Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za 3500zł na allegro byś miał masę motocykli do wyboru, ale 3500zł - koszt kursu - koszt egzaminów - strój i kask - rejestracja. I ile zostanie? 1000 - 1500zł jak będziesz na wszystkim oszczędzał. Za taką kasę się japońca nie kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do do licytacji to wrzuciłem ja jako przykładowe ale widziałem z cena kup teraz lub otomoto z podobnymi cenami ...

po 2 co do wachy to zamierzam wydawać na wachę do 25 zł tygodniowo bo zamierzam mało jeździć-z braku czasu...

Ogulnie Tylko w sobotę sobie zrobić jakaś przejażdżkę w granicach 40-50 km

poźniej na działke do kolegi 10 km w jedna stronę i Tyle

Wiec zatankować 4-5 litry i spokój na weekend

 

 

na takie trasy wystarczy ci WSK 125. A za reszte mozesz kupic fajny kombinezon i rękawice :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3500zł na allegro byś miał masę motocykli do wyboru, ale 3500zł - koszt kursu - koszt egzaminów - strój i kask - rejestracja. I ile zostanie? 1000 - 1500zł jak będziesz na wszystkim oszczędzał. Za taką kasę się japońca nie kupi

Kurs , egzamin ida z oddzielnej puli... Pisałem juz przecież to ... 3500 na sam moto

 

na takie trasy wystarczy ci WSK 125. A za reszte mozesz kupic fajny kombinezon i rękawice :D

 

1Chce 4T

2w troche innym stylu niz WSK jak pisałem już

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Ty chyba się bujasz w strefie snów bo odnoszę wrażenie że jesteś niedzisiejszy jakiś taki jak czytam co piszesz.

 

Po co Ci japoński motocykl jak nie masz zamiaru na nim jeździć - będzie stał przy łóżku? z takim załozeniami to może lepiej nie kupować nic tylko sobie plakat powiesić. Aż sie dziwie ze ten temat tyle ma stron... :D

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeździł...

Tylko ze od poniedziałku do piatku to nieregularnie , moze po szkole krótka przejażdżka a tak nic intensywnego...

Ale w weekendy to będę jeździł....

Bo lobie zrobić kilkadziesiąt kilometrów... Tak do 100

A wakacje to róznie ...

 

Wiem wiem wielu z was robi duzo wiecej... ale ja jestem licealista , czas mam w weekendy głownie bo na tygodniu szkoła etc wiec jedynie jakieś śmigniecie sie krótkie chyba ze następnego dnia luz jakis czy cos to wiecej mozna...

 

Ale ogólnie to dla przyjemności Tylko jeżdżę... Nie jako środek transportu...Tylko jako czysta radość z przewijającego sie asfaltu pode mną

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Chce 4T

 

 

1. W motocyklu 2T nie zepsuje się głowica z zaworami. I odpadają koszty regulacji zaworów.

2. Dwucylindrowy motocykl 2T to prawie jak rzędowe 4T :lalag:

 

No tak. Taki mamy świat. Bo jak powiesz kolegom że kupiłeś MZ/Jawe to się będą z Ciebie śmiac? Suzuki? Honda? Brzmi dumniej?

 

Kupisz Japonie i traski 50 kilometrowe? Ja na Cezecie za 700pln(+remonciki ;) ) zrobiłem w dwa sezony 17ooo kilometrów. Za to paliwo bym miał napewno lepszy sprzęt. Ale mieć lepszy sprzęt i patrzeć na niego w piwnicy? Zgroza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie jeździłem z kolegą na krótkie spacerki ok.100km który jeździł MZ TS250. Mógł utrzymywać 100km/h, wiadomo, hamulce na dzisiejsze czasy nie były dobre, oświetlenie oryginalne też na nic się nie zdawało, ale utrzymanie takiego moto to śmieszne pieniądze, przy okazji można poznać podstawy mechaniki, kupić w razie czego garść części za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem od ciebie wiele starszy ale powiem ci że jeszcze nie myślisz racjonalnie. Sam moto to nie wszystko dolicz jeszcze koszty ubrania, kasku. Weź też pod uwagę że moto nie jeździ na wodę, i że to jest w końcu tylko maszyna i że czasami lubi się zepsuć. Dla przykładu powiem ci że kupiłem od ojca opla astre, no niby cały czas w rodzinie i niby wszystko o niej wiedziałem ale i tak nie obeszło się bez dodatkowych kosztów. Jako że była na gaz to musiałem wymienić reduktor- 370zł, wycieraczki 20zł, świece 50zł, filtr powietrza 18zł, wymiana oleju 70zł i kilka drobnych pierdółek i z ceny 7500zł zrobiło się 8000zł. A jeszcze mnie czeka wymiana oringu na aparacie zapłonowym bo olej puszcza. Według mnie narazie daj sobie spokój i poczekaj aż sam będziesz zarabiać, no chyba że będą cię rodzice sponsorować :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej mieć stare 2T, które jest śmiesznie tanie w utrzymaniu. Samo kupno regulatora napięcia w japsie to już spory koszt się robi...a z marzeń/hobby nie ma co rezygnować. Ja na paliwko przeznaczam i przeznaczałem każdy grosz i nie żałuję, wolę chodzić głodny, ale najeżdżony :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o kolegów bo kolegów mam młodszych i jeżdżą Simsonami na ogół ewentualnie skuterami...

Chodzi o to ze skoro moje marzenia sa w sferze realizacji to czemu mam z nich rezygnować... skoro wole każdy grosz wrzucać w to czego pragnę to w czym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o kolegów bo kolegów mam młodszych i jeżdżą Simsonami na ogół ewentualnie skuterami...

Chodzi o to ze skoro moje marzenia sa w sferze realizacji to czemu mam z nich rezygnować... skoro wole każdy grosz wrzucać w to czego pragnę to w czym problem

 

Nikt ci nie karze rezygnować, masz 3500, za 300 zeta kupisz od "chłopa" Ceśke, czy ktoś wcześniej pisał o TS250, kask i jeździsz. Do grudnia na "kupce" zrobi się 5000-6000 PLN, ceny w zimie, wiadomo są niższe, ...zaczynasz szukać JAPANESE MOTO :icon_mrgreen: .

Możesz mi wierzyć, że zadbana CZ (java) czy MZ przyniesie ci więcej frajdy, niż oglądanie w garażu rozbebeszonego japończyka.

A poza tym, ...i tak przecież zrobisz jak uważasz. ...

 

P.S. To już ósma strona ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...