdźe w tak owych ale podejzewam ze nie powinno byc problemu z powdu tego jak wyglada

 

A czemu chcesz miec kostki na wierzchu? Nawet jak jedziesz 40 to łapki zostają zdarte do ścięgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...