Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Johny to było do wagabunda.

 

Nie no z linkami to był żart, przegladałem niemiecka giełde i można wychaczyć cos w miarę za jakieś 800 eur, ale Ty raczej masz daleko do granicy, także odpada.

 

Miasto senne trochę, ale lubię, a czemu niech to będzie moja tajemnca :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pousic sie o male podsumowanie?

 

 

Motor ma być:

 

1. Japoński (bo to super machiny i ogolnie szpan)

2. 4-suw (bo ladnie pachna splainy)

3. do 3500zl

4. blisko Lubartowa, woj. lubelskie (zeby nie jechac daleko po motor)

5. poj. >400ccm (zeby miec troche mocy)

6. swietny stan i ogolnie prawie nufka (zeby przy nim nie grzebac)

 

 

 

Oto co znalazłem, co spełnia twoje zalożenia:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=314492940

http://otomoto.pl/honda-vf-500-M571744.html

 

Fajne motory? Musisz któryś kupić, bo to jedyne na jakie możesz sobie pozwolić.

 

 

To co sie tu dzieje to jaka paranoja. to nie topic co kupic do 3500 tylko OSOBISTA PORADNIA MARZEN WAGABUNDY".

 

Skoro wiesz czego chcesz i jestes uparty, to ku*** po kij ten topic? Wbijasz na allegro, szukasz co chcesz, patrzysz potem jakie sa opinie o moto, jedziesz ogladasz i kupujesz. Udaje ci sie kupic piekną maszynkę i marzenia spelnione.

 

 

I nie pytaj sie co sadzimy o kazdym moto jakie sobie znajdziesz, bo od tego to jest google.

 

Nie wiem tylko czemu żaden administrator nie zamknie tego syfu jaki sie tu zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... ja też , i jestem na szosowe nastawiony...

Ale to zadam takie pytanie ...

Szosowym po polnej drodze lekko wyboistej czasem troche piasku da rade jechac bez zagrozenia dla zawieszenia ??

 

 

marcinhc

Co Ty taki nerwowy

 

1 Japonski bo niezawodne i najwiecej na rynku i tu nie chodzi o szpan żaden

2 4T wytrzymalsze niż 2T , jezeli chodzi o eksploatacje (pomijajc naprawy) to wygodniejsze i ekonimicznejsze

3 No mam niski budżet , wiec to jest topic przy załozeniu optymistycznym

4 Najlepiej blisko - to logiczne chyba a jak cos ciekawego dalej to bedzie trzeba pomyśleć

5 Moze byc i mniejsza ale w takiej pojemnosci najwiecej ofert jest , poza tym zeby te min 120 jechało to było by jednak miło

6 Nie prawie nówka i stan nie idealny ale do jazdy, miałem simsona , nie był idealny , jak sie rozgrzał to nie palił z kopniaka , styki kierunków trzeba było czyścic i poruszać nimi bo inaczej kierunki swieciły tak ze nie było ich widac , jak sie chwile na plazy poszalało na wysokich obrotach to sie tak przegrzewał ze do domu nie było jak wrócić az ostygł , i miał problemy z cewka na kole magnetycznym nagrzany z swiatłami niepozwalał jeżdzic na niskich obrotach , na biegu jałowym gasł(bez swiateł to max minute - półtorej wytrzymywał , na swiatłach od 5-30 no mac 40 sekund)

Ale i sprzedałem go w cenie odp bo 1300 gdzie kupiłem za 1300 w gorszym stanie , normalnie chodzia i po 1600 jak i wiecej...

Ale ja nie mówie ze on był w złym stanie , on był do delikatnego remontu , poz atym przydała by sie geralka bo 15,5 tys bez zadnego szlifu ... Ale jeździc sie dało...

Jezeli mój nowy moto nie bedzie tak gasł , bedzie pracował na biegu jałowym bez dodania gazu , i bedzie palił wmiare to to dla mnie jest dobry stan

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo z założenia mi zależy na 4T ,a z tego co wiem japońskie motocykle są najlepsze i najpopularniejsze ...

 

To zdanie wiele wyjaśnia :icon_rolleyes: więc tak, w trialu królują japsy, w terenie też nie mają sobie równych, nawet na moto gp wygrał japoński team... Jakoś nigdy nie słyszałem o tym,żeby były jakieś najlepsze motocykle. Niezawodne też potrafią w trakcie eksploatacji okazać się tylko maszynami podatnymi na awarie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie o to mi chodzi a nie o szpan czy to ze tos mi powie ze etz wstyd jeździc bo nie wstyd ... z simsona byłem dumny , i z tego ze jeździłem w orzechu malowanym przeze mnie na szaro :icon_rolleyes:

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9cc6481c564655d8.html -tak sie prezentowałem

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porady co jest w jakim modelu awaryjne a co jest zaleta danego, na co zwrócić uwagę przy kupnie danego modelu, zadałem pytanie o zawieszeniu , rózne porady , opinie etc

A ty najchętniej zamknęłabyś topic w 3-4 postach i koniec...

Z takim problemem jak ja wiele osób sie pewnie spotyka ...

pozatym skoro ja pytam , wy piszecie i nie ma rozmowy o niczym co niedotyczy tematu to w czym Ci to przeszkadza ??

Dlaczego to Cię tak dotyka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady sie powtarzają, nikt nic nie wnosi do tematu.

 

Opinii na temat motocykli szukaj w tematach o tych motocyklach. Chyba nie sadzisz, ze ty rzucasz haslo "GS 500"! a wszyscy sie rzucaja i pisza to co juz jest w 10 innych tematach?

 

Mialem racje to "OSOBISTA PORADNIA WAGABUNDY".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , niekaze nikomu sie rzucac...

 

Ale postu Typu

" Lepiej kup X niz Y...

W Y czesto psuje sie czesto to a tamto...

I kupujac Y zwróc uwage na costam bo to czesta przypadłosc tego modelu "

 

poza tym co do jazdy po drogach polnych lekko wyboistych to nikt mi nie odp

 

poza tym nie poradnia bo jest 1 temat a nie rozmowa i porady w wielu sprawach i tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym co do jazdy po drogach polnych lekko wyboistych to nikt mi nie odp

 

poza tym nie poradnia bo jest 1 temat a nie rozmowa i porady w wielu sprawach i tematach

 

Trudno jest zgadywać co masz na myśli"polne drogi lekko wyboiste". Każdym sprzętem da się w jakimś stopniu przejechać po takich drogach. Określenie jest bardzo subiektywne. Akurat to czy enduro będzie Ci pasowało to nikt nie wie, poza tym ,że o enduraki w wersji hard jak i crossy trzeba dbać bardziej niż o szosówki. Przeglądy określa się na podstawie godzin wyjeżdżonych w terenie, poza tym nie zapominaj,że przeważają wśród nich 2T. Myślę,że lepiej zrobisz jak trochę nabędziesz wiedzy o motocyklach, bo pisząc chociażby o tym,że japonia jest najlepsza dajesz dowód na to,że tak Ci się wydaje, bo nie wiesz tego z własnych doświadczeń. To tak jakby z góry skazać Fiata czy Peugeota ze względu na narodowość marki,że są bardziej awaryjne. Poza tym mój wcześniejszy post był żartem...tak gwoli jasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jest popinia taka ze japonskie motocykle i samochody są nie zawodne ...

Np aprillia'e podbno sa mniej trwałe niz np hondy której silniki sa podbno trudne do zdarcia w wielu modelach...

 

pozatym np takie porównanie

 

ETZ ostatnie lata produkcji np 1991 a GS500 z 91 roku.... ten sam rok a poziom techniczny-bez porównania...

motorowery... porównaj ogara do jakiejs yamahy z podbnych lat produkcji...

 

nawet jawy z poźnych lat 90' odbiegaja technicznie i stylistycznie od wytworów japońskiej mysli technicznej...

poza tym mam album o motocyklach i tam wiele razy spotkałem sie z takim stwierdzeniem jak i też w życiu codziennym takie prawidło sie czesto powtarza...

 

Wiem ze enduro czy cross podlegają częstym serwisom...

poza tym do jazdy głownie szosowej to bardziej soft enduro/funbike

 

 

Chodzi mi o to czy takie ETZ czy Simson w wersji nie enduro... jest duzo bardziej wszechstronny niz hondy serii CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił SECę za jakieś 3500 zł (jest zresztą na forum, ale coś nie pisze). Trochę pośmigał, ale teraz coś mu zaczęło grzechotać :-), na razie nie stwierdził przyczyny i przypuszczalnych kosztów.

Czytam sobie ten temat od dłuższego czasu i podobnie jak inni zauważyłem, że już wiesz czego chcesz (właściwie sam to wreszcie sprecyzowałeś), ale w tym temacie chyba wszystko już zostało powiedziane: Masz założenia, do których pasuje kilka modeli, teraz tylko szukaj tego w najlepszym stanie, niezależnie od marki (po tylu latach to i z legendarnej niezawodności jakiegoś modelu być może nic nie pozostało, jeśli dany egzemplarz nie miał szczęścia do właścicieli). Nie ma co się rzucać na duże pojemności, po naszych zadupiach także i mniejszą maszyną objedziesz te wszystkie omegi i vectry, bo w końcu na lubelszczyznę trafia to, co się nie sprzeda dalej na zachód :-D.

 

P.S. Czy to jajo z linku marcinahc (z Białej Podl.) powinno mieć takie zegary? Wyglądają jakby z RG, a nie GSX-a...

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...