Skocz do zawartości

SHOEI vs Schuberth


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Prosiłbym użytkowników w/w kasków (xr1000 i R1, C1) o opinie na ich temat. Ideałem byłaby osoba, która jeździła w obydwóch markach.

 

Oczywiście wybór dotyczy kasku na sporta do latania po mieście i turystyki do 400km (śmiganie po torze na razie nie wchodzi w grę, ale kto wie...).

 

Wiem, że kaski są super, ale bardziej mi chodzi o walory użytkowe (antifog, pinlock, rozszczelniające się szybki, użyteczność blendy w Schubercie, itp).

Edytowane przez ratman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem Schubert'a na Expo i szczerze mówiąc to rewelacji nie było. Zwyczajny kask, wydawał mi się jakoś nie proporcjonalnie duży(w stosunku do konkurecnji rozm L). W każdym razie mój Shark RSF 2 może jest nieco cięższy,ale za to na pewno bardziej komfortowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem Schubert'a na Expo i szczerze mówiąc to rewelacji nie było.

 

A mnie się bardzo spodobał Schuberth. Akurat na targach wystawili do mierzenia nie R1 a S1 i po takiej suchej przymiarce kask mi się spodobał. Wyściółka doskonale opina całą głowę, dół kasku sięga niżej na szyję niż XR1000, który też mierzyłem - to akurat jest dla mnie zaleta. Fajnie też materiał przylega w okolicy szczęki. Miałem wrażenie, że w XR jest za dużo luzu, tak pusto jakoś :biggrin: i jest on zdecydowanie płytszy. Minus Schubertha to brak pinlocka w standardzie - można dokupić w opcji za ok. 3 stówy :banghead: a plus to oczywiście blenda przeciwsłoneczna. Przy stoisku chwilę pogadałem z kobitą, która używa dwóch Schuberthów - integrala i szczękowca i bardzo zachwalała te skorupy. Gość z warszawskiego MCS powiedział, że można się u nich umówić na testową jazdę w tym kasku.

Obecnie jeżdżę w Cabergu 505 - trudno byłoby mi się obejść bez wbudowanej blendy. Tutaj jest dokładny test R1 po ang. z krótkim filmikiem. No i aktualnie cena w lousie jest zachęcająca. Też początkowo rozważałem XR, ale po wizycie na targach i takim bezpośrednim porównaniu zdecydowałem, że jeśli się przesiądę z aktualnego garnka, to na pewno na Schubertha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam też ten dylemat i też mierzyłem oba kaski na Expo. Odczucia podobne tzn. Shoei XR100 nieco płytrzy i po założeniu wrażenie lekkiego luzu (L), a gdy założyłem nr mniejszy (M) było zdecydowanie za ciasno za to pięknie wchodziły moje okulary czego nie mogę powiedzieć o Schuberthcie. S1 Pro za to bardzo wygodny i naprawdę dopracowany co widać. Proszę tych co mają takie kaski o pomoc w wyborze bo kasiora nie mała, a będzie to mój pierwszy kask no i jeżdżę w okularach i jeszcze może jakieś uwagi jeśli chodzi o serwis ( wiem że Shoei o to dba a jak u nas z Schuberthem?). Dzikuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o xr1000 na pewno już było na forum- pamiętam bo sam pisałem (zdaje się że niedługo po zakupie pisałem). Teraz po chyba 3 miesiącach jazdy jedyna bardziej przeszkadzająca mi wada jaką dostrzegam, to trudność w otwarciu szybki po uprzednim przymknięciu jej do końca. Dopóki nie zamykamy jej do końca - chodzi precyzyjnie i stawia moim zdaniem optymalny opór podczas ruchu (w górę i w dół), nie za lekko, więc sama nie ma szans się opuszczać czy podnosić, także przy dużej prędkości (do 120-140 próbowałem bo powyżej to już raczej domykamy szybkę do końca) i głowie obróconej w bok, nie za ciężko, więc nie ma problemu z podnoszeniem/opuszczaniem. Problem występuje jedynie gdy domkniemy ją do końca - wówczas aby ją uchylić trzeba użyć zdecydowanie więcej siły (moim zdaniem za dużo). Wcześniej pisałem też o świstach-gwizdach od 120-140 - obecnie ich nie zauważam (chyba po prostu się przyzwyczaiłem), nie są jakoś specjalnie odczuwalne. Kask jest dość lekki, nie ma problemu z odwracaniem głowy przy większej prędkości, pinlock (po małych perypetiach, ponownym założeniu z mocnym dociśnięciem siliconu do szybki) spełnia swoje zadanie w miarę zadowalająco- choć przyznaję, że po mieście często jeżdżę z szybką minimalnie niedomkniętą. Z tego co wiem to antyfoga nie ma w dostępnych akcesoriach do xr1000, są różnokolorowe szybki. Mam dość dobrze dopasowany kask i zero problemu z włożeniem/zdjęciem okularów. Wkłady w kasku oczywiście demontowalne więc można wyprać. Rzeczywiście kask sprawia wrażenie płytkiego- nie zachodzi za bardzo na szyję - po zakupie kurtki motocyklowej (wcześniej jeździłem w sportowym-rowerowym gore paclite+gruby polar z windstoperem pod spód) okazuje się, że muszę na pewno dokupić jakiś kołnierz (ale chyba przy każdym kasku jest to konieczne jeśli kurtka nie ma swego kołnierza).

Edytowane przez adwent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuberth, ktorego przymierzalem w rozmiarze M mial TAAAK wielka skorupe,

ze nie moglem swobodnie obrocic glowy... Odnioslem pancerne wrazenie,

cos jakby z normalnej osobowki przesiasc sie do Audi TT... jesli wiecie co mam na mysli...

Raciaty, na poczatek w kasku powinno byc odrobine ciasno (troche gniesc) i powinno sie go trudno zakladac i zdejmowac...

Potem sie to wszystko ulozy, troche wyrobi... Ten sam dylemat mialem przy zakupie XRa, na szczescie sprzedawca (w Szkocji) doradzil mi bym wzial M i teraz nie zaluje... Shoei robi kilka rozmiarow skorup i w normalnym uzytkowaniu nie masz zalozonej "stodoly" na glowe....

W styczniu wcisnalem go na kominiarke... Potwierdzam, ze okulary p. sloneczne fajnie wchodza...

Moglby by byc troche glebszy... tzn dalej zachodzic na szyje ale czujesz to tylko gdy jest naprawde zimno a wtedy przeciez uzywasz kominiarki lub rozpinanego "polgolfika"...

No i w sklepie u angoli czarny XR mozna kupic za 225 funciakow co przy obecnym kursie jest ponizej 1100zeta... Nie wspomne co sie dzieje w sklepach netowych zima, bo mnie zalewa...w tej samej cenie grafiki...

No i bez pinlocka ani rusz!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...