Skocz do zawartości

uszczelka cylindra - z czego dorobić??


Bilbo_Bagins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, czy orientuje się ktoś czy do ktm exc 125 można dorobić uszczelke pod dekiel cylindra z puszki aluminiowej?? Czy takie coś zda egzamin? Oryginalna jest zrobiona jakoby ze wzmocnionego aluminium. Bardzo pilnie porzebuje taką uszczelkę. Chciałem taką dokupić ale są razem z całym zestawem. Drogie. Podobno można dorobić z materiału Gambit ale ten z kolei też drogi bo cały arkusz trzeba zakupić. Proszę o poradę wszystkich którzy znają się na rzeczy. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ktmie pod głowicą są tylko 2 oringi :bigrazz:

 

Baginsowi chodzi zapewne o pokrywe zaworu wydechowego, polonit też jest dobry, tylko materiał musi być przeznaczony do wysokich temperatur :)

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdemontowaniu pokrywy moim oczom ukazało się coś takiego:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ae0e0381d3bbb27.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f27a40c5943572f.html

 

Na pierwszym zdjęciu widać pokrywę na której jest przyklejona aluminiowa uszczelka o którą mi chodziło. Na drugim jest cylinder chyba z jakimś czarnym podkładem bo na uszczelkę to mi nie wygląda, jednak mogę się mylić. Jakiś czas temu kupiłem zestaw Top-End w którym było kilka uszczelek. Na zdjęciu gdzie pokrywa widać te dwie uszczelki, jedna czarna druga czerwona. Czy o te dwie chodzi? Nie widziałem żadnych rowków jedynie pod pokrywą. Możliwe, że pod tym czarnym podkładem coś może być. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to nie podkład tylko pozostałość po starej uszczelce, składa się ona z tej blachy jak widzisz ma takie dziórki wypierniczone żeby lepiej trzymała to czarne toto. Nowe takie są zrobione na tej zasadzie ze ta blacha jest jakby pokryta z dwóch stron tym czarnym czyms (jak kromka posmarowana od góry i od dołu). Miałem coś takiego i powiem Ci tak, że nawet jeśli to jest od tego modelu to nie jest oryginalna uszczelka.

 

P.S. Nie pomyliły Ci sie mota skoro kupujesz zestaw i tam są też te dwie co wspominają chłopacy, (oringi) a ty masz tu coś takiego (stare rozwiazanie)? Oskrob tą uszczelkę może pod nią rzeczywiście są te rowki :)

 

 

 

EDIT: Aha czy na zdjeciu z głowincą nie widać wyraźnie przypadkiem tego jednego oringu :)

 

 

Ciekawe po co ktoś tam jeszcze dawał tą uszczelkę :) ciekawa akcja moze z tego być :)

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to nie podkład tylko pozostałość po starej uszczelce, składa się ona z tej blachy jak widzisz ma takie dziórki wypierniczone żeby lepiej trzymała to czarne toto. Nowe takie są zrobione na tej zasadzie ze ta blacha jest jakby pokryta z dwóch stron tym czarnym czyms (jak kromka posmarowana od góry i od dołu). Miałem coś takiego i powiem Ci tak, że nawet jeśli to jest od tego modelu to nie jest oryginalna uszczelka.

 

P.S. Nie pomyliły Ci sie mota skoro kupujesz zestaw i tam są też te dwie co wspominają chłopacy, (oringi) a ty masz tu coś takiego (stare rozwiazanie)? Oskrob tą uszczelkę może pod nią rzeczywiście są te rowki :crossy:

EDIT: Aha czy na zdjeciu z głowincą nie widać wyraźnie przypadkiem tego jednego oringu :rolleyes:

Ciekawe po co ktoś tam jeszcze dawał tą uszczelkę :buttrock: ciekawa akcja moze z tego być :lalag:

 

Hej człowieku! :banghead:

Nie nie pomyliły, zmówiłem zestaw już kilka m-cy temu z :

http://sklepmotocyklowy.pl/

Podajesz tam markę, model i rok produkcji po czy wyświetla ci listę dostępnych części. Zamówiłem więc taki komplet. Gdy przysłali to rzuciłem go w kąt z myślą, że wymienię później. Ot cała historyja.

 

Oskrobałem tą uszczelkę i nie ma tam żadnych rowków. Chyba muszę dorobić uszczelkę. Chyba, że ktoś wiem gdzie można taką zamówić to by było po kłopocie :banghead:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam jeden oring zapewne wysokotemperaturowy i on uszczelnia nam zeby nei bylo przedmuchow i lewego powietrza w cylku natomiast zeby to wszystko dzialalo to musialby byc jeszcze jeden na zawnatrz tych okienek od przeplywu cieczy a ze go nie ma to musisz koniecznie dorobic albo jakos dokupic ta uszczelke :buttrock: no i przy okazji jak bedziesz wymieniac to i wymien ten oring dla pewnosci :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dorobieniem tej uszczelki nie bedzie problemu bo to jest taki ppularny typ. W rzeszowie np jest gość co do rabia z tego samego materiału co masz na zdjęciach(blacha oczywiście w środku jest) 25żł od cylindra:) Gorzej jakbyś miał taką cieńką pokrytą taką jaby farbą gumową to takiej juz byś nie dorabił. Poszukaj koło siebie zakładów co corabiają uszczelki ..

 

Aha grubość sam wybierasz.

 

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dorobieniem tej uszczelki nie bedzie problemu bo to jest taki ppularny typ. W rzeszowie np jest gość co do rabia z tego samego materiału co masz na zdjęciach(blacha oczywiście w środku jest) 25żł od cylindra:) Gorzej jakbyś miał taką cieńką pokrytą taką jaby farbą gumową to takiej juz byś nie dorabił. Poszukaj koło siebie zakładów co corabiają uszczelki ..

 

Aha grubość sam wybierasz.

 

Pzd.

 

 

tomasz90skomra dzięki za odpowiedź. Jak byś jeszcze podał namiary na tego gościa to by było super :notworthy:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...