Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich motórzystów :biggrin: jaki dobrać kask na chopera.

 

rzecz gustu, ja jeżdżę w otwartym kasku Bayarda z dużą szybą;

warto zainwestować trochę w dobry kask, taki jak widziałem w Gdańsku, w jednym ze sklepów z częściami do motocykli - 80 zł, trochę plastkiku i kawałek gąbki - chyba nie spełni swojej roli

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce teraz zmienić kask na integralny i mam do sprzedania dwa NOLANY N40 bodajże, otwarte. Kolor wiśniowy stan bardzo dobry, zdjęcia moge wysłac na meila jakby ktoś był zainteresowany. Dwa rozmiary: S i XL.

A zaczynam polowac na jakiegos airoha z otwierana szczena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w Nonanie N42. Jak dla mnie kask jest wygodny ,niezbyt ciężki ,ma wypinaną wyściółkę ,po całym sezonie mechanizmy działają bez zarzutu ,generalnie jestem zadowolony.

Na minus zapisałbym trochę za dużą głośność powyżej 110km/h ,ale podobno otwarte tak mają .

No i jeszcze wentylacja mogłaby lepiej działać ,ale wystarczy uchylić szybkę o jedną pozycję i daje rady.

 

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi pomogliście mi trochę zastanawiam sie coraz częściej nad szczękowym ponieważ myślę że jest to kask uniwersalny spełnia zadanie i integralnego jak również otwartego proszę o opinie posiadaczy tych kasków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o TR1 Airocha. Ma odpinana dolna szczeke. Moze to ci sie spodoba.

 

eee... odradzam. miałem toto w rękach i nie wygląda solidnie, cała ta szczęka to tylko kawałek plastiku wkładany na wcisk, przy pierwszym nawet lekkim uderzeniu sprawia wrażenie gotowego wyskoczyć. poza tym nie posiada nawet możliwości zamknięcia wentylacji, czyli cały czas jedziesz jakby w otwartym. za to kosztuje odpowiednio :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o TR1 Airocha. Ma odpinana dolna szczeke. Moze to ci sie spodoba.

Tak jest to totalne dziadostwo. Skrzypi, zakładanie osłony szczęki lekko stresujące aby czegoś nie złamać.

Jeśli masz trochę kaski to Schuberth J1 jest niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...